• Romantický

Tři metry nad nebem (2010)

On je tak krááásnej! Tělo jako bůh, tvář jako drsný anděl... která holka by ho nechtěla? A ona je sladce nevinná. Začíná to jako hra na malou myšku, kterou si kočka dá k svačině a zbytky nechá ležet, a o dvě hodiny později setřete slzu, zhluboka povzdechnete a řeknete si, jaká škoda, že tohle se nedá prožít znova a znova a znova a znova.

Jméno (2012)

Výborný film, výborné dialogy, jen si myslím, že toho křiku bylo trochu moc. Babou byla teda uřvaná až hrůza. Já chápu temperament, ale tohle bylo na léčení hysterie. Podobný italský snímek Naprostí cizinci tenhle nešvar nemá, ačkoli u Italů bych to celkem očekávala. Každopádně, jak píše uživatel Radko, je téma filmu v korektně se vyjadřujícím světě vážné, protože emoce se nikdy nedostanou na povrch a vyvřou až v nějaké podobné téměř apokalyptické podobě. Musím se nad sebou zamyslet, jestli také občas nepoužít nějaké to "merde" a nedusit to v sobě ☺☺☺

Naprostí cizinci (2016)

Konverzačka, která vás dostane do kolen a možná začnete přemýšlet, kolik tajemství máte ve svém mobilu vy sami. Jediný možný závěr, jinak by se to tam totálně rozeštvalo. A takhle běžně žijeme. Navrch huj a vespod...? Dokonale napsané, dokonale předvedené.

Americký sniper (2014)

Celý film má takovou uspořádanou atmosféru, o nikoho se nebojíte, protože kromě hlavního hrdiny si k nikomu nestihnete vytvořit vztah a pak přijde ta jedna jediná věta a najednou je všechno jinak, jen sedíte a čučíte, jaký to vzalo obrat, a říkáte si: "Proč?" Za zpracování té situace dávám 4*.

Pašerák (2018)

Sotva leze, ale pálí mu to jako málokomu. A že neumí textovky? No a co? Pořekadlo, že starého psa novým kouskům nenaučíš, prostě neplatí. Naopak se tady krásně ukázalo, že staré kousky se také hodí, viz třeba pohlazení psa po čumáku anebo pár plechovek s karamelovým popkornem. Mimo jiné mě zaujala scénka s Mexičanem na dálnici "nejnebezpečnějších pět minut mého života".

Pověste je výš (1968)

Konečně jsem viděla tenhle klasický western. Takového těšení a pak malinké zklamání. Scénář prostě nebyl nijak obsáhlý, romantická linie téměř zbytečná, vždyť ta holka ani nebyla kdovíjak hezká (zas je fakt, že Clint vždy má nějakou holku na zachraňování... no i když tady zrovna zachraňovala ona jeho...), takže se to ke konci už táhlo jak karamelka. Nicméně na Clinta se nádherně kouká, takže vřele doporučuju všem, kdo vydrží delší stopáž..

Polar (2019)

Divočárna. Plno krve, násilí, akce. Naprosto šílené a přitom to i má děj. Nemůžu říct, že jsem si to užila celé, protože ke konci to kromě zběsilého zabíjení už tak nějak vycmrdlo. Přestala jsem se bát o hlavního hrdinu, protože bylo jasné, že musí vyhrát, když se všichni zachovali tak, jak se zachovali. Jen je mi divné, že se Vanessa tak rychle zotavila z těch drog.

Shazam! (2019)

Dětská velepitomina, kde to mohl alespoň trochu zachránit hlavní hrdina, který jako dítě fungoval docela dobře, ale jako dospělý vybouchl. Jedna hvězda za nápad a druhá za to, že jsem to vůbec dokoukala.

On the Basis of Sex (2018)

Tohle je přesně typ filmu, který miluju. Samé kecy. Navíc kecy, kdy o něco jde. A jelikož jde o právo žen na sebeurčení, kdy jim nadále nikdo nesmí diktovat, co mají a nemají dělat, co smějí a co nemohou, tak musím dát plnou palbu. Navíc se mi ten film opravdu líbil. Líbila se mi také situace, kdy se manželé vzájemně podporovali, namísto aby se hanobili, uráželi, ničili a zabíjeli. V soundtracku potěšila Dvořákova Rusalka. Ve 31. minutě, kdyby se někdo ptal :).

Země slepých (2006)

Náznak parodie tomu neubral na syrovosti. Bylo to tu všechno — korupce mocí, převlíkači kabátů, doma říkáš něco jiného než na veřejnosti, hlídáš si záda a chceš někomu věřit, jenže tě stejně dostanou. Kdo nehraje s námi, hraje proti nám. "Co je lepší než šťavnatý steak?" "Nic. Nic není lepší než šťavnatý steak." ——— Už nikdy to nechci vidět, bylo to příliš pravdivé. Ralph byl opět vynikající.