• Romantický

Life After Beth (2014)

Nápad dobrý, provedení horší. Začátek fajn, ale pak to ztratí všechno, zbude jen zoufalství. Některé momenty jsou skutečně zbytečné nebo nevysvětlené. Pokud máte rádi potácející se zombíky, pusťte si druhou polovinu filmu.

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Podivný nápad, jak ukázat Jane Austenovou dnešnímu světu. Nevím, jak se to ujme, já se bavila. Bavila se tím, jak staré dialogy fungují, jak jsou vykresleny charaktery, jak to jiskří mezi páry. Možná ze mě mluví láska k původnímu románu, takže bych obdivovala cokoli, ale tohle, navíc s těmito herci, nebylo vůbec tak zlé. Doporučuji zejména pana Collinse :)

Byt (1960)

Já tedy nevím, ale tu chemii, o které tady všichni mluví, jsem mezi nimi nějak extra neviděla. Mají se rádi, to ano, ale že by jiskry lítaly... Ovšem film je to nádherný, zahrané skvěle, vřele doporučuji.

Upír v Brooklynu (1995)

Snad nejtrapnější byla Angela Bassett ve chvíli, kdy začala zmateně pobíhat, těch chvil tam bylo víc a vždy jsem měla chuť ji okamžitě nechat sežrat. Všichni herci neskutečně přehrávali, takže to asi byl záměr. Děti na to nemůžou koukat, protože by se budily ze spaní a nerozuměly by tomu, dospělí na to nemůžou koukat, protože je to neskutečně blbý... kdo je tedy cílovou skupinou? Možná ti, co mají zrovna horečku... jako teď já :)

Nepohodlný (2005)

Dobrý a potřebný film, ale taaak utahaný. Ralph Fiennes podává výborný výkon, na něj bych koukala hodiny a také jen díky němu jsem to celé vydržela dokoukat.

Falešná snoubenka (2016)

Ta holka je ošklivá a navíc neumí hrát. Kluk je slaďouš, na kterého se dobře kouká.

Zakladatel (2016)

Velmi poučný film, že solidarita a slušnost do byznysu nepatří.

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Škoda Willíska, když dělá hodného chápavého policajta, tak se mi tak nelíbí, jako když hraje fakt naštvanýho, to má úplně jiný výraz a drajv. Josh Duhamel odvedl standardní práci. Ten kluk není špatný, to jen scénář cosi postrádá.

Nevěstin otec (1950)

Spencer Tracy je k sežrání, Elizabeth Taylor rozkošná. Příběh velmi dobře vystavěný, i když pár hluchých míst by se našlo, ale kdo by s tímhle prudil, když si můžete užít celé to jemné hemžení a kavalírské chování a respekt, který si vzájemně projevují. To je rozhodně třeba v dnešní době ocenit a kéž by si všichni z toho vzali příklad.

Mstitelé (1998)

Vtipná parodie na bondovky a podobné špionážní thrillery. Mnoho lidí zemře, ale my jsme ušetřeni pohledu na krev. Gentleman Ralpha Fiennese nemá chybu, vůbec všechno chování britské výzvědné služby nemá chybu, ta nadsázka a bagatelizace problémů jsou okouzlující. Uma Thurman se svou plavnou chůzí také stojí za to a Seana Conneryho ve skotském kroji si opravdu nenechám ujít.