Česko na talíři (2011) (pořad) odpad!

Krok stranou. Absolutně proti proudu současných pořadů o vaření, kde nejde jen o recept, ale i o trochu šmrncu a zábavy. To Šinkorová nezvládne. Sapík má také charizma měřitelné v záporných číslech. A ti hosté!! Eva a Vašek - to je fakt gól! Celkově je asi značnou ukázkou neschopnosti dramaturgů chtít dnes upoutat pořadem, jehož polovinu tvoří statický pohled na recept a dlouhé vypočítávání ingrediencí. To se sneslo tak před 20lety, dnes je to neudržitelné. (Detaily si každý přece najde na internetových stránkách pořadu.) A když se toto faux pas u téhož receptu opakuje podruhé, to už nelze považovat za nic jiné než za natahování času do požadované stopáže. Tentokrát Prima po řadě úspěšných pořadů o vaření šlápla úplně vedle. Ne-li do h...a.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Tak si říkám, jestli je Troška ještě vůbec schopen natočit něco standardně vtipného - bez trapností a přehrávání.

Cesta do středu Země (2008) odpad!

Větší kravinu jsem snad v životě neviděl. Poprvé zde marně klikám a hledám, kde se dá dát záporné hodnocení.

Single Man (2009)

Colin Firth se pomalu, ale jistě sune na pozici nejlepšího herce současnosti. Nepatetické herectví, které minimem prostředků zprostředkuje maximum emocí.

Oko dravce (2008)

Převařená variace na terminátorovské téma, která víc slibovala než nakonec dala.

Havaj 5-0 (2010) (seriál)

Podotýkám, že jsem viděl 1 díl, a možná je i poslední. Ze všech CSI apod. je Havaj scénaristicky nejslabší, herecky nejtopornější a režijně nejtrapnější. Mentálně jsme se posunuli někam zpátky do seriálů 70. a 80. let. Ani havajská příroda to nezachrání.

Casablanca (1942)

Klasika neklasika - léta jsem se Casablance vyhýbal. Až teď - a dostala mě.

František (2010) (studentský film)

Téma, které by bezesporu šlo zpracovat mnohem důsledněji (i na takhle krátkém prostoru). Šíleně neherecké, dialogy přitažené za vlasy, scénář totálně klišovitý a klouzající pouze po povrchu věci (a la Zprávy na TV Nova). Jediné plus - motiv anděla.

Graffitiger (2010) (studentský film)

Skvělý kraťásek. Jestli takhle vypadají naše filmové naděje, není vše ztraceno.

Napsáno tužkou (2010)

Nechápu, proč si někdo myslí, že je cool, co je za každou cenu bez pointy, bez myšlenky či bez děje.