Princ William (2002) (TV film)

Och, och - dojemně sladkobolné servírování rádoby skvělých rodinných vztahů, až má člověk pocit, že si tento film objednala a zaplatila sama královská rodinka.

Moon (2009)

Z první odpovědi-neodpovědi palubního počítače Gertyho jsem pojal obavu, že Moon je lacinou kopií Vesmírné odysey. Použití klasické hudby toto podezření ještě zesílilo. Naštěstí se pak děj začal odvíjet jiným směrem. A právě hlavní myšlenka je to, co tomuto průměrnému snímku přidává čtvrtou *. Prostě problém klonování a zodpovědnost za to, co by se eventuálně mohlo vytvořit, konfrontace úmyslu a vůle původního nositele s duplikáty a jejích osobním uvědoměním a vědomím - to jsou dilemata, které se v dnešním přehnaném nadšení z každého rádoby pokroku bez ohledu na konsekvence a důsledky s politováním přehlížejí. Zde tedy tleskám. Ale film je tak na jedno shlédnutí a dost.

Atentát v Ambassadoru (2006)

Tento film je i není o Bobbym. Je o ohromné naději v budoucnost, kterou zde Estevez vtělil do mozaiky úplně obyčejných životů, které právě skrze onu jednoduchost a realistickou podobnost s životem kohokoli z diváků udeří se zničující silou prostých lidských emocí. A tím vlastně jsme už někde jinde než u Bobbyho. Závěrečný atentát posloužil už jen jako podtržení a zdůraznění toho, čeho byl film předtím plný. A v tom je jeho síla.

Počátek (2010)

Pořád jsem si říkal, že mi zde nějaká ingredience chybí. Jak koukám na další komentáře - ano - jsou to emoce. Ale co - i to odpustím, když mám co do činění s tak excelentní, bravurní, dechberoucí, uchvacující, strhující, neotřelou, skvěle propracovanou a já-nevím-co-ještě podívanou. (O hudbě ani nemluvě.) Nolanovi Oscara za to, že tohle udýchal a jednotlivé úrovně se mu nerozpadly do vyblitého nicmoc, ale právě naopak - stvořil bombu, která vás zatluče do křesla. PS - Pusu na čelo za poslední záběr. Tak co? A jak je to?

Donggam (2000)

Čekal jsem větší emoční ždímání, ale i tak nemohu popřít interesantní děj (v okamžiku onoho zvratu dosud nicmocnijaké emoce vylítly o 150%) a pár opravdu silných momentů (setkání po letech). Jo - bolnou romantiku - tu Korea umí.

Umění plakat (2006)

Tenhle snímek mě zasál mnohem méně než by si téma zasluhovalo. Nejslinějším momentem je snad jízda na kolečku...

Hollywood v koncích (2002)

Žádný velký fanda Allena nejsem a proto nebudu blahem tančit už předen jenom proto, že "je to přece W.A." A po shlédnutí (které až na délku plynulo vcelku příjemně) nutno říct, že opravdu žádný velký zázrak se nekonal. A konec násilně přitažený za vlasy.

V pasti (2005)

Au au. Jestli chtěl film pozvednout prst a přivolat na pedofily obecné opovržení společnosti, pak se bojím, že se mu v tomto snímku povedl opak - u "operace" resp. v průběhu celého věznění se nešlo vyhnout lítosti s Jeffem jakožto obětí šílence a touhou praštit malou Hayley něčím po hlavě.

Blade (1998)

Klasická krvavá upírořežba vezoucí se na vlně momentálního zájmu, kterému se tento druh filmu dnes těší. Nutno říct, že ne úplně špatná, i když nejlepší rovněž ne. Občas filmu chyběli grády. V závěru nejvíc.