M*A*S*H (1970)

Není co dodávat - vůči veskrze geniálnímu seriálu (dokonale propojujícímu humor i tragično války) je tohle slabý vývar z ponožek. Armádních. (Nemluvě o hereckém obsazení - to se v serálu jednoznačně povedlo lépe.)

Vražda v Orient expresu (1974)

Já vám tedy povím - mně se to nelíbilo. Excelentní obsazení slibovalo herecké orgie, dostavil se nudný čaj o páté. Ze zvučných jmen - a že jich tam bylo - nezklamala jen Ingrid Bergman. Ostatní ani neměli moc příležitostí něco rozvinout. Avšak naprosto nejšílenější byl Poirot v podání Finneyho. Ten asi v životě nečetl žádnou A. Christie, poněvadž jeho uřvaný křupan nemá pranic společného s noblesní pitoreskní postavičkou legendárního Hercula Poirota.

Mládí (1992)

Hodně dobré 3*. Ale na 4* by mě to muselo trošku víc oslnit a odpustit si tak posledních 10 minut.

Měsíc 44 (1990)

Beru to za dobře udělanou absolventskou práci. Emmerichův rukopis patrný, i když zatím spíš v zárodcích. Ale co - i takovéto mezičlánky musí existovat, aby pak mohl následovat Den nezávislosti.

Život je krásný (1997)

Krásná a opravdu dojímavá (neke) oslava života a lásky. Vitalita kape z každého záběru - ať předkoncentrační fáze či v ní. Benigni v hlavní roli je naprosto famózní - Guidovi věříte každé slovo, to není Benigni hrající Guida, to je opravdu oživlá filmová postava.

Mars útočí! (1996)

To byla taková kravina, až se na to dalo koukat. A ke všemu občas i vtipné.

Pravidla moštárny (1999)

Nadprůměrný film s dobrými hereckými výkony a silnými emocemi, avšak ty jej paradoxně také mírně potápí. Na můj vkus se tlačí na pilu až příliš a průhledně. Trochu minimalističtěji a taky bych třeba ucvrkával blahem.

Sophiina volba (1982)

Dost věrně převedený děj knihy (vzhledem k rozvláčnosti knihy je otázkou, zda ne ke škodě) do filmu, který stojí a padá na 2 momentech - klíčová zápletka volby (což je samo o sobě námět silný k zešílení) a - naprosto excelující Meryl Streep. I kdyby nikdy nic jiného nazahrála, díky Sophii by už navždy byla Paní Herečka.

Van Helsing (2004)

Hodně hodně hodně hodně slabé. A jestli se ještě v jednom filmu použije záběr z Kampy pod obloukem Karlova mostu, pak to tam asi půjdu pozvracet.

Drákuloviny (1995) odpad!

WTF - Řekne-li se "parodie" (neřku-li "komedie"), předpokládám, že to bude aspoň občas vtipný. Tohle bylo maximálně trapný! Zasmál (no ať nepřeháním - pousmál) jsem se jen jedinkrát - hlášce o novinách u zabíjení Lucy.