KatanaCZ

okres Plzeň
neobjevený malíř

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 23.6.2019  03:02
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Naprostá pecka, wow! Tak mnoho v tak malém balení. Brilantní a nápadité povídky a nádherný visuál. Mnoho povídek by se dalo rozvinout na celo-večerní filmy. Každý z kraťasů této série strčí do kapsy poslední megalomanské velkofilmy.

• 1.10.2017  20:02

Nejlepší díl z celé série. Po předchozích dílech se sestupnou tendencí kvality a zajímavosti perfektní svěží jízda, která nabízí více než jen napodobedinu Stmívání s roboty.

• 9.4.2014  02:24
    Jack a obři (2013)

Tak já nevím, asi jsem blázen, ale tohle mělo hlavu, patu, mozek, dost možná i zadek. To už jsme fakticky tak daleko, že odsuzujeme každý film, který nemá...ehm jak to jen říci slušně....říkejme tomu filosofické jádro, něco na způsob "jsem intelektuál a hledám jsoucno, pozoruji hodinu film o vznášejícím se lejnu a hle, dávám pět hvězd, jelikož jsem prozřel a spatřil podstatu onoho ztvárnění lejna - ve skutečnosti je to totiž metafora na blablabla a blabla blibla blublu blabla bli, to tím chtěl autor říci (autor však sedí na židli a jen se směje: "tole jsem tím chtěl říci? Asi ano, no, tak dobrá, hahaha.".).... Kdepak lidi, důležité je bavit se a dát jen na vlastní pocit z filmu! Herci katastrofa? Žádný vtip ani děj? Za mě rozhodně pravý opak. Chemie mezi princeznou a Jackem fungovala, záporáci brilantní, král jak se patří. Triky v normálu....nevím co někteří čekají. A klidně mě ukamenujte.

• 21.11.2012  19:29
    Total Recall (2012)

Původně jsem váhal jestli 4 nebo 5 hvězd, ale vzhledem k tomu, jak má film nízké hodnocení, dávám 5. V dnešní době je dobrých sci-fi filmů jako máku (nepočítám ty na motivy Marvelu atd - pro mne jiná skupina), proto jsem z výsledku úplně nadšen, kdyby mě takhle nadchl Prometheus, to by bylo.....Jednoduše jsem hltal každou část filmu a i přes pár chyb si to užíval!

• 19.9.2012  22:55

Pro mne okouzlující film....a to jsem se podle hodnocení tak bál, že jsem skoro ztratil zájem. Komu se líbí Burtonův styl, ten bude myslím nadšen. Pokud tento styl nemusíte, jednoduše se poohlédněte jinde a nechte Burtona Burtonem, jelikož až přijde den, kdy přestane natáčet, nebude tu již nikdo jiný, kdo by vyplodil něco podobného.

• 8.1.2012  17:55

Jednoduše atmosféra! Přiznám se s klidem, že jsem brečel jako malá holka, nikdy bych neřekl, že za to bude moci film o robotech.

• 8.9.2011  19:03

Dle reakcí ostatních spolubydlících na ubytovně csfd jsem očekával opravdový průšvih a vlastně tomu už napovídala samotná 4 za názvem....teď nevím jestli náhodou nespím nebo vidím špatně, ale 65% a nejhorší díl ze série? Je to pár okamžiků co jsem film dokoukal a už teď vím, že se podívám minimálně ještě jednou a to se mi zatím nestalo u žádného z dílů této série. Pro mě (pokud pominu určitá klišé a nepřesnosti ve scénáři a dějové zvraty) jednoznačně nejvtipnější, nejzábavnější a nejlépe hudebně doprovázený díl celé ságy, kam se hrabe jednička - něco podobného se vidí z řídka, pamatuji snad jen na Terminatora 2. Asi záleží na vkusu každého, na náladě při sledování....nevím.

• 21.5.2011  13:56

Naprosto úžasná akční jízda od začátku do konce. Je velice zajímavé kam tato série směřuje a musm říct, že novodobá akční koncepce je daleko zábavnější než sledovat partu japonců driftujících v tuningových autech. Kombinace Diesel x Johnson je vražedná, daleko lepší než směska akčních hrdinů ve filmu Expendables. Jen tak dál!

• 8.5.2011  18:25

Jako ze života, chvilkami mi přišlo, že se dívám na svojí biografii :). Dokonalý scénář, excelentní herecké výkony, ketré nevypadají uměle. Nečekal jsem nic, dostal mnoho.

• 2.4.2011  13:50
    Sucker Punch (2011)

THIS IS FU*KING AWESOME! Asi takhle bych vyjádřil pocity z tohoto mistrovského snímku. Snyder má evidentně stejné dětské sny jako já a za tento film bych mu nejraději osobně poděkoval. Chápu, že se snímek nejspíše nebude líbit lidem jenž jsou svojí povahou tak nějak realističteji založení a lidem, kteří hledají ve filmech filosofická jsoucna. Tito lidé by zvedly svá hodnocení v případě, pokud by byly odstraněny veškéré efekty, režisérem nebyl Snyder, ale nějaký český režisér, děj by se odehrával v socialistické éře našeho národa a hlavní hrdinka by bojovala místo s nestvůrami znázorňujícími zlo a své pocity proti bolševikům nebo například komunistickým mocnostem. Pak by byl snímek i při zachování dějové linie oceňován a označován jako revoluční. Takže nejlépe nějaký mix filmů jako Requiem pro panenku, Pelíšků a možná i Václava, prolog by pak mohl vyplodit například Václav Havel a celé by to režíroval Renč. Sucker Punch vyčnívá hned v několika aspektech. Za 1. příbeh - ten je velice originální a nápadítý, nebo jste snad někdy viděli něco podobného? Óóó ano, někteří vidí podobnost s filmem Inception....ale prosím vás, to myslíte vážně? Za 2. kamera - to je asi nejsilnější stránka. Kamera je naprosto fantastická, zpomalené záběry, ve kterých dominují detaily a zase detaily, ještě jsem nikdy nic podobně propracovaného neviděl! Za 3. hudba - hudba je k jednotlivým pasážím šitá na míru a dodává jednotlivým scénám opravdu solidní drive. Tak například Úplný začátek filmu, mix hudby s kamerou, zpomalenými záběry, použitými kamerovými filtry a hereckými výrazy (nemusejí nic říkat a člověk přesně ví co se děje) je naprosto brilantní a tak emotivní, že jsem v kině skoro nedýchal. Za4. akční scény - Nevím zda jsem někdy viděl lépe zvládnuté a propracované souboje s naprosto dokonalou choreografií, stříhem a hutnou atmosférou - Matrix by mohl závidět. Takže pokud si to přeberu, musím říci, že jsem nadšen. Samozřejmě je tu pár věcí, které tak úplně nehrají, občas to v příběhové linii zaskřípe a film opravdu připomíná po nějaké chvíli počítačovou hru kde hrdina postupuje po levelech směrem k cíly, ale myslím, že o to právě šlo. Nechci se tímto komentářem nikoho dotknout, ale opravdu to hodnocení nechápu - pokud chcete filosofické drama, jděte na jiný film, to se samo sebou dalo čekat...Pak mám ještě teorii, že mnozí tento film neviděly v kině, nýbrž v podobě nějakého kino ripu, pak ono hodnocení chápu, jelikož vše co jsem tu psal pak postrádá smysl.

• 18.12.2010  00:52

Původní snímek Tron jsem neviděl, nemohu tedy porovnávat, což je v podstatě asi dobře. Novodobý Tron mě nadchl, je to vizuálně dokonalá podívaná, hudba v podání dua Daft Punk je naprosto trefná, příběh je poměrně jednoduchý, nikoli však špatný. 13 z House je okouzlující a jistě filmu dodává šmrnc :) Jako "ajťák" prostě nemohu jinak než za 5, v kině jsem si to opravdu užil.

• 4.12.2010  01:57
    Já, padouch (2010)

Pan Renton je, zdá se, neustálou smrští animáků poněkud přesycen, mě osobně se tento trend líbí. Pokud si chci pročistit hlavu a pobavit se, s radostí se podívám právě na nějaký ten animák. Obvykle nečekám žádný zázrak, jsem si již předem docela jistý, že se opět bude moralizovat, opět zde bude minimálně jedna postavička hodně roztomilá.....ale není právě tohle na animácích TO hezké?? Kdo bych chtěl vidět ve filmech pro děti neustálou šeď dnešního světa, všechen ten zmatek, konec bez happy endu atd.? Já tedy rozhodně ne, to je převážně doménou dramat a tak by to mělo zůstat. Tento film je originální, vtipný a rozhodně ne jen pro děti.

• 24.9.2010  15:05

Ujetina největšího kalibru, komu se líbil snímek Aachi and Ssipak tak ať se rozhodně podívá :)

• 24.9.2010  12:46

Luxusní záležitost, autor by si zasloužil oskara. Ta kompozice, zajímavý nápad, hudba...paráda.

• 10.9.2010  13:25
    Robin Hood (2010)

Talentovaný pan "Ridley", tak a ne jinak! Tohle je jeden z nejlepších děl kinematografie, jaké jsem měl tu možnost vidět. Když jsem si tak četl komentáře některých uživatelů, došel jsem k názoru, že nového Hooda raději ani vidět nechci, což by ovšem byla obrovská chyba! Tak prvně - Tohle není remake, ani vykrádačka jiných filmů, tedy alespoň pro mě ne. Je to prostě nový pohled na příběh Robina Hooda než ten co máme každý v paměti. Že film nevyvolává v divácích žádné emoce? - No, asi nejsem ještě tak citově vyprahlý, protože já si ani nepamatuju, kdy jsem měl u filmu takovou chuť nakopat "padouchovi" zadek. Ridley nám připomněl, že jde točit s grácií, bez přemrštěných počítačových efektů a hlavně kvalitně. Atmosféra nového Hooda je přímo epická, touhle cestou se měl vydat například Centurion nebo Souboj titánů. Kdybych mohl, dám třeba 10 hvězd.

• 21.5.2010  16:14

Pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob. Snímek s excelentním scénářem, vyprofilovanými rolemi a v neposlední řadě s nápaditým příběhem.

• 12.5.2010  01:26
    Kick-Ass (2010)

JO, Jo, JO! Super podívaná, srdce jen zaplesalo, nic víc netřeba dodávat.

• 7.4.2010  00:58

Tohle, že se natočilo v naší republice? Jestli si nějaký český film zaslouží 5 hvězdiček, tak právě tento. Na film jsem šel do kina v zásadě z donucení, ale hned po několika minutách ukrojených ze stopáže jsem přestal litovat peněz za vstupné a s úsměvem na tváři hltal skvělý příběh, ve kterém si skoro každý najde nějaký ten moment či údálost z vlastního života (pokud máte za sebou alespoň jeden vážnější vztah...).

• 21.10.2009  19:19
    District 9 (2009)

Adept na cenu "film roku". Opravdový zážitek, který je důkazem toho, že se dá udělat výborný sci-fi snímek za poměrně málo peněz, kdo ví jakých triků a také toho, že netřeba ani větrem ošlehaného režiséra. Snad se dočkáme od talentovaného pana Blomkampa dalšího plnohodnotného pokračování...

• 7.7.2009  14:43

Ano, tohle je blockbuster. Ano, Bay se nechal unést. A výsledek?...Je to sakra dobře! Při sledování tohoto mega filmu mě napadalo jediné - Páni, bude ještě někdy někdo schopen natočit film, který by byl vizuálně výraznější ?? Některým se nezdal příběh a přemrštěné dětinské vtípky (miniautíčko, kovové koule, tanga Johna Torturra), ale proč sakra? Vždyť je to výborné odlehčení a co si pamatuji původní kresléné transformers, podobných srandiček zde bylo jako máku, vlastně se Bay držel ještě hodně zkrátka. Jednoduše - Kdo hledá ve filmech nějaká extra moudra, vyšší princip nebo něco podobného, tohle raději vynechte a zajděte si na nějaké to dramčo....

• 6.6.2009  11:34

Proč všechny ty rozpaky o tom, že film není důstojný nástupce, že McG měl zůstat někde u reklam, že kdo viděl trojku nebude se bavit....blbost, já jsem fanouškem serie Terminator a musím říci, že jsem se pobavil opravdu slušně. Je sice pravda, že už to není to co bývalo, ale to většina novodobých pokračování (např nové bondovky...). U akčních scén mé srdce zaplesalo, kamera je tak dobrá (např scéna kdy je Bale ve vrtulníku a padá), že mě doslova kovala do sedačky. Líbil se mi i příběh, postapokaliptické prostředí z toho čiší všemi směry. Je tu sice několik nesrovnalostí a klišé, lae komu to vadí?? Já nehledám ve filmech nějaká moudra, buď se mi to líbí nebo ne a tohle se prostě povedlo. A řekl bych, že je to mnohem lepší než 3 (a to zde byl Arnie :D)....

• 21.2.2009  03:57
    Neviňátka (TV pořad) (2008)

Vždyť to byla prd*l! Já jen koukal s otevřenou pusou. Tomu musím dát prostě 5

• 3.2.2009  00:15
    Oko dravce (2008)

Velice svižný a napínavý film, u kterého jsem se bavil a to opravdu nad očekávání! Dejte stranou logiku (pokud se ve filmech moc babráte s detaily a řešíte každou nesrovnalost) a chopte se raději popcornu, tenhle film za to stojí.

• 5.12.2008  04:29

Parádně našláplá komedie, která disponuje velkou dávkou vtipu, slušným příběhem (nenáročným - přesto zábavným) a sympatickými herci. Už dlouho se mi nestalo, že bych se u komedie tak bavil již po několika úvodních vteřinách. Navíc film neztrácí na tempu a ve stejném duchu se nese až do samého závěru, dokonce ani romantický konec není klasickým klišé, ale vtipným zakončením (bludný holanďan :D). Tohle se prostě povedlo.

• 28.9.2008  01:49

Sakra, jo! Jsem rád, že jsem si na tohle vyrazil do kina. Není to žádný super hit, žádný unikátní ani intelektuální oskarový trhák, ale pořádná komedie plná černého humoru, akce a ZNAMENITÝCH hereckých výkonů! Ono již samotné herecké obsazení od počátku slibovalo, že tohle nemůže být propadák. Největší dojem na mě udělal naprosto skělý Robert Downey Jr., je to prostě PAN herec. Dalším milým překvapením byl Tom Cruise, to, co zde předvedl....ještě teď se popadám za břicho. Pokud se nebojíte několika nechutných záběrů (utržená hlava....) a nejste puritáni, kteří se rozhořčí pro každé sprosté slovo (těch je tu opravdu požehnaně), rozhodně si tento film nenechte ujít.

• 27.9.2008  12:26

Jižní Korea...ehm, nedávno jsem tu u filmu Mirrors vyjadřoval svůj vztah k filmům z této země a musím říci, že tenhle film je vyjímka potvrzující pravidlo, je to úchylné, debilní, ale hrozně zábavné! Animace je perfektní, dokonce i příběh stojí za to. Za jedno z nejúchylnějších a nejorgiginálnějších anime, které jsem viděl dávám plný počet.

• 15.9.2008  20:24
    Rallye smrti (2008)

Jo, tak tohle mohu, mohu to dokonce vidět i několikrát, což se mi už hodně dlouho u žádného filmu nestalo. Přiměřená dávka akce, adrenalinu, prostě paráda. Film působí místy dojmem béčka - tím lépe!

• 8.9.2008  02:17

Uprímně jsem se rozmýšlel, jestli dám 4 nebo 5 hvězd. Podle ohlasů jsem čekal, že z nového Batmana padnu doslova na prdel, ale zas tak horké to nebylo. Ale přece jen dám 5 kvůli celkovému dojmu, výborným hereckým výkonům a určité dávce nostalgie.

• 11.8.2008  03:03

Parádní oddychová komedie s hutnou dávkou černého humoru, originálním příběhem a parádními hereckými výkony. Už jsem začínal mít pomalu dost všech těch novodobých komedíí jako je například Date Movie, kde je "největší" senzací celého filmu breakdance v podání hlavního hrdiny. Tohle má prostě šmrnc.

• 19.7.2008  00:48
    Wanted (2008)

Další film, na který se vyplatí zajít do kina. Nevím jestli by mě tento snímek sebral tak jak sebral, kdybych se válel doma na posteli a koukal kde co lítá. Je to opravdu vydařená podívaná, se spoustou akce, dobrým příběhem a parádními hereckými výkony. Opravdu to stojí za ty prachy....a to jsem se bál, protože filmy od Timura Bekmambetova zrovna nevyhledávám, spíše naopak.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11