Ferelen

• 3.7.2016  13:17

Theatrical: 4/5 Ultimate cut: 5/5

• 8.4.2010  21:36
    Kick-Ass (2010)

Pre mňa príjemné prekvapenie tohto roka. Netreba ani komentár, jednoducho chodťe do kina a uvidíte. Určite to stojí za to. Stačí len dodať: Kickass vám všetkým nakope prdel.

• 17.11.2010  22:40
    Skyline (2010)

No a čo. Páčil sa mi District 9 a páči sa mi aj Skyline. No dobre, District bol lepšie natočený a uveriteľnejší, ale Skyline má tiež niečo do seba. Za 10 miliónový rozpočet, za ktorý sa toto celkom obstojné béčko vôbec nemusí hanbiť dostane jeden a pol hodinovú scifárnu s CGI efektami na dobrej úrovni (možno až nadpriemernej), asi tri alebo štyri celkom zaujímavé scénky (tá s bezpilotovými letúňmi ma celkom pridrtila k sedačke zatínajúc palce kedy to tam tá atómka napáli), jednoduchší príbeh (inak tak to má asi byť, keď sa k nám privalia marťania, tiež to bude pre nich prechádzka ružovým sadom bez zbytočného vysvetľovania) a troška dlhšie hluché a nudné scénky, ale dajú sa odpustiť. Vôbec mi nevadí, že Skyline vykráda ďalšie filmy ako napr. Cloverfield, už spomínaný District 9 a dokonca aj hry (mimozemšťania mi strašne pripomínali alienov z Crysis). Herci sa síce tvária ako vygumovaní a bez emócií, ale to taktiež nevadí lebo čo je najdôležitejšie a na čo som skutočne dlho čakal je, že v hlavnej úlohe tentoraz nie sme my. Takže vážení, nečakajte žiaden Hollywoodsky happyend (i keď možno...), tentoraz dostaneme poriadne na prdel. A toto som na Skyline strašne žral. Mňam. Za tých 5 libier za vstupenku do kina to celkom stálo. Bavil som sa celkom dobre a teším sa na pokračovanie. Pre mňa príjemných 7/10.

• 11.10.2009  20:53
    G. I. Joe (2009)

Jednu hviezdičku za baby v sexi oblečkoch, druhú za akčné scény. Ostatné bolo neskutočná kravina. A to ma inak podobné filmy neskutočne bavia, ale toto som dajako nemohol stráviť. No videli ste už niečo také, aby (20 tonový) džíp rozrážal všetko, čo mu príde do cesty a nie a nie ho zastaviť. Obrnený vojaci, ktorým ani rana z bazooky nepohne vlasom na hlave. A veselo si kráčajú ďalej. Auto, ktoré z ničoho nič zrazí J.I. Joa vystupujúceho z dodávky na parkovisku a to parkujú skoro pri múre (túto scénu som si musel pozrieť niekoľko krát, kde sa to tam to auto do pekla zobralo. Ono to bola vlastne zábavná scénka, nasmiať som sa nasmial). A záverečná scénka, keď sa zloduchovia rozhodnú, že zničia podmorské mesto tým, že vyhodia ľadovec nad ním. Následne sa ľadovec potopil!!! a rozbil mesto. No a koniec. To už stačí.

• 9.7.2009  00:40

A prečo nie... Pre mňa 2 a pol hodiny nefalšovanej zábavy. Preto hodnotenie na maximum.

• 3.5.2008  22:02

No ono to nebolo až také zlé. Vlastne som sa pri filme aj bavil, a čakal som ako to dopadne i keď to bolo už od začiatku zrejmé. Akurát ma prekvapili tie prechody rôznych klimatických pásem, ale veď po dni zajtrajšku sa môže prihodiť hocičo, že áno?:) Nudiť sa nebudete, to je isté, a nad zbytočnými rečičkami typu „tak to je ale blbosť, to nie je možné, a hento sa tam kde zobralo“ mávneme rukou, nadlabame si plné ústa popkornu a sledujeme ďalej. Veď filmy sú tu na to aby sme si ich vychutnali a nie tu polemizovali, či je to reálne alebo nie. No nie?

• 22.5.2008  22:22

Ako skalný fanda Indyho som nemohol dopustiť, aby som nový diel nevidel v kine. Predchádzajúce časti som už videl odpredu aj odzadu. Dúfam, že sa to neprehupne podobne ako pri Star Wars a nebudeme identifikovať Indyho ako „Original Trilogy“ a „tá nová trilógia“ – kvadrilogy bude podľa mňa úplne stačiť. V kine som nebol ani nepamätám, naposledy na trilógiu Pána prsteňov. Filmy pozerám výhradne doma v HDTV. Nevadí mi, že si musím na ne počkať, ale mám z nich vždy väčší zážitok ako v kine. Všetko začína tak ako má (len to PG-12 ma troška zarazilo, sakra, takže krv potečie maximálne tak z nosa, no škoda), Indy nasadí na hlavu klobúk, zaznie známa znelka a hneď vieme, že sme na správnom mieste. Čo ma prekvapilo boli digitálne efekty, ktoré troška bijú do očí. Nie, že by boli nejako odfláknuté (pán Lucas a Spielberg si na efekty potrpia), ale k Indymu troška nepasujú. Ale hold, je iná doba. Nevadí mi, že Spiderman bude mať 6 dielov, prepchatými efektami, tam to proste patrí, ale tu mi to dajako nevoňalo. Ale Steven je pán režisér a tých digiťákov tam až zas tak veľa nie je, a keď sú, tak to ani nespoznáte. Ale späť k filmu. Indy začne trúsiť jeho uštipačné poznámky, prevracať oči a nahadzovať ten jeho úškrn(TM). Pristihol som sa, ako sa s kamoškou smejeme na plné hrdlo, a pritom v sále bolo hrobové ticho. Harrison Ford, pán herec, ďakujem, že si Indianou. Čo sa týka ostatných hereckých postáv, som bol vcelku spokojný. Pribudli nejaké nové o ktorých som predtým nikdy nepočul, a troška mi vŕtalo v hlave o kom to vlastne hovoria, a kto do pekla je ten a ten. Náckovia sa zamenili za Rusákov a Cate Blanchett sa tvári, akoby zhltla jeden zo svojich rapírov. Naďabíme tu na rôzne prepletenie s ostatnými časťami, či už tajomný vládny sklad s archou, novodobá naháňačka na motorke otec – syn, barová bitka alá Americké graffiti a podobne. Scénky, ktoré vás nechajú zaspomínať na staršie dobrodružstvá Indyho. Hudba, chváľa Williamsovi, klasika ako sa patrí, tu sa nič nezmenilo. Cestovanie po svete mohlo byť troška pestrejšie, ale exotiky je tu dosť. Príbeh, to je oriešok... Počul som zvesti, čakal som to, uvidel som lebku, bolo mi to jasné, vidím koniec, padla mi sánka. No dobre, čakať som to čakal, ale takto? Sci-fi mám rád, ale toto bolo troška na môj vkus prehnané. Viem, že Spielberg je z inej planéty a pomaly nám núti svoju existenciu v každom jeho snímku (nie, že by som mu to nebaštil, veď vesmír je nekonečný, to by bola sakra náhoda, kebyže sme tu samy), ale do prostredia Indyho mi to dajako nepasovalo. Môže to byť len prvý dojem, určite si na to zvykneme a po viacnásobnom prezretí to budeme brať ako samozrejmosť. Záverečné pocity? No bavil som sa, nebudem klamať. Sem tam som sa troška strácal v rýchlych dialógoch (čo a kam teraz, dumanie nad hádankami...), Ale Indy je proste Indy. Akurát som sa troška zľakol, keď si chcel Indy III nasadiť otcov klobúk, ale v poslednej chvíli mu ho Henry Jones Jr. vyfúkol z pohľadom: „Na to zabudni chlapče!“ Na maximum to nie je, 4 hviezdičky si ale na druhú stranu zaslúži a keďže som s Indym vyrastal, ja si tých 5* neodpustím:-) Tak prečo mám z toho celého zmiešané pocity? PS: Sorry, že som sa tak rozpísal, ale musel som to zo seba dostať:-)

• 12.5.2008  01:10
    Iron Man (2008)

Ja komixové spracovania na filmové plátno žeriem všetky doradu. A Iron man nie je výnimkou. Ba naopak, skvele som sa bavil na trefných hláškach hl. hrdinu, akcie vždy dákej bolo, a záverečná scénka „boj plechoviek“ nemala chybu. I keď Iron man ešte nevytiahol všetky svoje esá z rukáva, a finálny súboj bol taký dosť na hrane, bude aspoň do budúcna vedieť, že pri súbojoch s plecháčmi treba len jedno... otvarák na konzervy (nie nadarmo ho má každý správny vreckový nožík). Takže Iron man, upgraduj svoj kostým... ehm... oblek, pancier alebo ako to nazvať a uvidíme sa v druhej časti. Tam sa ešte len ukážeš v plnej kráse. Už sa teším.

• 16.3.2008  12:33
    Jumper (2008)

Film sa dá porovnať k jedlu. Keď je dobré a chutí vám, ste spokojný a máte z toho dobrý pocit. Podobné je to aj s filmami. Jumpera porovnám k mastnému chlebu s cibuľou. Ale pozor, na mastné sme nemali, tak si musíte postačiť len s chlebom a cibuľkou. Budete mať pekne sucho v ústach. A že by ste to zaliali pekne chladeným pivkom... tak na to rovno zabudnite.

• 5.2.2008  18:55
    Monstrum (2008)

Sci-fi Blair Witch. Tak jednoducho opísaný film. Nie je to nič nové, niečo podobné tu už bolo už vo vyššie spomínanom snímku, akurát tento má sci-fi podmaz. Ale aj tak to je dačo iné. Na začiatku som sa troška nudil a už som si len šomral, kedy už na plátno vybafne to monštrum. Ale ono sa to potom rozhýbe a zastavia to len záverečné titulky, takže je na čo pozerať. Akurát tento film nie je pre všetkých. Kámoška odišla po pol hodine preč so slovami: "Větší debilinu jsem v životě neviděla! Zbohem, odcházím." a druhý kamoš to celé prespal. V dnešnej dobe HDTV filmov, pre nás tvorcovia upiekli dačo, čo vyzerá ako stiahnutý film z YouTubu a monštrum tam vždy zazrieme len na pár sekúnd. Ja kebyže som ten chalan s kamerou, tak neodtrhnem od príšery oči a natáčam až pokým ma nezožerie:). Ale inak malý rozpočet a veľké zisky zaručujú pokračovania, ale rozmýšľam, že kam to až môže zájsť. Diváka to môže časom prestať baviť, pozerať na "roztrasené domáce nahrávky". Chcelo by to dačo iné. Napr. nakrútiť pokračovanie filmu z pohľadu očí monštra. To vyvaľuješ bulvy JJ Abrams, čo? To ťa nenapadlo, hehe. Tak šup do nakrúcania dvojky, ja sa už teším.

• 14.9.2008  14:52
    Rallye smrti (2008)

Až na ten nudný úvod a záver to bola naozaj skvelá jazda. Jason Statham je asi najviac nasratý zo všetkých svojich predchádzajúcich úloh. Naopak Tyrese Gibson mi nepripadal až taký drsný ako sa po celú dobu snažil tváriť. Nejako mu tá rola trošičku ušla. Gore efekty na úrovni. Krvička strieka a ľudské „úlomky“ lietajú všade tade. Bravo. Tlieskam a klaniam sa Paul Anderson. Konečne sa si vyšvihol z toho obyčajného priemeru, do ktorého si bol po dlhší čas namočený. Len tak ďalej.

• 11.3.2009  21:37
    Stmívání (2008)

Taká odľahčená rozprávka o upíroch. Má to svoje pre aj proti. Je to naťahané jak gate, takže si svoju polovičku umlčíte aspoň na dve hodinky. Nudiť sa nebudete, je na čo pozerať. Veľa ľudí (mám na mysli tínedžerov) si tu nájde svoj idol, to je jasné. Ale mňa film až tak moc nenadchol (knihu som nečítal). Sa mi to zdá trocha prekrútené, ale na druhej strane opäť niečo nové. Nakoniec, ono to nie je až také zlé. Pozrite si to, určite neoľutujete. Ja si film horko-ťažko pustím ešte raz, ale určite si rád pozriem pokračovanie. Takže ja si otváram ešte jednu fľašku Pravej krvi a vraciam sa do reality.

• 4.9.2008  11:55

Nechápal som ten humbuk akolo Temného rytiera. Videl som a už chápem. Načo komentár, pozrite si a tiež pochopíte.

• 14.7.2007  23:50
    23 (2007)

Nebolo to zlé, ale príšerne naťahané. Pointa dobrá, trocha vám to zamotá hlavu, ale chcelo by to ešte sakra dobre prestrihať. Dal by som 2, ale dávam 3 hviezdičky.

• 24.1.2008  13:22

Fajn, konečne dačo iné. Tak treba na tú háveď. Nie v kožených rukavičkách, čiernym plášťom a katanou na chrbte. Pekne krásne v hrubých palčákoch a sekerou v ruke. Načo sú tu, aj tak nám neustále cicajú krv:) Výborný upíro-krváčik. Iba mohol byť fakt o trošku lepšie zostrihaný a drobec kratší. Potom by som možno prihodil aj o * naviac.

• 15.9.2007  23:57

Ach jaj. To je ešte horšie ako jednotka. A to sa môžme tešiť na ďalšie výborné hry prenesené na filmové plátno v podaní Uwe Bolla. Jedna vec je ale istá. Odradí to niektorých hráčov hrať počítačové hry. Možno je to aj zámer vydavateľstiev a zdravotnej komisie (a čo ja viem koho ešte, ale určite tam patrí aj Združenie Rodičov Proti Násiliu V Hrách a iné), že predkladajú ďalšie námety podľa počítačových hier práve Uwemu, aby decká nepresedeli celý deň pri počítači:)

• 6.8.2007  23:15
    Divoké vlny (2007)

"Naštartujte veľrybu." Toto bude poriadna jazda. Samozrejme sa nebudete pukať od smiechu, ale vtipov sa nájde dosť. Film u mňa splnil podmienku... pobavil a nenudil. Môžem spokojne povedať, že je to asi najlepší animák za tento rok (2007). Zaujímavý námet aj prostredie (a to o surfovaní viem veľké prd). Ale neviem sa zabaviť pocitu, prečo, od dôb Madagaskaru do nás tlačia stále tučniakov (samozrejme v Madagaskare boli najlepší, ďalej viem, že sú to výborní plavci, a k tomuto filmu sa skvele hodia, ale predstavte si keby to boli napr. myši... bolo by to možno ešte viac zábavnejšie... no možno nabudúce:) Niet čo dodať. Treba vidieť.

• 18.6.2007  00:26

V jednotke sme čakali na troška akčnejšiu scénku skoro hodinku a pol a aj tá skončila skorej ako sa mohla poriadne rozhorieť a zhasla ako Johnny Storm. Hrdinovia sa nechceli zmieriť so svojimi schopnosťami a tak sa to troška naťahovalo. V dvoječke je už štvorka pripravená vyraziť do akcie. Vôbec mi nevadili milostné vzťahy medzi Reedom a Sue, naopak, dopĺňali príbeh, že aj hrdinovia sú len ľudia. Na komiksákoch mi vždy vadili tí „obyčajní“ ľudia okolo. Niečo sa nepodarí F4-ke na 100% a už ich odpisujú. Ach tá armáda... Pribudol ďalší hrdina: Silver Surfer. Paráda. Cool maník. Toho mám z komiksákov najradšej. A podľa mňa sa aj celkom dobre podaril preniesť na filmové plátno. Maličkú a komickú rolu si opäť zahral aj sám Stan Lee, keď ho nechceli pustiť na svadbu:-). No F4-ka ma ničím neprekvapila, ale to vôbec nevadí, príjemne som sa bavil, film ubehol ako voda, nudných miest bolo málo, a keď aj nejaké boli, aspoň sú vyplnené nejakým vtipom. O hviezdičku lepšie pokračovanie ako prvý diel...

• 11.6.2007  23:13
    Ghost Rider (2007)

Nicolas Cage ako Ghost Rider! Ha! Ešte že tam pobehuje Eva Mendes s rozopnutou košieľkou, ktorá sa naopak tvári, akoby jej uleteli všetky včielky. Jediné čo bolo dobré, boli CG animácie, ostatné stálo za veľké prd.

• 30.5.2007  23:14
    Hostel II (2007)

Z totálne (prepáčte za tie výrazy) sračkového hororu sa nám stala sračková komédia. Na čom som sa v jednotke po prvý raz rozčuľoval, v dvojke som sa smial. Nič nové sa nezmenilo. Na začiatku na vás vybafne „Quentin Tarantino presents“ (inak dobrá reklama), nasleduje nalákanie amerických turistiek na Slovensko (nalákali ich na najlepšie prírodné horúce pramene na svete, aspoň jediná pravdivá vec:), malebná dedinka a lá Luník 9, pochytanie... a hurá, poďme vraždiť. Scénka ukradnutá z Jakubiskovej Bathory bola asi najlepšia, potom nasledujú už len také slabšie, ale pritom zábavné („Miša nejedz ten párok“ a „hurá, prihraj tú hlavu“) Aj hudobný doprovod sa troška zmenil. Z hitov rokov 80-tych v jednotke nám teraz do uška hrajú ľúbezné české aj slovenské ľudovky (možno preto, že sa niektorí skladatelia chceli súdiť za práva pesničiek:). No a jasné, skoro som zabudol. Pozor na Kňažka... vraždí malých cigáňov.

• 22.3.2008  03:29

Neil Gaimanov román na filmovom plátne. Kniha je fantastická, film veľmi dobrý. Niet čo iné dodať. Konečne ďalšia poriadna fantasy po dlhšej dobe. Neviem ako to tvorcovia dokázali, ale určite museli na Michelle Pfeiffer minúť aspoň tonu make-upu, aby vo filme vyzerala ako omladená čarodejnica;-)

• 10.6.2007  08:16

Po Shaun of the Dead konečne po dlhých rokoch ďalšia vtipná britská komédia. Pobaví, nenudí a tak to má byť.

• 25.1.2008  12:37
    Juno (2007)

K tomuto filmu by som sa možno ani nedostal, ale našťastie tu je môj najobľúbenejší web a skvelé Ďurove každodenné novinky. Zo začiatku som si myslel, že to bude nejaká kópia filmu Nabúchaná, ale ešte viac v tínedžerskom štýle (čiže trápne vtípky, ktoré nie a nie pochopiť), teda nič pre mňa. Ale máme tu ďalších užívateľov nášho skvelého webu, ktorí sa radi podelia o svoje komentáre k filmu. Takže som si snímok pozrel. A čuduj sa svete, ono to vôbec nie je trápne, ani nudné... Ono je to dokonca vtipné (Juno proste nemá chybu, jej hlášky sú jednoducho... no však uvidíte:), ďalej je to (baby počúvajte) poučné, nie moc dlhé, čiže tak akurát. Tento smutno-veselý príbeh jednej 16-tky, ktorá chýbala na hodine sexuálnej výchovy (asi to vtedy rovno praktizovala) sa určite oplatí pozrieť. A je to o kus lepšie ako už vyššie spomínaný snímok. A keďže som vtedy dal známku 4*, Juno si zaslúži ešte o jednu viac.

• 31.10.2009  03:14

Až na jedny zimomriavky to bola strašná nuda. Presedel som to s notebookom na kolenách a surfovaním na nete. Ešte, že som na to nešiel do kina.

• 27.5.2007  23:09

„Proč ten rum vždycky dojde?“ No raz sa minúť musel, ale je to zásluha aj Gora Verbinskeho spolu s protagonistami filmu, ktorí ho všetok vychlastali a potom na scéne vyzerajú, akoby boli po opici. Teda až na Jacka (myslím tú nemŕtvu opičku:). Nudné scény, kde sa nič nerobí, len sa kecá, je vo filme neúrekom. Sem tam nejaká tá bitka na mori + šermovanie to iste nezachráni. Juj a záverečná scéna bola úchvatná, ale aj tak si mi zdala moc „premočená“. Ale čo už, dalo sa to čakať... Síce film stratil ten pirátsky „šmrnc“, ale sem tam ešte pobaví, nejaké tie vtipy sa tu ešte nájdu, len nech už nie je štvorka... prosím.

• 15.9.2007  23:22
    Ratatouille (2007)

Juchú... Jean-Baptiste Grenouille z filmu Parfum: Príbeh vraha nie je mŕtvy, ako sme si všetci mysleli, len sa prevtelil do jedného malého potkaníka Remyho. Ten po ňom zdedil tú úžasnú schopnosť vycítiť každú vôňu. Ale nebojte sa, Remy nezabíja mladé panny-potkanice na vytvorenie dokonalého parfému. On využije svoju schopnosť na niečo úplne iné. Nechajme to tak, však uvidíte:) V komentári na Divoké vlny som síce napísal, že je to asi najlepší animák za rok 2007, ale to som ešte nevidel Ratatouille! Takže... trhám obálku... troška napätia...a je to tu. Najlepším animákom za rok 2007 sa stáva: Ratatouille. Pixar jednoducho vie ako na to. Potkaníci nie sú až takí vtipní ako divoké vlny (na môj vkus mohli byť o trošička zábavnejší), ale zato tu nájdeme z každého rožka troška. Jednoduchá animácia a pritom taká detailná a zábavná. Odporúčam. A skoro som zabudol: dobrú chuť.

• 29.7.2007  22:02

Skvelá zábava, síce to nie je dokonalé, ale na druhú stranu si film 5 hviezdičiek zaslúži. Len jedno ma zaujíma... čo sa stalo so Spider-pigom? ;-(

• 2.7.2007  23:32

Najuveriteľnejšia časť než predchádzajúce tri diely:-) Robím si prdel. Označil by som to pomaly ako Scifíčko. Nad niektorými scénkami zakrútite hlavou, ale hneď sa usmejete a pokračujete ďalej. A do toho ešte John pustí nejakú zo svojich skvelých hlášok. Prekvapivo sa na to dobre pozerá, nenudí a zabáva. No proste paráda. Taká chladená limonádka na horúce letné dni.

• 5.5.2007  19:14
    Spider-Man 3 (2007)

Toľko kriku....toľkého sklamania...samé negatívne hodnotenia. Ale prečo? Ešte, že nepatrím do tejto kategórie. Ja som sa pri spidym už po tretí krát dobre bavil, kto sa nebavil, tak mu treba:) Kto má rád spidyho, tak sa zabaví aj tentoraz. Samozrejme, že film nedosahuje kvalitu predchádzajúcich dielov, ale to len o vlások. Pre tých, čo trojku ešte nevideli, nedajte sa odradiť, jednoducho sa na film dobre nalaďte u uvidíte, že všetko dobre dopadne. Už sa teším na štvorku. Go spidy, go!

• 5.7.2007  23:53
    Transformers (2007)

Cool! Tento film ani nepotrebuje komentár. Moja srdcovka z detstva prenesená na filmové plátno. Už chýba len jedno: Mami... ja chcem transformera:-)

<< předchozí 1 2 3