Castlevania (2017) (seriál)

1. séria: Funguje ako fajn úvod do problematiky, kde sa veľa rozpráva, občas bojuje ale hlavne sa spoznávajú postavy a dáva tím dokopy. Páči sa mi, že to je krvavé a brutálne, ako by to vzhľadom na tému aj malo byť. Uvidím, čo prinesie druhá séria. 7,3/10. 2. séria: Prvá väčšia akcia prišla síce až v šiestom dieli, ale aj napriek tomu musím povedať, že ma ten príbeh baví. Jednotlivé postavy sú dobre napísané a zaujímavé, každá s inou motiváciou. Síce dejovo to bolo celkom jednoduché a priamočiaré, záporné postavy s výnimkou Draculu boli extrémne slabé, zato tie kladné prehnane silné. Belmont trochu postava do počtu ale tvorcovia sa snažili urobiť z neho dôležitú postavu, resp. snažili poukázať, že za úspechom stojí trojica hrdinov. Je tam priestor aj na pokračovanie, tak som zvedavý. 7,3/10. 3. séria: Všetky dejové linky ma bavili, najviac asi Isaacova. Alucardova bola trochu zvláštna a mierne predvídateľná, ale skončila veľmi zaujímavo. Hectorova bola taká klasika, ale veľmi dobre urobená a dvojica zaľúbencov dostala detektívnu s prvkami okultizmu. Prekvapivo bola táto séria celkom dosť založená na sexe, čo bolo spestrenie a bolo v nej aj dosť brutalít, takže za mňa spokojnosť, ale svoj tieň zatiaľ neprekročila. 7,3/10.  4. séria: je podľa môjho názoru vynikajúcim zakončením príbehu a celého seriálu. Úprimne, dej už nie je nejaký zamotaný a premyslený, skôr išlo iba o ukončenie všetkých dejových liniek, ale akcie bolo famózne veľa a bola skutočne veľkolepá. Navyše išlo všetko svižne a jednotlivé časti neobsahujú zbytočné zdržovačky. Ak niekto trpí epileptickými záchvatmi, tak nech túto sériu radšej nepozerá, pretože toto boli krvavé epileptické orgie. Za mňa táto séria zdvihla hodnotenie celého seriálu a krásne ho ukončila. 8,6/10.

Castlevania: Nokturno (2023) (seriál)

Minútu po tom, čo som si tesne pred koncom posledného dielu hovoril, že aj Castelvania: Nocturne je fajn a vydarené pokračovanie,  ale že mi tam chýba jedna postava sa daná postava objavila a ja som nadšený. Dúfam, že Netflix dá pokračovaniu zelenú a že tvorcovia nepolavia v kvalite. Zatiaľ je to slušné dejovo a zaujímavé postavovo. 7,7/10

Cena zlata: Odhalení skandálu americké gymnastiky (2019)

Po Leaving Neverland ďalší dokument z dielne HBO o zneužívaní detí. Tentokrát približuje škandál v profesionálnej atletike. Čo sa týka príbehu niektorých obetí, teda prvých 2/3 filmu, tam je to klasika. Najprv čo bolo dobré, potom kto bol zlý, čo sa dialo, kedy kde a ako často. Táto časť je spracovaná dobre, ale neprináša v podstate nič nové. Skutočná sila, minimálne emočná, sa skrýva vo výpovediach obetí počas súdneho procesu, kedy divák vidí a veľmi reálne dokáže cítiť, aké následky spôsobuje konanie takýchto „chorých“ ľudí, ale aj nedôvera deťom, dokonca vlastným, zo strany dospelých, arogancia vyšších inštitúcií a krytie takéhoto chovania kolegami a známymi. 8/10.

Cenzorka (2021)

Zvláštny film, ale nie v dobrom zmysle,  že by bol surrealistický alebo niečo podobné, ako som očakával. Ide skôr o zvláštnosť v tom, že mu jeho dĺžka nedovolila, resp. ju nevyužil dostatočne,  aby išiel viac do hĺbky a predviedol nieco viac. Malo to ambície  byť artovym hororom,  a niečo sa skutočne podarilo, ale bolo toho malo, bolo to nevýrazné a málo gore uletené. Ako vravím, bolo to zvláštne a ja mam po tomto filme pocity bez dojmov. 5,7/10.

Cesta za smířením (2021)

Severania nám opäť naservirovali jeden kvalitný kúsok. V tomto prípade sa však servírovali najmä litre krvi, kopec úderov, kopancov, striel a severská chladnokrvnosť. Rozbeh trochu pomalší, humor mierny,  skôr taký úsmevný, ale inak sa jedná o nekompromisnú rezačku s tempom, ktoré keď začne, tak nepovolí až takmer do konca 7,7/10.

Cesta zpátky (2020)

Fíha, ono to bolo o basketballe. Remember the Titans? "Oh I 'member!" Titáni to síce neboli a príbeh bol taký, dajme tomu, klasický, ale malo to dušu, bol to trochu iný príbeh, zameraný hlavne na bývalú hviezdu stredoškolského basketballu a na jeho tragický život plný chýb a snahu o vykúpenie, v podaní Bena Afflecka. Hráči samotní nejako priblížení neboli, čo bola trochu škoda, ale ako vedľajší príbeh to stačilo. 7,1/10.

Circus of Books (2020)

Sám o sebe nebol tento dokument zlý a príbeh manželského páru, prípadne celej rodiny bol netradičný, avšak neviem či bol až natoľko zaujímavý, aby o nich vznikol dokument. Tak mali obchod, ktorý vzhľadom na pokrok doby v legislatíve a nástupom internetu už nie je. A čo? Tak tam predávali gay porno a nikto o tom nevedel. Podľa mňa mali zaujíamavejšie profesie pred založením obchodu. Čiže myšlienka boja za práva homosexuálov ok, ale ten obchod je iba výstrednosť. 7/10.

Cizinec (2010)

Predvídateľné, ale aspoň sa film neberie moc vážne. 7/10

Cizinec ve vlaku (2018)

Zaujímavá zápletka, od ktorej som očakával veľa, no bohužiaľ druhý Non-Stop sa nekonal. Filmu chýbal drajv, nejaké šokujúce odhalenie a niečo viac, čo by ho dostalo z priemeru. Niečo neamerické. 6,3/10.