Vikingové: Valhalla (2022) (seriál)

1. séria: Začiatok bol taký uponáhľaný,  a celkovo aj tých osem dielov pôsobilo trochu narýchlo,  napriek tomu mi to prišlo lepšie ako 6. séria pôvodných Vikingov, a kvalitatívne by som to prirovnal skôr k prvým štyrom sériam. Dej napredoval rýchlo, boli tu krehké spojenectvá, zrady, akcia, krv a sympatické postavy. Za mňa výborné pokračovanie,  ktoré dúfam neskončí predčasne. 7,4/10. 2. séria: Bavila ma prvá séria a bavila ma aj táto. Stále mám však mierny problém s tempom jednotlivých epizód. Všetko je aj príliš svižné. Nie sú tu žiadne omáčky,  naťahovačky, rovno sa ide k veci, všetko sa hneď vyrieši. Nejakí extrémne mi to nevadí,  ale privítal by som, keby mala séria kľudne o dva, štyri alebo aj o osem dielov viac. 7,4/10.

Legenda jménem Vox Machina (2022) (seriál)

1. séria: Je to krvavé, neslušné a vulgárne, ale na môj vkus je toho málo, dej ako aj postavy (až na Scalana a Groga) kolísali, a príbeh nebol nejako úžasný a zaujímavý. Každopádne, ak by bola druhá séria, tak si to už len zo zvedavosti pozriem. Predsalen, nechcem ani ja prísť o ďalšie Scalanové dobrodružstva. 7/10. 2. séria: ma bavila viac ako tá prvá,  aj keď pôsobila iba ako časť dobrodrúžstva a skončila cliffhangerom. Snáď bude pokračovanie a členovia Vox Machiny budú ešte viac napredovať v zdokonalovani svojich schopností.

West Side Story (2021)

Príbeh bol celkom neoriginálny, v podstate taký americko-portorikánsky Rómeo a Júlia, piesne pôsobili staromódne a fádne,  iba tanec bol fajn. Nevidel som nikdy žiadnu verziu West Side Story, takže neviem posúdiť, do akej miery je tento film verný originálu,  ale ted pre mňa toto teda nebola žiadna filmová bomba. 7,1/10.

Lékořicová Pizza (2021)

Celkom dlhú dobu, asi trištvrte filmu, som si stále vravel, že čo do čerta je toto za film. Stále sa niečo menil a ja som sa cítil ako v hurikáne,  pretože som nevedel, kam sa film vyberie ďalšiu minútu a čím ma opäť zasiahne. Málinko by som čakal takýto to film od Wesa Andersona. Nakoniec som však zistil, že to bol iba príbeh o láske. Búrlivej, nevyspytateľnej, divnej a podobne, ale o láske. Každopádne zaujímavý film, ktorý mne osobne veľmi zaujal a bavili. 7,8/10.

Encanto (2021)

Keby nebol taký povyk okolo soundtracku, asi by som tento film vypol po dvoch minútach,  pretože mi to pripadalo ako úplná hlúposť a hlavná hrdinka mi nebola sympatická. To sa samozrejme zmenilo hneď počas prvej piesne. Co sa týka hudby, tam je sila tohto filmu. Je moderná a nerozprávková. Ani by som netvrdil, že je chytľavá a ani vo filme mi neprišlo,  že by jej bolo nejako veľa. Ale je skvelá, postavy sa hýbu,  že s nimi chce tancovať aj divák,  všetci členovia (možno aj na starú pani) sú veľmi sympatickí a rôznorodí. Nápad veľmi zaujímavý,  ale v konečnom dôsledku to nebolo nič výnimočné. 7,1/10

Peacemaker (2022) (seriál)

Peacemaker má asi najdivnejšie intro aké existuje. Napriek tomu je to jediný úvod, ktorý som ani raz nepretočil a vždy sa naň tešil. Krásne odzrkadľuje ducha tohto seriálu. Peacemaker a Vigilante sú skvelá dvojka s výbornou chémiou. Judomaster bol tiež zaujímavá postava, len nedostal toľko priestoru. Eagly taktiež výborný a pri ňom som mal pocit, že dostal priestoru tak akurát. Ostatné postavy pôsobili najmä zo začiatku lacno a nudne,  ale aj k nim som si postupne našiel cestu. Seriál taktiež krásne ukazuje, ako urobiť zo zloducha hrdinu a ešte ho aj oživiť,  napriek tomu, že po Suicide Squad 2 nemal takmer žiadne šance na prežitie. James Gunn servíruje krvavú zábavu, ktorá niekedy prekonáva aj Deadpoola , a najmä sa nebojí experimentovať a navyše kľudne nechať zomrieť hociktorú postavu. Tak to má byť a rodinkársky Disney Marvel by si mal brat príklad. 8,4/10.

Kingsman: První mise (2021)

Povedal by som, že film nemá až tak spojitosť so sériou Kingsman, a skôr si z nej požičiava iba jeden priestor, avšak aj tak tento film dokázal mňa osobne osloviť, zabaviť a prekvapiť. Povedal by som, že by obstál aj ako samostatný počin bez nejakej série, avšak takto je aspoň divák vtiahnutý rýchlejšie do deja,   vie o koho sa jedná a teší sa na vznik známej organizácie. Akcia dobrá, malo to spád a nenudil som sa až do konca, navyše viacero známych hereckých tvárí. 7,4/10.

Red Rocket (2021)

Film mal artový nádych a spočiatku sa tváril, že bude moc nudný. Nakoniec sa našťastie celý ten vidiecky život trochu okorenil a mňa bavilo sledovať eskapady Mikeyho Sabera, fandil som mu a súcitil som s nim. Až na ten nijaký koniec to bolo fajn. 7,3/10.

All of Us Are Dead (2022) (seriál)

Seriál bol trochu odlišný a zaujímavejší, než som očakával, takže si po jeho vzhliadnutí odnášam pozitívne pocity. Páčilo sa mi, že nešlo ani tak o zombie ako skôr o vírus, všetko bolo pomerne logicky vysvetlené a logiku malo aj konanie postáv. Postavy boli tiež fajn, rôznorodé, a umieral fakt bárskto a hocikedy. Taktiež sa mi páčila menšia odchýlka v premene postáv a to, že sa celá pandémia nevenovala iba škole, ale boli viaceré lokality, postavy, resp. skupiny postáv, a že to celé bolo dobrodružné, stále sa niečo dialo a seriál (aspoň mňa osobne) nenudil ani chvíľku. 7,6/10.

Ulička přízraků (2021)

Prvú hodinu som bol úplne pohltený atmosférou. Následne to tajomno trochu vyfučalo,  ale až do konca sa jednalo o kvalitný a vyspelý film, ktorý mi niečím pripomínal Iluzionistu a Dokonalý trik. Navyše tu bolo značné množstvo výborných hercov a ja som rád,  že tu je opäť jeden z tých kvalitnejších kúskov. 7,6/10.