Emily in Paris (2020) (seriál)

1. séria: Jednoduchý seriál bez nejakej väčšej myšlienky určený na pozeranie s vypnutým rozumom, s plochými postavami, pričom všetky vedľajšie sú zaujímavejšie, ako tá hlavná. Seriál bez pointy, nápadu, vtipu, šmrncu, a aj keď nie som odborník na módu, outfity Lily Collins mi prišli v 70% dosť zvláštne a nemódne, resp. moc premódené. Podobne ako v povahou postáv, aj oblečenie všetkých iných mi prišlo dobré až skvelé (najmä afroamerického kolegu Emily). Druhej sérii sa pokúsim vyhnúť.

Emma. (2020)

Prišlo mi, že film sa snaží byť niečo ako minulý rok The Favourite, avšak nedarí sa mu to ani čo sa deja týka, ani spracovania, humoru, tancov či hlavnej hrdinky. Príbeh je veľmi jednoduchý a mierne nudný. 6,7/10.

Encanto (2021)

Keby nebol taký povyk okolo soundtracku, asi by som tento film vypol po dvoch minútach,  pretože mi to pripadalo ako úplná hlúposť a hlavná hrdinka mi nebola sympatická. To sa samozrejme zmenilo hneď počas prvej piesne. Co sa týka hudby, tam je sila tohto filmu. Je moderná a nerozprávková. Ani by som netvrdil, že je chytľavá a ani vo filme mi neprišlo,  že by jej bolo nejako veľa. Ale je skvelá, postavy sa hýbu,  že s nimi chce tancovať aj divák,  všetci členovia (možno aj na starú pani) sú veľmi sympatickí a rôznorodí. Nápad veľmi zaujímavý,  ale v konečnom dôsledku to nebolo nič výnimočné. 7,1/10

Enola Holmesová (2020)

Tento film pôsobí ako Sherlock Holmes pre násťročných. Je to fajn, milé, trochu dobrodružné, ale nijako špeciálne. 6,7/10.

Enola Holmesová 2 (2022)

Prvá polovica ma moc nebavila, práve naopak, skôr ma iritovala Enola Holmes a to, ako sa snaží byť vtipná a všetko. Druhá, detektívnejšia a napínavejšia, polovica bola naopak celkom fajn. Som rád, že tu bol viac Sherlock a iné Sherlockovi blízke postavy, a celé to pôsobilo ucelenejšie. 6,2/10.

Escobar (2017)

Celkom komplexne sfilmovaný príbeh drogového kráľa. Všetko podstatné sa tvorcom podarilo do 123 minút vtesnať a dokázali ukázať Pabla takého, aký bol. Milujúci rodič a patriarcha ale aj neľútostný a hrdý Kolumbíjčan, ktorý pre postavenie a rešpekt neváhal urobiť čokoľvek. Výkony Penelope aj Javiera klasické. Možno u Penelope trochu lepší, ako je u nej zvykom, ale Javiera klasicky veľmi dobré stvárnenie postavy. 7,3/10.

Eternals (2021)

Keďže je tých Eternalov toľko, nie je moc priestor na rozvoj alebo vôbec ukázanie ich charakteru. Nezaujímavé postavy, žiaden humor, celkom nudný dej spoliehajúci sa na pokračovanie,  k tomu dlhá stopáž. Pripomína mi to DC film. Za mňa najhorší Marvel film. 6,2/10.

Euforie (2019) (seriál)

1. séria: Skvelý vizuál,  hudba, spracovanie. Zaujímavé príbehy postáv, paradoxne ma najmenej zaujíma Zendaya, ale zapadá do celkového príbehu vhodne. Hunter Schafer hrá svoju postavu bravúrne. Koniec prvej série bol parádny. 1. diel špeciálu nič moc, druhý s Jules bol o poznanie lepší a mal väčší význam aj pre príbeh. Vraj toto mala byť iba miniseria a nemalo byt pokračovanie. To je zvláštne, pretože sa za tých 8 dielov nič nevyriesilo a práveže všetko ostalo pootvárané, tak som rad, že vznikla aj druhá séria. 8,5/10. 2. séria nepoľavuje ani v kvalite, skvelých charakteroch ani v problémoch hlavných protagonistov. Piaty diel je asi zatiaľ najlepším z celého seriálu. Siedmy zasa iný,  ale aj tak rozpráva príbeh, ktorý sme doposiaľ nepoznali. Koniec série dramatický,  takže zasa len treba čakať na pokračovanie.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Podľa mňa vydarená reklama na Eurovision Song Contest. Potešilo ma veľa známych tvári, ako napríklad Dan Stevens alebo Demi Lovato, či Graham Norton. Humor je taký willferrellovský, ale nie je to úplne stupídne. Pesničky prekvapivo dobré a bola fajn aj párty s predchádzajúcimi účinkujúcimi tejto súťaže. Trochu protekčných 6,5/10.

Everything Beautiful Is Far Away (2017)

Príjemná atmosféra, pokojné plynutie deja ale až do oživenia Susan dosť nezáživné. Od toho momentu má film aspoň ako taký cieľ a význam, ktorý speje až k nejakému koncu s posolstvom, ktoré je tiež nejasné. Film ako taký ale nie je zlý, aj napriek tomu, že nie je výnimočný. 5,8/10.