Chůva na zabití: Krvavá královna (2020)

Rovnaký režisér, rovnakí herci, tomu hovorím poctivé pokračovanie. Síce stopáž bola dlhšia, čo sa prejavilo prvou, celkom pomalou a nudnou, polhodinkou, avšak potom to začalo celkom šlapať. Nemalo to síce taký šmrnc ako jednotka a hlavne postavy otcov boli až zbytočne detinské a bláznivé, ale inak išlo o celkom dôstojné pokračovanie. 6,2/10.

Chůva na zabití (2017)

Podľa mňa dosť originálna a zábavná komediálno-hororová oddychovka. Bavili ma postavy, zápletka, miestami absurdnosť a vďaka primeranej dĺžke to aj rýchlo odsýpalo. 6,8/10.

Mopsík k zulíbání (2018)

Nakoľko mám psy veľmi rád a mops je asi moja najobľúbenejšia rasa, môj názor na tento film je preto trochu skreslený. Ide o príjemný, občas úsmevný, rodinný film. Pre mňa by to fungovalo podobne aj keby išlo o iného psa, ale práve mops tomu dodal niečo naviac, nakoľko táto rasa je smiešna sama osebe. 6,7/10.

Old Boy (2003)

Ja som takmer do konca filmu veril, že je hlavná postava iba zhypnotizovaná, a že veľkým rozuzlením bude to, že sa mu to všetko zdá. Koniec bol nakoniec iný a celkom dobrý, ale stále nemôžem povedať, že by ma tento film zaujal a nejako uchvátil. 6,7/10.

Zvětšenina (1966)

Prvá hodina ma veľmi bavila a celkovo má film dobrú atmosféru, ale po tých 60 minútach som už netrpezlivo čakal, kedy začne hlavná postava skúmať fotografiu. Prišlo to presne na hranici mojej záujmovej tolerancie. No čo prišlo potom bolo akési zvláštne a neviem, či nie viac metaforické ako reálne. 7,6/10.

Mulan (2020)

Pôvodný animovaný film som nevidel, alebo si ho už vôbec nepamätám, takže ho nemôžem porovnávať s aktuálnou verziou, avšak Mulan 2020 mi neprišiel až taký hrozný. Bohužiaľ sa v ňom ale objavilo celkom značné množstvo hlúpostí, ktoré zrážajú aj moje dojmy z tohto filmu. Na druhej strane sa v ňom neobjavil magický drak známy z animovanej predlohy a film aj kvôli tomu stratil akúkoľvek rozprávkovosť. Disney podpis tu trochu poznať je, ale skôr išlo o historický film, ktorý ani nepôsobil veľkolepo, s ďalšou disney "princeznou". Je to škoda, pretože potenciál tento film mal a mňa osobne ani nenudil, len mi prišlo všetko moc rýchle, skratkovité a zjednodušené, pričom záver bol odfláknutý úplne. Možno keby mal film o 30-40 dobrých minút viac, pôsobil by veľkolepejšie a mohol by ísť aj viac do hĺbky charakterov. 6,2/10.

Děda, postrach rodiny (2020)

Nejedná sa o nič prevratné a originálne, ale napriek tomu to bola celkom milá rodinná "komédia", pričom sa mi páčilo, že sa vnuk a dedko mali radi a robili si zle z čisto praktických dôvodov. Potešila ma aj prítomnosť iných zvučných mien, a aj keď to bolo pochopiteľne pritiahnuté za vlasy, nebolo to prehnané. Robert De Niro sa do takýchto úloh hodí a asi ich aj točí rád, keďže sa v podobných filmoch objavuje v posledných rokoch celkom často. Na druhej strane čo iné mu zostáva, keď Martin Scorsese nenatáča filmy každý rok. 5,8/10.

The Binge (2020)

Tento film pre mňa trochu zachránil Vince Vaughn, a to najmä ku koncu, inak to bol veľmi lacný film so slabou ústrednou trojou. 4,6/10.

She Dies Tomorrow (2020)

Zvláštny a mnou nepochopený film, ktorý mi prišiel úplne prázdny. 4,2/10.

#Žiju (2020)

Slabou stránkou pri tomto filme bol fakt, že sa viacmenej jednalo o prežitie doma a prebehnutie ulice, pričom hlavní hrdinovia mali obranu 1000 proti pokúsaniu. Všetko to pôsobilo tým pádom nie moc reálne a celkovo aj scenár nebol bohvieako dômyselný. 5,5/10.