• Krátkometrážní

Rozpolcený (2016)

Shyamalan sa postupne vracia k svojim starším námetom, pretože veľmi dobre vie, aké to sú pecky. Niečo takéto jednoducho ani nemohlo byť zlé, jedine zle natočené, čo sa našťastie nestalo. Predpokladám, že Shyamalan bol štúdiom nútený ísť na rating PG-13, pretože si viem predstaviť isté časti snímku omnoho viac vyhrotenejšie. O McAvoyovi bolo toho popísané už dosť, zdvíha film o dvadsaťtri levelov vyššie. Mladá Taylor-Joy mu výborne sekunduje a javí sa ako skvelý talent. A záver? Zachytil ma nepripraveného... som nadšený!

Agnus dei (2016)

Kontrast racionality života a božej prozreteľnosti. Ťažko sužované osudy osôb onej doby, nad ktorými som sa nikdy nezamýšľal. Život nepíše jednoduché príbehy. 3/4*

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Piata časť bola natoľko sprasená, že Posledná kapitola vyznieva ako zázračné osvieženie z inej galaxie. Pri atraktívnych lokáciách a postapokalyptičnosti je cítiť obstojný rozpočet. Ten sa však neprejavil pri akčných scénach, ktoré sú katastrofálne zostrihané a niekedy pôsobia až rušivo. Záver prináša zopár momentov prekvapenia, čo je pre mňa osobne pri tejto sérii pozitívna novinka. Poteší "príbehová" ucelenosť, respektíve uzatvorenie celého príbehu... a bolo by fajn si teraz na pár rokov dať pokoj.

Divočina (2014)

Každý má svoje problémy a každý ich rieši po svojom. "Útek" do divočiny, respektíve vydať sa po tichooceánskom pobreží na 4 tisíc kilometrovú cestu po vlastných vyžaduje guráž, no možnože len osobné problémy sú natoľko závažné. Vnútorné monológy, prekonávanie samej seba a myšlienky cestovateľa sú tým najžiarivejším, čo tento snímok ponúka. Pretože i keď koniec môže nastať kedykoľvek, nie je riešením. Vedel by som si predstaviť podobnú cestu. A asi je to moja chyba, ale až teraz (začiatok r. 2017) začínam vnímať Reese ako výbornú herečku.

Would You Rather (2012)

Každý má svoju cenu. Ak sa popustí uzda fantázii, ignoruje sa etika, morálka a vynoria sa inštinkty, možné je čokoľvek. Zaujímavý námet a slušné neopozerané herecké obsadenie ťahajú túto hru vpred. Je škoda, že námet nebol využitý naplno. Vedel by som si predstaviť ďalšie časti.

Resident Evil: Zánik (2007)

Sme na povrchu, hýbeme sa a zabíjame. Tvárime sa cool a strielame, len aby sme strielali. A akonáhle sa dejovo aj niekam posunieme, film skončí. Nie že by ma to mrzelo, skôr som nasratý, pretože zvedavosť ma pravdepodobne prinúti si pozrieť aj ďalšie časti. A keďže toto má byť podľa hodnotenia diel najlepší, mrazí ma. Slušný potenciál je cítiť, všetko však smeruje dosprosta. 2/3*

Rick a Morty (2013) (seriál)

Šialenstvo! Čo je však najväčšie eso tohto bláznovstva? Všetky udalosti, činy a neuveriteľné podivnosti, ktoré sa v každej časti stanú, majú následky v ďalších dieloch. A Rick & Morty zažívajú veci, ktoré proste nevymyslíš. Toto je INCEPTION fantázie, bez hraníc! "Pickle Riiiiiick!"

Zázračná planeta - Série 2 (2016) (série)

Ak sme pri prvej sérii hýrili nadšením, tu môžme používať len samé superlatívy. Hranice dokonalosti boli posunuté a som vzrušený pri pomyslení na to, čo uvidíme o ďalších desať rokov.

Narcos (2015) (seriál)

Štýl rozprávania vtiahne diváka do príbehu okamžite a i pri veľkom množstve postáv nie je už od začiatku problém v zorientovaní sa. Ukrutné tempo ma uvádzalo do úžasu a každou ďalšou časťou som nechápal, kam ešte môžme zájsť. Prvá séria ubehla ako voda a týchto desať častí považujem za špičku súčasnej televíznej tvorby. Druhá séria najmä v závere miestami postrádala tempo, avšak jej záver ponúkol uspokojenie. Herecky ohromujúce!

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Počiatočné skákanie z planéty na planétu a predstavenie postáv sa vyjasnilo veľmi rýchlo, čiže úvodná rolovačka nechýba. Kasting nesklame, úprimne však ani neohúri, priznajme si, také trefy ako Rey nemôžme očakávať každoročne. Zato postava robota bola opäť originálna a opäť fantastická. Z Impéria srší sila ako hrom, azda mimo Cushinga, ktorý je ako z animáku. Rogue One sú stále staré známe Star Wars, ako ich máme radi. I keď mi minuloročná porcia chutila viac, Rogue One je fajn prídavok a v žiadnom prípade hanbu nerobí. A je dobré, že sa podarilo všetky esá a prekvapenia filmu udržať v tajnosti, aby mal divák zážitok plnohodnotný.