Le Calendrier (2021)

Poměrně nezajímavé béčko, které se může pyšnit celkem obstojným a zábavným námětem, kdy dívka odkrývá každý den jedno pole adventního kalendáře, jež jí přichystá pokaždé jinou hrůzu, ale celý zbytek nestojí příliš za zmínku. Atmosféra je velmi slabá, herecky podprůměr, vizuálně nevýrazné a jako celek film zkrátka nedrží pokupě a působí dost kostrbatě. Čím víc se film blíží ke konci, tím míň už pak diváka zajímá. Škoda, tomuhle jsem celkem naivně věřil, ale zde není jednoduše nic dobře.

Harry Potter: Bradavický turnaj čtyř kolejí (2021) (pořad) odpad!

Tak tohle je ultimátní cringe, který jsem chtěl vypnout dřív, než jsem se dostal do 10. minuty. Absolutně trapně strojená soutěž, která je předem předehraná, otázky jsou nezajímavé, moderátorka i soutěžící jsou ztělesnění veškeré korektnosti ve všech ohledech a i já jakožto celkem fanoušek Pottera jsem měl chuť si zaběhnout pro kyblík na zvracení, protože tohle se fakt nedá. America strikes again.

Čím víc, tím líp (2021)

Vlastně překvapivě celkem zábavná erotická komedie ze Španělska, která se v závěru snaží být trochu víc vznešenější, než ve skutečnosti je, ale jinak si v průběhu celého filmu drží slušnou dávku humoru a dobře se na ni dívá. Neurážející průměr a celkem odlehčená fajn zábava ve formě pěti různých paralelních příběhů v jednom filmu.

Záchrana (2021)

Asi všichni jsme tehdy zaznamenali příběh o 13 thaiských dětech zatopených v jeskyních, ale už málokdo z nás zná přesný průběh, napětí a sled událostí tak, jak se staly. Neskutečně silný, emotivní a sakra napínavý příběh sám o sobě doplněn reálnými záběry a poctivou filmařskou prací servíruje divákovi dvouhodinový zážitek, který jednak přinese filmové potěšení, ale hlavně odhalí informace, o kterých jsem absolutně neměl tušení a všechny bezprecedentní způsoby vyprošťování chlapců mě nechaly sedět s otevřenou hubou. Must-see záležitost.

South Park: Post COVID (2021) (TV film)

Spíš jen nucené pleasure pro fandy South Parku, mezi které se já naštěstí neřadím, a tak můžu hodnotit objektivně. Občas se sranda povede, občas je to nudnější, nicméně celá tahle parodie na lockdown i pitomost antivaxxerů je sama o sobě celkem zábavná. Uteče to rychle a nenudil jsem se, ale možná jsem čekal větší jízdu.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (série)

Zatímco u předchozích čtyřech sérií jsme se chytali za hlavu, s jakou inteligentní invencí zas Profesor přišel, zde jsme se chytali za hlavu, co za nesmysl jsme to sakra právě zase viděli. Pořád koukatelná a zábavná záležitost, nicméně kouzlo předchozích sérií už vyprchalo a mnohdy už jsou to jen scény vytažené ze zadnice.

Stillwater (2021)

Stillwater se v první hodině tváří jako velmi slušná detektivka se záživným tempem a pěknou krimi zápletkou, kdy otec sbírá důkazy, které by jeho dceru vysvobodily z vězení, jen aby v celé druhé části sklouzla zpět do stereotypního rodinného dramatu bez sebemenší snahy vypovědět onu rozehranou kriminální hru. Výsledek je mix ala “trochu od každého”, jenž rozhodně není špatný, nenudí a Matt Damon na plátně dokáže šikovně zabavit, ale pořád se neubráním dojmu, že ačkoliv sledování bylo stravitelné, závěrečná třetina mi na cestu, kterou si tvůrci zvolili, přišla málo úderná a procítěná. Vlastně jako by už jen tak doplula do finálních titulek. Na jednu stranu škoda, na druhou stranu čekal jsem o dost nudnější záležitost.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Na českou tvorbu rozhodně ne tak katastrofální, jak jsem předpokládal (a to nejspíš tím, že se projektu chopili mladí tvůrci a ne přestárlé fosílie, jak je u české tvorby zvykem…), na druhou stranu ani tak dobré, jak by to potenciálně být mohlo. Je celkem úsměvné, jak se tvůrci snaží seriózně zaplout do žánru světového hororu, což se obviously nedaří, ale z hlediska komediální stránky se občas pár hlášek podaří, herecky je zejména Kozub skvělý a Štáfek jej taky pěkně dorovnává. Stopáž přiměřená, vizuál klasicky „český“ a humor místy dobrý, místy trapnější, ale ve výsledku se jedná o stravitelný film, u kterého jsem vyloženě netrpěl. A to říkám já, jakožto člověk, který naši tvorbu nenávidí na světě ze všeho nejvíc, takže milovníci podobné tvorby si tu jednu hvězdičku navíc klidně přihodí.

Resident Evil: Raccoon City (2021) odpad!

Nový RE je rozhodně jedinečný, nicméně nikoliv v tom, jak je dobrý, ale naopak v tom, že jsem snad poprvé v životě měl chuť z kina odejít. Těžko pro film hledám slova, protože na něm není doslova jediná pozitivní věc, ale naopak o negativech bych zde mohl psát hodiny. Celý příběh je kompletně hloupý a vytažený z prdele, postavy by měly dostat cenu blbci roku a herecké obsazení v čele s mexikáncem Leonem je naprosto katastrofální. Akce je nudná, nezajímavá, zombíci jsou směšní (zombie řídící vrtulník, zombie vrána…), komická hudba při wannabe horor scénách taky nepůsobí dobře a ten absurdně trapný závěr je už jenom třešnička. Nenechte se zlákat myšlenkou “ale ono to určitě nebude tak špatné, to přece nemůže!” a opravdu věřte, že může a ušetřete si peníze i čas. Otravné béčko, u kterého jsem nevěděl, zda se smát, či brečet a počítal jsem minuty do konce. Katastrofální film, ostuda celé RE série a oněch původních 34% bylo rozhodně daleko víc přesnější, než momentálních 50.

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021)

Z hlediska příběhu jistě velmi dobré - ať už od prvotní nemožné myšlenky zdolat 14 vrcholů, přes sympatickou hlavní postavu, konkrétní výstupy na vrcholky hor i získávaní podpory od Nepálu pro financování projektu. Zajímavě zfilmovaná věc, na kterou se celkem dobře dívá a jejíž reálný podklad divák hltá doplna, ale poslední půlhodinka je už taková moc repetetivní, nic moc nového nepřináší a místy jsem se z filmového hlediska trochu nudil. Nicméně i tak dost zajímavá a doporučitelná záležitost.