Logan: Wolverine (2017)

!SPOILERS ARE EVERYWHERE! To je ten film zaslíbený, erkového ratingu a temné atmosféry plný. Wolverine se konečně dočkal. Týden potom, co jsem viděl otřesný první díl, jsem šel na tohle. Žádná očekávání, žádné tušení..a naprosté ohromení. Wolverine dokonal epochu svých filmů jedním epickým, který rozhodně stojí za shlédnutí. Celý film je nesmírně prosycen temnou atmosférou. Země roku 2029 není o moc modernější, jen se v ní lidé víc bojí a z mutantů už žije pouze Wolverine, jeho kamarád co nemá rád světlo a profesor X, uzavřený v cisterně. Stačí chvíle a Wolverine v tom zase lítá - tentokrát kvůli mexické imigrantce, která odhalí šokující a prasácký experiment jedné nadnárodní společnosti. Wolverine se po krátkém váhání ujme vraždící mladé mutantky Laury, která je jeho "sperma" dcerou. A bůh ví že to bylo správně. Tento "family road trip" ve složení starý kašlající Rosomák, pochcávající se profesor X a malá zabijácká potvůrka s růžovými brýlemi..skvělá volba. Motivace záporáků poněkud slabší, ale jejich herecké ztvárnění skvělé (Ave Holbrook!). Hudba se hodí k filmu, ale na samotný poslech to asi nebude. K nejlepším scénám patří vyrabování benzínky, večer u černošské rodiny (aneb jak za nejlepší večer života profesora X zaplatí smrtí tři černoši a asi dvacet zaměstnanců nadnárodní korporace) a závěrečná smrt Wolverina s jeho pohřbem, u kterého jsem se cítil hodně smutně - na brečení to nebylo, ale smutno bylo, to ano..měl jsem nepříjemný pocit. Dafne Keen byla trefou do černého, její hraní je skvělé, je uhrančivá a roztomilá. Co říci na závěr?! Film je skvělý a 5* si zaslouží. Sláva Wolverinovi a jeho drápům! ..."Dobře, chceš to vidět? Tak pojedeme! Za sedmero horama ty píčo!"....."Logane!" "Už se o tom nebudu bavit!" "Logane!" "Nebudu se o tom ba..." "Chce se mi čůrat."..."Je to blízko u vody..a...a..je to blízko úvody..a...kurva, seru na to!"....."V údolí už nejsou žádné zbraně" (závěrečné otočení kříže do znaku X je vrcholem a vždy ten moment ponesu ve své hlavě)

Titanic (1997)

Jmenuji se Jack a umím balit holky na kemry, aneb jak sexy Leonardo k hlubinám moře přišel. Titanic je film který i nyní zaujme kvalitními efekty, docela dobrými hereckými výkony a hlavně skvěle zfilmovanou katastrofou samotné lodi. Co celý film brzdí je romantický vztah Jacka a Rose, který často narušuje zajímavé záběry svou nezajímavostí. Opravdu se mi nelíbí, když se dívám na to, jak se někdo trefí sekerou hned napoprvé, jak pořád naše krásná dvojice běhá sem a tam, zatímco Titanic jde ke dnu..Za to je jedna hvězda dolů, zbytečně to ničilo atmosféru potápějící se lodi. Naopak palec nahoru pro kapitána, který šel na můstek bojovat až do konce, pro jeho důstojníky, kteří dělali co bylo v jejich silách a pro toho anglického frajera co uprostřed potápění pronesl pasáž: "Chcete záchrannou vestu pane?" "Ne, ale dali bychom si brandy. Aspoň umřeme jako gentlemani!". Celé potopení je epická pasáž, bez něj by to byla jen romantická průměrná slaďárna, ale ten konec tomu přidává osudovost. Krásná písnička od Celine Dion, známá minimálně stejně jako film a velice dobrý soundtrack stojí také za zmínku. Pěkné čtyři hvězdy, jedna dolů za romanci v některých chvílích a za to že Rose na konci vyhodí ten diamant do moře a vyhekne u toho jak kdyby ji někdo střelil bazukou. "Pánové, bylo mi ctí s vámi dnes hrát!"

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Co to sakra bylo?! Jsem zvyklej na velké blbosti, ale tohle už překročilo povolenou mez. Jediná hvězda za hlášky, Strykera a hudbu v některých momentech dohromady..co to bylo?! Co to bylo?! Kolik to mělo rozpočet?! Proč byly triky potom tak mizerné?! Ve stejném roce vyšel Avatar! I Star Wars epizoda 1 z roku 1999 tohle triky suverénně válcuje..Postavy se chovají naprosto nelogicky, s Wolverinem v čele-proč se jde Wolverine udělat supersilným? Jen proto že mu Stryker řekne že to bude hrozně bolet? To dává logiku? Tolik otázek a tolik zbytečných věcí. Wolverine po desetiletích neustálého válčení vejde s plukovníkem Strykerem a jeho týmem do jednoho boje v Lagosu a jedné vesnici a potom se rozhodne že už na to nemá..Proč?! Co je to za to motivaci? Stryker převáží všechny mutanty na ostrov, kde je ani nezabije, jen si vezme jejich superschopnosti do hrdiny, kterého stejně Wolverine a Viktor během pěti minut naprosto retardovaného boje vyřídí, načež přiletí pan Xavier a všichni utečou zeleným plátnem do jeho CGI helikoptéry..Nemám slov-vrchol imbecilnosti představuje Wolverine, který skočí z vodopádu, nahý doběhne na farmu, kde je náhodou děda, co měl syna se stejnou velikostí oblečení a po jedné noci pozná že je Wolverine přichystaný zabíjet?! Dá mu motorku a bundu, načež Strykerův agent Zero nějákým způsobem zjistí že jediné místo kde může Wolverine být je právě ta farma a zastřelí toho dědu! Neskutečné díry ve scénáři, hrozné efekty a nelogická motivace postav totálně pohřbily tento film. "Udělejte to aspoň pro vlast!" "Jsem Kanaďan. (vrmmmm)"

Dnes neumírej (2002)

Asi už taky trochu senilním, ale Dnes neumírej je skvělá bondovka. Naprosto perfektní. Sedlo mi na ní vše. Pierce je jako vždy naprosto skvělý-sice už jde znát že nám trošku šediví, ale pořád lepší než vykopávka Rodžr Můra. Halle Berry i Rosamund Pike jsou nejhezčí bond girls z bondových filmů, spolu s Denise Richards a Sophie Marceau, možná trochu Famke Jennsen a její "zbraňový orgasmus". To však nic nemění na tom že jsou to překrásné ženy a velice pěkně se na ně dívá-u mě osobně vede postavou Halle, ale Rosamund je taková mrcha, že je až sympatická. Záporák je velice kvalitní a jeho plán se mi moc líbil. Obzvláště bych vyzdvihl soundtrack, který je se Zlatým okem z celé série nejlepší a úvodní píseň od Madonny je super, i když ortodoxním bondovským písním zrovna neodpovídá. Myslím si že začáteční bitka v Severní Korei filmu jen prospěla, chtělo to takové to "cizácké" oživení. Je fakt že hromada věcí je přestřelených-zimní palác Gravese, tsunami surfing, zbraň co pálí "Slunce na zem", neviditelné auto, a konečný oblek záporáka..ale sakra..jak je to blbý, tak je to úžasný! Minimálně je to spíše úsměvné než trapné, obzvláště právě ta tsunami. Celkově skvělý film, jako vždy s Brosnanem, 5*! Soundtrack, KLDR, nádherné ženy, drsný záporák a hlavně Pierce! No nejde to nemilovat? "Globální oteplování má i svá pozitiva.".."Víte že nejslavnější umělci bývají doceněni až po smrti? (bum)"...."Šéfe? Právě překonal váš rekord." "Grrr!"...."Vím o vás všechno Jamesi. Sex k večeři, smrt k snídani."

Poslední samuraj (2003)

Když se spojí Hollywood, historická fikce a Japonsko, jak to dopadne? Normálně by se řeklo zle. Zde to však dopadlo výtečně! Tom Cruise opět zazářil, i když mu zdatně asistoval Ken Watanabe, to je nutno uznat. Hans Zimmer opět složil hudbu, která doslova polaská uši. Příběh je jednoduchý. Zlomený válečný veterán Nathan Algren, který má krámy z toho jak zabíjel Indiány, se vydává mydlit sedláky v Japonsku. Ukáže se však, že Japonci mají strach vůbec po někom střílet a hned v první bitvě padne Tom Cruise do zajetí, i když statečně vlajkou pobije ještě tak 20 samurajů. V samurajské vesnici zjistí že není vše takové jaké se zdálo, trochu se pobije s domorodci s cvičnou dřevěnou tyčí a zúčastní se poslední bitvy o bytí či nebytí starodávných samurajských tradic. Film je prostě úžasný. Atmosféra, i dobové kostýmy, to vše pracuje na jedničku. Člověk skoro skáče radostí, když Algren nakonec svému brutálnímu kolegovi z USA Army prožene meč hrdlem. A to se hned tak nevidí. Přiznám se že na závěr i slza ukápla. Ta sebevražda proti kulometům, to byla nesmírně silná scéna. Klaním se Zwickovi, Cruisovi, Watanabemu a Zimmerovi, za to, jak výtečný stvořili film. Za pět hvězd. "Jak dopadli ti Řekové u Thermopyl?" "Všichni zahynuli."...."Všechny květy jsou dokonalé." ..."Náleží válečníkovi, v němž se stará cesta snoubila s novou."

Návrat do budoucnosti (1985)

V žánru sci-fi komedie jasná jednička. Film který mě v podstatě uvedl do světa "velkého" filmu. Doktor, Marty, Biff..Legendární český dabing (hanba Nově za odporné předabování!), který skvěle doplňuje už tak výborný film. Skvělé herecký výkony, Lloyd, Fox, Glover, Wilson..na tom ani není co komentovat. K tomu jedno z nejvíc cool aut všech dob, snaha o napravení slabošského otce a flirtování s vlastní sexy mámou (když jsem viděl scénu v autě poprvé, tak mi přišla neuvěřitelně sexy, Lea Thompson byla svým způsobem kočka). Skvělé skákání v čase a dobré vyobrazení roku 1955..samá superlativa. Co dodávat? Nic. Pokud jste to neviděli, tak okamžitě, to je povinnost! Jediným malým kazem je zobrazení libyjských teroristů, které už v dnešní době působí víc než úsměvně. To však nemění nic na tom, že film je jako celek dokonalost sama a obzvláště bych vypíchl scénu, kdy se Marty vrací do budoucnosti. A abych nezapomněl! Soundtrack je fenomenální a hlavní znělka je už legendární. Pět hvězd pro jeden z mých nejoblíbenějších filmů. "Moje borovice!!! Zničil mi jednu z mých borovic!"... "Chtěli postavit raketu. Tak jsem jim to plutonium ukradl a nacpal jim to součástkama z hracích automatů!" ... "Silnice? Tam kam jedeme, nepotřebujeme silnice.."

Krvavý příliv (1995)

Gene Hackman a Denzel Washington rozehráli hru, při které na první shlédnutí nelze ani jít na záchod, napětí z filmu jenom čiší. Drama o tom, jak málo stačí k způsobení jaderné katastrofy..Kapitán Ramsey, zkušený veterán, se psem, který očůrává jaderné reaktory na ponorce, versus mladý XO Hunter, zářný příklad americké demokracie a svobody (někdo by řekl i rasové rovnoprávnosti ve filmech..) a jedna rozbitá vysílačka. Oba mají charisma na rozdávání a v tomto thrilleru ukazují skvělé herectví-na pozadí hrozící "třetí světové" ztrácí ponorka signál a dostává se do střetu s ruskou ponorkou, za hudby Hanse Zimmera..co víc si přát? Boj o velení, napínavé dialogy, úchvatná hudba a vcelku realistická atmosféra na ponorce, to vše jsou klady tohoto filmu. A hlavním je napětí, všudypřítomné a neustávající. Nejlepší ponorkový film! 5*, za vše co jen jde, včetně mladého Aragorna jako odpalovače jaderných střel. Krvavý příliv je film, který si rozhodně zaslouží být v mojí topce, na první shlédnutí tohoto díla nikdy nezapomenu, z produkce Jerryho Bruckheimera a Dona Simpsona jsem zatím viděl jen samé pecky. "Takže já jsem kapitán Kirk a vy Scotty. A já vám říkám že jestli nedáte to rádio dohromady, miliony budou umírat, takže je to na vás, vím že není vo co stát, ale je to tak, zvládnete to?" (mlčenlivý pohled).."Scotty.."..."Ano pane!" (otáčí se) "Máš něco?" "Ne Vosslere." "Tak dělej!" ........"Nikdo tu nemá chodit sám, neslyšel jsi rozkaz?!" "Sakra Benfielde, na co doprovod, když jdu srát!"

Enderova hra (2013)

Rozhodně zajímavé sci-fi. Předloha musí zcela jistě stát za to, protože už ve filmu bylo znát jak veliké části musely být vynechány. Snímek má i přesah, který donutí člověka přemýšlet-Proč potřebovali lidi odvetu? To je ta zásadní otázka filmu. Asa zahrál skvěle, ale vítězové jsou jednoznačně Ford a Kingsley, takoví dva vojenští veteráni, kterým jde jen o válku. Efekty ne zrovna dvakrát uvěřitelné, ale svým způsobem kouzelné, hudba lehčí nadprůměr. Celkově hodně zábavný film, s pěkným a jiným pojetím budoucnosti lidstva a s jedním skvělým odhalením. Každopádně 4*, chtělo by to lepší efekty a trochu větší délku. Každopádně jednu hvězdu za Fazolka, ten kluk je neskutečný borec. Jednu za hudbu. Jednu za skvělý příběh. A jednu za herecké výkony. Krásné 4 hvězdy, není-liž pravda?..PS: Jediné co by mě zajímalo, jak byly v bitvách instalovány ty kamery a jak to, že je Termiťané nevyřadili? Nedává to logiku, mít kameru přímo uprostřed své flotily, ne? No to je jedno. "He´s abandoning his entire fleet!"...."I don´t care about dreadnoughts!"

Auta (2006)

AUTA. Pro mě nejlepší pixarovka. Součást mého dětství. Pohádka pro děti, zábava s pomrknutím pro dospělé. Ani po 11 letech Auta neztrácí nic na své kráse, pro mě dokonalosti. Kde jen začít? Příběh je prostý, ale s krásným ponaučením pro děti-nejdůležitější není vyhrát, ale zachovat si čest, přičemž je to podáno familiérním a nenásilným způsobem. Jako každý animák i Auta mají skvělý český dabing-zde obohacený o dabéry, co normálně nedabují-Bolek Polívka, Richard Krajčo atd. Samotné ozvučení filmu je super, od úvodní písničky Real Gone, co vrhne krev do žil, až po efekt automušek lítajících u rozbitého motorestu. Charaktery? Dokonalost sama-Blesk McQueen, vzor proměny pyšného flouka v sympaťáka, retard Burák ("a zejtra půjdem do stohu kouřit vejfuky!"), bezvadný hippík Volkswagen a jeho armádní přítel ("Koukej vypnout ten svůj hippisáckej krával!", Luigi a Quido, skvělí mechanici (Když ty koupit 7 zimní, já přidat 1 létní zdárma!) a hromada dalších, sprejer Ramón, jeho žena Flo, stará Livie, šerif ("Hrome, ještě mi praskne řemen nebo něco") a v neposlední řadě skvělý doktor Hudson Hornet a sexy Sally. Prostě dokonalost sama. Příběh donutí člověka k pousmání, smutku i k zamyšlení. A závěrečný závod považuji za nejgeniálnější scénu v dějinách animáků-skvělí moderátoři, geniální souboj tří aut a hlavně závěr, který musí vzít každého za srdce. 5*, tenhle film je moje srdcovka. "Právě jsi přišel o zlatý píst, víš o tom?" "Ále, jeden starej závoďák mi něco prozradil-je to jen plechovka!"-----"Smí se aby jedno auto tlačilo druhé?" "Určitě nie, ale on ho netlačí, iba mu len tak strká na naraznik!"------"PIT STOP!"

Pořad (2015) (pořad)

Luděk Staněk hodně řve, působí občas přeafektovaně, ale má tak skvělou náplň pořadu-dno televize. A na to se vždy dobře kouká. Některé díly jsou opravdu skvostné perly, Staněk skvěle "zabíjí" situaci a jasně a stručně hodnotí to, co si myslí každý. Pak jsou zase díly, kde Staněk řve a je to o ničem. Vyváženost je tak půl na půl, ale z pořadu si člověk minimálně odnese úsměv na tváři při některých televizních trapnostech. Doteď si pamatuji díl, kde byli rozebíráni hokejisté v seriálu Přístav a to nám přineslo jeden z nejhorších vtipů všech dob: Random týpek: "Byl by jsi tu za hrdinu!" Jiří Hrdina, slavný hokejista: "No počkat, za hrdinu jsem tu už já!" Hospoda: "HAHAHAHAHAHAHA." Pokud se nad tímto chcete pobavit a překousnete občasnou afektovanost moderátora, tak s chutí do toho-příjemná oddechovka, 3*.