Pink.Panther

Pink.Panther

mystifikace dadaismus

Česko
veselý mnich nebo smutný klaun

• 2.1.2017  12:06

Jedna z 500 největších kravin všech dob časopisu Zdravý Selský Rozum. Produkce: Paramount Pictures

• 17.2.2017  23:48

Muž čte noviny v kavárně. Mladá žena požádá o oheň. Dlouhý pohled pod těžkými řasami. Náhodné setkání je zinscenováno - ten člověk nemá tušení, že jeho vlastní žena na něj nasadila tuto neznámou. Neobvyklá výchozí konstelace od pro mě neznámé filmařky Anne Fontaine._____Je zajímavé sledovat jak je ve francouzském filmu jako téma zpracována erotika, atˇ už v explicitní přímosti nebo jen jako živná půda pro dialog - tedy ve verbální rovině jako v tomto případě. Od ženského autora bych očekával, že téma nevěry které doprovází historii lidstva od dob neolitické revoluce, zpracuje konvenčním ženským pohledem. A ono ne! I když to není podáno vyloženě originálně, tak nonkonformní je to určitě. Vlastně to ani není primárně film o manželství nebo sexu, jak by se na povrchu mohlo zdát, ale o pravdě a lži, o tom zda absolutní pravda v životě a lásce je možná nebo je-li dokonce výhodnější. _____Herecké obsazení ústřední trojice je pojistkou, že se nebudete nudit, jejich performance krásně reflektují film a jsou obdivuhodně sofistikované. Béart byla pro ztvárnění charakteru bezzbožnosti a přizpůsobivostí Nathalie ideální volbou. V tomto spiknutí žen je sice jen nástrojem ve snaze rekonstruovat intimitu jednoho manželství, ale úplná femme fatale. 👍 Produkce: France 2 Cinéma

• 1.12.2016  18:52
    8 žen (2002)

Okysličení tříatomovými molekulami Ozonu dodalo filmu zvláštní poetiku. Kultivovaný a přesný filmově-divadelní herecký projev čtyř generací hereček dodal zas pravý francouzský šarm. Detektivka střihu Agathy Christie, ale hlavně zajímavý mix filmu a divadelní hry včetně závěrečné děkovačky, v dokonalém odladění tohoto pseudožánru. Produkce: Canal+

• 13.12.2017  00:40
    Brak (2002)

Transparentní férový přístup od produkce braku. Takže čekal jsem brak a dostal jsem brak... Produkce: Bontonfilm

• 29.7.2018  12:57

Jovovich je více modelka než herečka a film jí moc nesedl. Akční sci-fi, zfilmovaná PC hra - úder, bum, kop, přelet, dopad, střelba, salto, bác, ratata - to určitě ano, ale vážné charakterní herectví ve filmech pro dospělé to nebude její parketa. A zrovna tento film nemusel nutně být mimo její herecký rozsah. 55%. Produkce: ApolloMedia.

• 17.10.2020  23:12
    Napoleon (TV seriál) (2002)

Minisérie vypovídá o všestranném hereckém talentu Christiana Claviera, který zde potvrzuje, že patří k nejlepším francouzským hercům součastnosti. Jako NB je naprosto uvěřitelný, k tomu velmi solidní výprava a poutavé zpracování tvoří dohromady působivou exkurzi do světa napoleonských válek.

• 11.10.2016  14:24
    Pianista (2002)

Pianista přišel k válce jak slepý k houslím, (vlastně ke klavíru). Jemný umělec, který prvotně myslel, že se ho to kolem netýká, nechce a ani nemůže mít s válkou nic společného, přesto se potácí ve středu tragických událostí. Polanskému se na Pianistovi povedlo ukázat absurditu války a to neokázalým způsobem - v komorním dramatu bez nadbytečného patosu a laciných emočních scén, za pomoci autentického popisu situace a režijního mistrovství. Jistá zdlouhavost filmu v prvních dvou třetinách je jemnou režijní alchymií utvářející odrazovou plochu pro opus magnum - dechberoucí závěrečnou třetinu.

• 25.4.2020  00:19
    15 minut (2001)

15 minut slávy Karla Rodena. A mých dlouhých 116 minut usilovné koncentrace.

• 1.4.2016  15:11
    Country estráda (TV pořad) (2001)

Primitivní leč účinné. A vo vo vo tom to je.

• 22.1.2016  17:44
    Jak ukrást Dagmaru (2001)

Pokus o film, nepovedlo se.

• 13.1.2016  01:03
    KOndoMEDIE (2001)

Film se dokonale maskuje za svůj český název. Není důvod cz distributorovi skočit s tímto debilním názvem na lep a nechat se odradit. Francis Veber opět nezklamal !

• 24.7.2018  22:32

Toto psychologické drama o náladové bisexuální herečce a lesbické dentistce se sebevražednými sklony nebude pro každého. Produkce: Les Films Pelléas

• 9.1.2020  12:21

Jeden z těch filmů, který se podílí na špatné pověsti romcom. Věčně přehrávající Cusack připomíná animovaného Mickey Mouse.

• 7.7.2016  17:29

Tři největší (a nejlepší) looseři Hollywoodu se sešli v jednom filmu: Zahn, Biggs, Black, a k tomu pekelná Amanda. Tohle nemá chybu, ale chce to nadhled ! Pokud ho máte, je to nářez. Pokud ne, jděte raději na pivo.

• 8.2.2016  23:34
    Planeta opic (2001)

Remake? Ale ne, svým způsobem originál, drahá transmutace sci-fi na burtonovskou pohádku - po anglicku fantasy. A na klasickou předlohu raději rychle zapomeňte.

• 6.11.2020  22:30
    Amazonka (2000)

Kam čert nemůže, tam nastrčí Amazonku. V době kdy Belmondova popularita upadala už více než deset let, byl tohle po čertech velkolepý průšvih. De Broca nedokázal navázat na úspěchy slavných let a Belmondo na prahu sedumdesátky nedokázal zahrát to co před čtvrt stoletím. Je těžké najít na Amazonce něco pozitivního. Tady je špatně úplně všechno. Produkce: Les Films Alain Sarde

• 26.8.2018  12:08

Možná spíš hollywoodské psycho a jejich pakultura. Nic co by překvapilo. Hollywoodská dceřiná společnost časopis Empire tomu dá štempl Jeden z 500 největších filmů všech dob a dílo obchodního modelu je dokonáno. Lidu je nabízena dokola ta stejná oblbovačka. Produkce: Universal Pictures

• 20.3.2018  00:22

Při troše ironie mohu zkonstatovat, že je to nejlepší film Jima Carreyho, nejhorší Renée Zellweger a standard od Farrelly bros. Produkce: Twentieth Century Fox

• 11.7.2016  00:45

Jeden z těch povedenějších dílů série, bazírující na tehdy módní tématice pedofilie. Citlivý, v celkovém kontextu ale naštěstí marginální problém, jehož prapor i dnes rád zvedne nejeden (euro)poslanec, aby sice žádné skutečné zločince nepostihl, ale za to se na tématu tzv. "udělal" nebo alespoń odvedl pozornost veřejnosti od zásadních neřešených společensko-politických otázek. Ostatně téma pro europarlament jak dělané. Báječné muže s klikou nevyjímaje, nicméně zde se jednalo o velmi slušné televizní zpracování.

• 15.5.2019  00:27

Docela slušný scénář, leč režije je nějáká mdlá, tuctová, nenápaditá, 1000x viděná práce. Pan režisér byl nějaký krotký v době natáčení. Příště to chce více invence. 50%

• 8.7.2020  15:48

Už ani ten Mars není to co býval.

• 21.11.2016  00:56
    Vem si mě (2000)

Výborné herecké obsazení, ale výsledek je spíše zklamáním, bylo to nějak nešikovně pojaté - režie i scénář.

• 30.6.2016  00:01

Jeden z 500 nejdebilnějších filmů všech dob časopisu Pink Panther. (Když na mne celý film vykecává hl. postava přes kameru, je to tak otravné, že po pár minutách mám silný pocit že toho exota musím paralyzovat a v zájmu sebezáchovy beru do ruky těžkou kovovou pánev na lívance a ignoruji společenskou etiku, veškeré sociální vazby i zapomínám na nedávno absolvovaný kurz sebeovládání...)

• 25.1.2016  01:14

Na první pohled triviální experiment se čtyřprojekcí, na druhý sofistikovaná terapie pro ranného schizofrenika u něhož spouštěčem SCHIZOFRENIE byla nadměrná konzumace amerických blockbusterů. Divák kterému místo antipsychotik podali tohle nakonec ubil MIKA FIGGISE klackem, neb sledovat několik dějů současně není ta pravá terapie.

• 9.7.2017  01:45
    Juha (1999)

Může to vypadat jako anachronismus točit na přelomu milenia němý film, ale když jsou úsporné titulkové dialogy doplněny přesně cílenou doprovodnou, hudbou která pomáhá vyprávět příběh, je z toho neortodoxní podívaná. Hudba je zde stejně důležitá jako třeba ve Scolově Tančírně. Produkce: Sputnik

• 12.4.2018  22:37
    Odplata (1999)

Pološílenec umanutě jdoucí za svým cílem, to jsou role které Gibsonovi sednou a kterému mu snadno uvěříme. Temná osobitá režie, neo-noir gangsterka téměř bez speciálních efektů jen šedomodrý filtr. Hodně drsná, avšak ne samoúčelově brutální. Jedna z nejlepších. Děsně cool s náběhem na kult. Závěrečné motto: „Když ona skončí s prostitucí, já přestanu střílet lidi (možná jsme si dali příliš vysoké cíle)“…. Produkce: Icon Entertainment International

• 9.11.2016  10:46

Klasika předělaná pro teenagerské kinopublikum = karikatura původní předlohy.

• 8.3.2016  23:56

Sci-fi - western. Není už v tom slovním spojení cosi těžko řešitelného... Produkce: Warner Bros

• 24.11.2019  17:12

Pohádka o hloupém Jeníčkovi a zlé Mařence co uviděli v lese světýlko a našli perníkovou chaloupku. Ozon je zábavný vyprávěč, ale jeho hra s násilím, ironické podtexty a nejednoznačné závěry v tomto případě pro mne nevedou k umělecky přesvědčivému dílu. Surrealistický film používající umělecké metafory, kde otázky ohledně logiky narativu nemají smysl, protože na ně ani neexistuje smysluplná odpovědˇ! Ozon na bázi surealistické pohádky rozvíjí svůj myšlenkový konstrukt a zkoumá společensko-sociální otázky jako je sexuální násílí, ovládání jedince pomocí erotické nadvlády a co já vím co Ozona ještě popadlo v jeho psychedelickém tažení. Je relativně snadné hledat v tom stovky různých významů jako je snadné najít skryté symboly v barvě rozstříknuté po zdi - ta modrá kapka stékající směrem dolů v souznění s gravitací a evokující existenci gravitonů je expresivní streetartovou symbolikou kvantového mikrosvěta viděného očima umělce, že .... _____Skutečné umělecké dílo však vypadá přec jen jinak. Je to ten typ filmu u kterého se dá demonstrovat jak jsou někteří diváci ještě filmově nedospělí když jej nedokáží docenit. A jak musí ještě nakoukat spoustu filmů aby také pochopili... A přitom by k dokonalému pochopení tohoto průměrného celkem zábavného a zručně vyprávěného filmu stačilo jediné - přečíst si pohádku která to celé vystihuje ještě mnohem lépe než ta o Jeníčkovi a Mařence a sice: O císařových nových šatech.... Produkce: Fidélité Productions

• 17.7.2018  15:41

Chaoticky pobíhající a vřískající postavy - Clavier je asi jediný francouzský komik součastnosti. Produkce: Gaumont