La Répétition (2001)

Toto psychologické drama o náladové bisexuální herečce a lesbické dentistce se sebevražednými sklony nebude pro každého. Produkce: Les Films Pelléas

Lásce na stopě (2001)

Jeden z těch filmů, který se podílí na špatné pověsti romcom. Věčně přehrávající Cusack připomíná animovaného Mickey Mouse.

Pekelná ženská (2001)

Tři největší (a nejlepší) looseři Hollywoodu se sešli v jednom filmu: Zahn, Biggs, Black, a k tomu pekelná Amanda. Tohle nemá chybu, ale chce to nadhled ! Pokud ho máte, je to nářez. Pokud ne, jděte raději na pivo.

Planeta opic (2001)

Remake? Ale ne, svým způsobem originál, drahá transmutace sci-fi na burtonovskou pohádku - po anglicku fantasy. A na klasickou předlohu raději rychle zapomeňte.

15 minut (2001)

15 minut slávy Karla Rodena. A mých dlouhých 116 minut usilovné koncentrace.

Amazonka (2000)

Kam čert nemůže, tam nastrčí Amazonku. V době kdy Belmondova popularita upadala už více než deset let, byl tohle po čertech velkolepý průšvih. De Broca nedokázal navázat na úspěchy slavných let a Belmondo na prahu sedumdesátky nedokázal zahrát to co před čtvrt stoletím. Je těžké najít na Amazonce něco pozitivního. Tady je špatně úplně všechno. Produkce: Les Films Alain Sarde

Americké psycho (2000)

Možná spíš hollywoodské psycho a jejich pakultura. Nic co by překvapilo. Hollywoodská dceřiná společnost časopis Empire tomu dá štempl Jeden z 500 největších filmů všech dob a dílo obchodního modelu je dokonáno. Lidu je nabízena dokola ta stejná oblbovačka. Produkce: Universal Pictures

Časový kód (2000)

Na první pohled triviální experiment se čtyřprojekcí, na druhý sofistikovaná terapie pro ranného schizofrenika u něhož spouštěčem SCHIZOFRENIE byla nadměrná konzumace amerických blockbusterů. Divák kterému místo antipsychotik podali tohle nakonec ubil MIKA FIGGISE klackem, neb sledovat několik dějů současně není ta pravá terapie.

Der Lebensborn - Pramen života (2000)

Docela slušný scénář, leč režije je nějáká mdlá, tuctová, nenápaditá, 1000x viděná práce. Pan režisér byl nějaký krotký v době natáčení. Příště to chce více invence. 50%

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Při troše ironie mohu zkonstatovat, že je to nejlepší film Jima Carreyho, nejhorší Renée Zellweger a standard od Farrelly bros. Produkce: Twentieth Century Fox