Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Vždy když slyším dětský hlásek Lindy Rybové čekám, že za její postavou najednou vykoukne nějaký malý Cipísek který bude tím hlasem skutečně mluvit. A ono zas nic. Žádné překvapení. Básníci už jsou hodně dlouhou dobu, více než přes čtvrt století, jen takové šedé myšky. Prostě ani tentokrát se zázrak nekonal. Produkce: Bio Illusion

Já, Mattoni (2016) (seriál)

Za hodně peněz málo muziky a ta ještě ani moc neladí. Slabé dialogy.

Kempink 3 (2016)

Kdo si nemůže dovolit vilky na Cote d'Azur, ten na francouzské riviéře může kempovat. I trojka je naplněna pastisem a slunečním svitem, jinak se vše trochu změnilo, od rozmístění stanů po majitele kempu, chybí postava Mathilde Seigner, naopak jsou tu noví mladí kempaři. Člověk by musel být Francouz nebo alespoň dobře seznámen s francouzskou popovou kulturou sedmdesátých a osmdesátých let, aby pochytal většinu vtipů. Nostalgie po Francii, která zemřela někdy v polovině 90. let se ale nasát dá. Produkce: Pathé

La La Land (2016)

Když jsem poprvé zaslechl termín La La Land byl jsem si jist, že má Kotvald nějaký nový hit z hluboké studnice excesů českého popu. (Jeho Mu Mu Land ještě občas zní éterem). Pouťový název budil jisté obavy, obsazení hlavních rolí tyto jen potvrdilo._____Emma Stone by potřebovala tyreostatika, na tlumení tvorby hormonů štítné žlázy, působí poněkud odulým nemocným dojmem. Má stejně vypouklé oči jako lucie bílá. Kdyby si lucka nechala udělat zrzavý melír mohla se zúčastnit kastingu. Tady by se to dalo! Možná prošvihla svojí životní šanci. Druhým specialistou na nesympaťáky je Gosling - výběr hlavních představitelů se věru nepovedl. Iridescentní barvy, pár barových preludií muzikál nedělají, hudebně je to překvapivě chladné._____Obavy se potvrdily, kdyby hrála hlavní roli lucie bílá, šel bych hned o dvě hvězdy výš. To by pak byl teprve opravdu dokonalý mumulend i se všema těma oscarama. Produkce: Summit Entertainment

Na cestě - Na cestě po západním Bělorusku (2016) (epizoda)

Smaženice, přehlídka kuchařek, pochod školáků na stráži budˇpřipraven, děda mráz, monumentální zubří lejno a zubři samotní - ti byli asi nejzajímavější. Cestopis?

Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Pěkně barevná užvaněná pohádka v čele s Clavierem, plusem je Franck Dubosc, Karin Viard s megaparukou a zámecké interiéry. Jo a ta megakšiltovka ala Thompson Twins v rokokové variaci dotyčné aristokratce taky sedla. Produkce: Gaumont

Ohnivý kuře (2016) (seriál)

Je to barevné hýbe se to a mluví to.

Radin ! (2016)

Tato filmařina nemá rytmus, režie se nemůže rozhodnout mezi filosofickou hloubkou a groteskou, mezi melancholickou charakterovou studií a sentimentální rodinnou komedií. Boon hraje dobře, ale jen on to nezachrání. Nic nenaznačuje, že by se dal očekávat v blízké době francouzský komediální boom. Produkce: Jerico

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Další burtonovská pohádka pro podivné děti s podivným scénářem. Slabší povahy možnostem současné animace nedokáží odolat, je pro ně velmi svůdná, než aby zfilmování těchto kravinek přenechali cvokhausu pro podivné producenty. Produkce: Twentieth Century Fox