Quantum of Solace (2008)

Rozhodně ne lepší než Casino Royale, rozhodně si to bere hodně z Bourna. Film je na Bonda trošku více komplikovaný, hlavně co se zápletky týče, takže jsem byl občas lehce dezorientovaný. Ale co snímku vytknout nemohu je stopáž a spád. I k mému překvapení z toho vychází spíše čtyři hvězdičky :)

Ctihodný občan (2009)

Moc zdařilý thriller, kterému by slušel parádnější konec. Trošku mi vadil i způsob, jakým kápli na Butlera, jehož postava mi byla mimochodem nadmíru sympatická a to i přesto, že odřezávání lidských údů není zrovna můj koníček. Ale jinak šlo o napínavý film, se solidním tempem a zajímavou zápletkou.

Zombieland (2009)

Skvělá zábava. Odzbrojující Woody Harrelson a neuvěřitelné cameo Billa Murrayho. Bavil jsem se od začátku do konce.

G. I. Joe (2009)

Hm, nekoukal jsem na to v létě (reakce na to, jak se tu píše, o jakou jde letní oddychovku), přesto si nemyslim že by to mělo zásadní vliv na hodnocení. G.I.Joe je příšerná ptákovina. Film vypadá draze (až na herecké obsazení) a taky určitě byl drahý, proto dost dobře nechápu, jak to mohlo studio Paramount vypustit v takovémhle stavu do světa. Nesnášim skoro až klišé v podobě ženských ať už kladných nebo záporných hrdinek v těchto a jim podobných snímcích. Ty postavy tam jsou jen proto, že jsou hezké a zrovna tady mě to příšerně iritovalo. Žánrových klišé se tu bohužel najde víc než dost a já se rovnou přiznávám, že hodnotím film, který jsem nedokoukal. Chtěl jsem, snažil jsem se vydržet co to jen šlo, ale nedokázal jsem to. Pokud vás zajímá nebo láká podobná tematika, raději si běžte zahrát Crysis ;)

Veřejní nepřátelé (2009)

Určitě bych se postavil proti odpůrcům hereckého výkonu Christiana Balea, protože podle mě není tak nevýrazný, jak jsem se dočetl v hodnocení ostatních uživatelů, nebo recenzentů. Myslim, že na to, jaká role mu byla přisouzena, se jí zhostil víc než dobře. Pan Johnny Depp je samozřejmě kapitolka sama pro sebe, toho prostě kamera žere :))) Asi největší mínusko jsem zaznamenal ve scénáři, protože jsem čekal trošku víc. Celkově film ale hodnotim pozitivně a ač nevím, do jaké míry se děj drží historické linie, je to jistě zajímavé nahlédnutí na Chicago a celkově Ameriku ve 30.letech.

96 hodin (2008)

Jednoduchá přímočará akce. A Liam Neeson akční hrdina? Ale ano, jde to!

Rychlí a zběsilí (2009)

Vyloženě břečka to není, ale o nic převratného nejde. A na Vina Diesela v bílém tričku začnu být po tomto snímku háklivý...

Vzhůru do oblak (2009)

Zajímavě rozpolcený film. První půl hodinu jsem měl slzu na krajíčku, atmosféra byla od smutné až k lehce depresivní. Ve druhé půlce jsem se naopak zase smál, šlo o dobrodružství s možná dětinským humorem, ale prostě jsem se smál. Každopádně obě části k sobě pasují a tvoří krásný snímek. Po technické stránce bych filmu vůbec nic nevytýkal. Rozhodně si film pustím, až budu starý a chodit o holi :)