Podivné dědictví (1972)

Když už tomu nechybí ani Bud Spencer, tak pak už opravdu nic!

Equilibrium (2002)

Čtyři hvězdičky mi přijdou moc, tři zase málo. Nakonec dávám čtyři, protože se mi to celkově líbilo i přes několik výhrad. Tou největší je asi samotná myšlenka lidské společnosti bez citů a emocí, jejíž kritéria pro to, co jsou a nejsou city a emoce, mi občas při sledování vrtala hlavou. Samotné finále mi přišlo lehce odfláknuté, tím nutně nemyslim, že bych si tam přál víc akce. Jen byl v tu chvíli John Preston v až moc neuvěřitelný formě a zbytek kolem něj měl prostě blbej (a poslední) den :) Ale jak už jsem uvedl na začátku, film se mi celkově líbil, dávám ****

Čistá práce (2008)

Docela dobrá krimi, inspirovaná skutečnou událostí. Vyloupení banky proběhlo od prvního návrhu do (přes drobná zaškobrtnutí) přerozdělení si podílů z lupu relativně rychle a zbytek filmu už jsem se jen bavil, co že to všechno v tom lupu bylo kontroverzního a pro pány (a slečnu) lupiče situaci znepříjemňujícího :) Jen jsem Saffron Burrows alias Martine nežral její "It was always you, Terry", když se loučila s Jasonem Stathamem alias Terrym :-D

Ztracené město (2008) (TV film)

Tak trochu Vodní svět, jen ještě mnohem hůř. Prostě tv film, nic překvapivého se nestane a chvílemi je to extrémně blbé...

Bůh odpouští, já ne! (1967)

Po nějaké době jsem opět šáhl do filmografie dvojice Spencer-Hill a vybral si film Bůh odpouští, já ne!! Po shlédnutí musim konstatovat, že mi tu příliš nesedí nálepka mimojiné komedie, protože po celou dobu je vše zvážňováno a humornější pasáže (moc jich nebylo) pak hodně ztratí. Vlastně ta snaha vypadat vážně, drsně a přitom asi westernovsky cool je hodně patrná na Terencovi (hlavní postava, Budík hraje lehce druhé housle), u kterého mi to ale vůbec nesedělo. A co jsem si uvědomil, tak je to už několikátý jejich film, který trpí přepálenou délkou. Zrovna tenhle kousek mě v některých místech až neuvěřitelně nudil. Kladný kredit ode mě dostávají Bud a Terence za vzájemné pošťuchování (kterému bohužel nebylo věnováno více prostoru) a také zápletka filmu, která není špatná.

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Co si budem povídat, je to příšerná blbost. Ale mě se vcelku líbila. Nebudem si říkat, co tam je špatně, protože to není film, který by měl pohladit na duši filmového fajnšmekra. Takže co se mi líbilo - určitě nápad, pohodová atmosféra, alespoň jednou jsem sebou lehce cuknul, některé slečny, nejednou jsem se zasmál (ať už proto, že to bylo tak hloupé, až to bylo k smíchu-v mém případě, někdo by třeba plakal :) -, a nebo proto, že se zrovna nějaký ten humor podařil) a to je asi vše.. Sečteno podtrženo: já se bavil.

Nádherný holky (1996)

Moc pěkný, pohodový film o tom, jak se v malém městečku neděje relativně nic a zároveň celkem dost. Povedená je zápletka ústřední postavy s Natalie Portman, která má takovou roli, že by si na ní myslel každý. Zvlášť bych upozornil na hudbu, která se zde objevuje, neboť dle mého nemohla být vybrána lépe. Rád se podívám znovu.

Gang v útoku (2006)

Rád jsem po dlouhé době viděl film i se sportovní tematikou, ale nějaký hlubší dojem to ve mně nevyvolalo. Pravdou je, že mi to občas přišlo spíš úsměvné, protože je od začátku do konce cítit, na jakou strunu se tlačí.. Na podívání dobré.

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Dvě hvězdičky za hezkou Sandru Novákovou, víc mě toho neupoutalo.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

No, zajímavé to bylo. První půlka filmu mi nepřišla po dějové stránce až tak hrozná, ale ta druhá jej úplně pohřbila. Ono by se dalo vše zhodnotit slovy, že je všechno prostě větší, všeho je víc, a toho, co vám na jedničce přišlo hloupé, ale přehlídlo se to kvůli pěknému zbytku, je tu prostě mnohem víc... A proto film ztrácí takové maličkosti jako celistvost, uvěřitelné dialogy, únosnou stopáž, ztrácejí se herecké výkony, neboť se stávají zřetelně druhotnou záležitostí (a to je při takovém obsazení docela škoda)... Kdyby měl člověk projít některé scény, tak se neubrání pocitu, že to už někde viděl... Co mi tam dále nesedělo byla přemíra snahy o humor. Ne že by šlo ve všech případech o trapnosti, ale čeho je moc, toho je opět příliš. Je vidět, že Bay netočil pro vybrané obecenstvo, chtěl točit pro všechny. Za předvedení celého vojenského arzenálu Spojených států, některé povedené akční sekvence a Megan Fox, která je opradu krásná dávám hezké tři hvězdičky. PS: bojim se trojky.