Star Trek (2009)

Určitě jsem byl mile překvapen a zároveň bych byl hodně překvapen, kdyby to neodstartovalo nějakou sérii.. Krom chvály, kterou zde pějí ostatní zmíním to, co mně příliš nesedlo. Není toho moc, ale možná až příliš komediálnosti a moc mi do filmu nesedl Simon Pegg. Sem tam nějaká ta nelogičnost, ale jinak dobré. Fascinating :-)

Vítej doma (2008)

Škoda, že se Martin Lawrence nedostane k lepším filmům. Myslím si, že to není špatný herec, ale podobnými filmy asi určitě díru do světa neudělá. Jde o typickou rodinnou "komedii", takže zápletka i finále se dá celkem přesně odhadnout a ač mě zase tolik nebavil, tak na druhou stranu nešlo o film, který by mi otrávil dvě hodiny sobotního odpoledne. Tři hvězdičky jsou asi celkem dost, tak bych poprosil pana Lawrence, aby to nebral jako pochvalu, ale spíše jako povzbuzení do filmů dalších (a snad lepších).

Oko dravce (2008)

Začátek nebyl špatný, ale pak se to zvrhlo v to, co jsem nechtěl. Kdyby byla počáteční zápletka rozvedena úplně jiným směrem, tak to pro mě mohl být o třídu lepší film. Ale abych tady příliš nesmutnil, nečekal jsem mnoho. Takže ve výsledku dávám průměrné tři hvězdičky.

Drsný časy (2005)

Film za čtyři, postava Jima Davida tak za jednu a to jen kvůli tomu, že byl občas vtipný, ale způsob, jakým ho zahrál Christian Bale, to je na hvězdiček pět. Má vynikající výběr rolí, v poslední době nehrál v ničem špatném a především on hraje úchvatně. Tenhle film je o jeho nesympatickém psychopatovi a celou dobu jsem jen čekal, koho s sebou stáhne ke dnu. Drsné.

Gattaca (1997)

To, co přivádí tohle realistické sci-fi mezi výborné filmy, je hudba. Zápletka, herecké výkony, kamera, to vše je na vysoké úrovni, ale hudba, která to vše podkresluje, tomu dodává punc extratřídy. Opravdový zážitek. Film řadím mezi mé nejoblíbenější.

Superbad (2007)

Ne špatná, ale rozhodně ne příliš dobrá komedie. Když už to mohlo jít do toho kladného hodnocení, tak se děj zpomalil a film narostl do neúnosné délky. Asi nejpovedenější část byla ta s těmi pány policisty, ta mě opravdu dostávala do kolen. Ale jinak to bylo spíš o dick a fuck. A hlavně Michael Cera mi tu přišel úplně zbytečnej, vlastně neřekl nic, čemu by se mohl člověk zasmát.. Pravda, emoce ze mě dostal, protože když jeho postava odpoví docela sympatické Martě MacIsaac na nabídku "Nepůjdem nahoru, chtěla bych Ti něco říct" šokujícím a o přesdržku si koledujícím "můžeš mi to říct i tady", chce se mi brečet :-) ale jinak nic víc. Zack a Miri byly rozhodně vtipnějším kouskem..

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Ač ne s velkými očekáváními jsem jako fanoušek X-Menů na Wolverina do kina zamířil. A udělal jsem dobře, tedy aby ste mi rozumněli, že jsem nic moc nečekal.. Má to sice své klady, ale příliš jich není. Jde především o herce, Hugh Jackman má tu postavu asi opravdu rád, ale mě se ještě víc líbil Liev Schreiber. Potěšila mě přítomnost Dominica Monaghana, ačkoliv moc prostoru nedostal a nakonec byla docela povedená úvodní sekvence, kdy se bratrské duo prodírá válkama.. Co se týče děje, tak to je docela guláš. Přišlo mi to, jako by to někdo napsal jen tak, aby tam byly velké akční scény (které nakonec byly hodně přehnané), a aby ho co nejvíc propojili s již natočenou trilogii, leč výsledkem je chaos. Nelogičnost, která se tam objevovala vyplynula z výše zmíněného.. Tři hvězdičky jsou tak akorát.

Zack a Miri točí porno (2008)

Dobrá komedie. Jak už to u hollywoodské produkce bývá, tak filmy s označením "komedie/romantický" se odehrávají de facto stejně. Půlka komedie, druhá půlka romantika. Tady to není jiné, jen ta první půlka je orámovaná tak skvělými hláškami a s ničím servítky si beroucím humorem, že druhou půlku dokoukáte bez potíží, ač je jasné, co se asi semele.. Sympatickou Elizabeth Banks mohli klidně ukázat i víc, nikdo by se myslím nezlobil.. No a pak ještě musím pochválit pasáž, kdy se připravují na natáčení "Star Whores", ta je naprosto skvělá :-)

Jdi na to (1983)

Nebojím se dát všech *****, protože tomu nemám co vytknout. Tenhle snímek s dvojičkou Bud Spencer & Terence Hill beze zbytku splňuje má očekávání, které bych na "jejich" bedra nakladl :) Tady se podobně jako u Jestli se rozzlobíme, budeme zlí také rád a od srdce zasměju, nehledě k tomu, že film má spád, nenudí a ona i zápletka není vůbec špatná. Reakce doktora na 'rekonvalescenci' zmlácených individuí z baru: "To by bylo lehčí udělat z játrové paštiky znovu játra." :-D

Aein (2005)

Hezké obrazy, hluboké emocionální a trošku odvážnější erotické scény (obzvlášť s přihlédnutím k tomu, že jde o Korejský film), ale nic přehnaného nebo nevkusného.. Předností filmu (ne-li největším kladem) je určitě jeho přesvědčivost a uvěřitelnost, ač ke konci filmu mi přišlo chování ústřední dvojice lehce dětinské a nad jejich činy jsem jen kroutil hlavou (přesto se to udrželo v mezích uvěřitelnosti). Pěkných 80% a'la ****