Občanský průkaz (2010)

V 70. letech jsem byl ještě na houbách, ale film se mi líbil. Od kamarádů a známých jsem slyšel nejedno přirovnání, že je Občanský průkaz jako Pelíšky, jen v 70. letech a s tímto tvrzením nemohu rozhodně souhlasit - do Pelíšků to má z mého pohledu hodně daleko, ale i tak jde o povedenou podívanou. PS: Macháček tady má fakt ránu :)

Román pro muže (2010)

Na rozdíl od Románu pro ženy mě to nezaujalo a především ani nebavilo. Nehledě na to, že mi po shlédnutí přišel film naprosto zbytečný a vcelku o ničem. Jsem muž, ale tenhle román není pro mě.

Román pro ženy (2004)

Musím se přiznat, že mám Román pro ženy rád. Nikdy jsem od Viewegha nic nečetl a ani se k tomu nechystám, ale opravdu dobře jsem se u této adaptace jeho románu bavil. Musím kvitovat herecké obsazení a vyzdvihnout zejména Simonu Stašovou. Netrpím přehnanou touhou sledovat vše, co soudobá česká kinematografie nabízí, protože mi přijde, že se filmy točí především na kvantitu a ne na kvalitu. Román pro ženy je jeden z mála českých moderních komedií, které se mi líbily a nemám problém se podívat znovu.

Johnny English se vrací (2011)

Logicky horší než jednička. Nezaujala mě zápletka, leč k zasmání tu pár scén a gagů je.

Strom života (2011)

Je těžké tento film hodnotit, ale chvílemi bylo o dost těžší se na něj dívat (zvládl jsem to nadvakrát). Je to chvílemi roztahané, u těch záběrů z přírody a vesmíru si člověk říká, jestli nekouká na nějaký dokument (tím nechci říct, že by byly špatné). Když už mohl, tak dobře hrál Pitt, jo a také souhlasím s B!shopem, že Penna bylo pro tenhle film škoda, vždyť tam prakticky nebyl. A určitě potěšila Smetanova Vltava. Celkově se mi to spíš líbilo, ale asi bych se na to nechtěl jen tak podívat znovu. Každopádně kdo má rád neobvyklé filmové zážitky, komu lahodí vypiplaná kamera a komu nevadí sem tam nějaký dinosaurus, tak ať se podívá. PS: pro ostatní doporučuji "projekci" před spaním, nejlépe pak v posteli, asi to uspí lépe než večerníček.

Interstate 60 (2002)

Hodně originální, vtipné a se sympatickým obsazením (potěšilo cameo Kurta Russella). U čeho jsem se opravdu hodně dobře pobavil, byla několika vteřinová scénka, kdy Gary Oldman alias O. W. Grant dělá jokera - vzhledem k jeho účasti v Temném rytíři jsem se opravdu zasmál...

A-Team: Poslední mise (2010)

Občas mi vadila kamera a střih (hlavně akční scény), akce byly zbytečně přehnané, závěrečná scéna v přístavu skoro až špatná. Jenže jsem se přesto dobře bavil, asi jsem při sledování nezapojil bránici, ale určitě je ve filmu spousta úsměvných momentů a vtipných dialogů.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Chvílemi opravdu hodně mysteriózní :) A ač bylo těžké sledovat dějovou linii a chápat zápletku, byla to zábava, protože herci v hlavních rolích odvedli velmi dobrý výkon. Potěšil Val Kilmer, obnaženější Michelle Monaghan jakbysmet :)

Muž z Acapulca (1973)

Výborná záležitost! Vynikající Belmondo, spousta srandy, krásná Jacqueline Bisset... Těch důvodů proč se podívat znovu je strašně moc. Jo a film posloužil i kapele Tři sestry :)