Malá Miss Sunshine (2006)

Příjemný a milý road movie. Také musím souhlasit s Kanibalem, že Stevu Carellovi slušela trošku vážnější role. Mám jedinou, drobnou výtku, těšil jsem se na větší dávku humoru.

Machete (2010)

Obsazení na jedničku s hvězdičkou (nebo taky pět hvězdiček), ale jinak jsem si na své nepřišel.

Transformers 3 (2011)

Myšlenka s přistáním na Měsíci cajk. Rosie Huntington-Whiteley mě vůbec nezaujala. Megatron hodně zaostává za svou pověstí a v podstatě mi i jeho přítomnost ve filmu vadila. Snaha udělat film pro všechny je opět na škodu, ty pokusy o odlehčení či dokonce smích zanechávají spíše hořkou pachuť. Celkově mám dojem, že po jedničce je scenáristicky těžké přijít s dobrým pokračováním, logicky se musí přijít s něčím "větším", ale ono se ne nadarmo říká, že méně je někdy více. Filmu nejdou upřít dobré efekty a (z)devastování Chicaga se povedlo, ale to mi přijde od "krále" akčních filmů dost málo. Škoda.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Tak asi se všeobecně čekalo víc, ale našly se tam povedené vtípky a dobré hlášky. Hlas Setha Rogena byl pak dle mého velmi dobrou volbou. V mých očích pak hodnocení nejvíc sráží fakt, že od dvojice Pegg & Frost jsem čekal asi větší nářez. Lepší tři...

Mládí v trapu (2003)

Dobrá ústřední trojice, občas hodně povedené vtípky. Škoda vážnějších not.

Pařba v Bangkoku (2011)

Tohle je trošku průšvih, Todd Phillips se zrovna moc nepochlapil a ty tři hvězdy mého hodnocení jsou ještě hodně luxusní záležitostí. V podstatě je to díl jak přes kopírák, oproti Pařbě ve Vegas se mění jen, jak už název napovídá, místo činu a nedůležité věci. Kamarádi se opět lehce sjetí probouzejí v hotelu, místo tygra mají opičku, místo chybějícího zubu tetování a někdo chybí. V jedničce to byla dobrá neokoukaná kostra, ale přijít s tímtéž, to mě skoro urazilo. Vtipných scén pomálu, potěšil snad jen Tyson (to už je na zamyšlenou) a opět fotky na konci.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Rozporuplné hodnocení, protože: líbila se mi prostřední pasáž, ale úvod a závěr mi kazilo především přihlížení potlačování všemožných fyzikálních zákonů. Jinak kvituji spád, těch 130 minut se ani nezdá býti 130 minutami. Neřekl bych, že jde o nejlepší díl série, ale je to povedený akční snímek a vaše spokojenost poroste, pokud přivřete oči nad zmíněnými nedostatky.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Souhlasím s tím, že postava Jacka Sparowa je zábavná, pakliže jí člověk dostává po rozumných dávkách a svěřit jí celý film nebylo asi to nejrozumnější. Piráti s podtitulem Na vlnách podivna nejsou špatným filmem, ale zůstanou ve stínu svých povedenějších předchůdců. Těšil jsem se na Penélope, ale její postava mi byla spíše protivná, naopak Ian McShane a jeho Černovous zaslouží pochvalu. Chvílemi mi přišla zápletka zbytečně komplikovaná. Jsem zvědav, jakým směrem se budou Piráti vyvíjet dál - jestli tedy budou...

Hlavně nezávazně (2011)

To jediné opravdu pěkné je Natalie. S její postavou Emmy už je to o dost horší, prakticky osciluje mezi dvěma pózami. Film ničím nepřekvapil, nepřinesl nic nového, neoslovil mě, ale abych nebyl přehnaně kritický, dokoukat se to dalo :-)

Rango (2011)

Asi se mě příliš neoslovila úvodní čtvrthodina, ale pak se to slušně rozjelo. Na pět hvězd to určitě není, na plaketu nejlepší animák posledních let už vůbec ne, ale bavil jsem se dobře.