Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Těžko říct, zda by z toho Kershner udělal víc, ale Marquand se zrovna nevytáhl. Opravdu pěst na oko je celá záležitost okolo Ewoků, to jsou snad jediné chvíle, kdy se mi chce zavřít oči a skřípat zubama. Co se uzavření kruhu s Anakinem/Vaderem týče, tak jsem samozřejmě spokojen. Miluju Lucasův vesmír, ale nemohu se ubránit dojmu, že se z tohohle dílu dalo vytěžit mnohem víc...

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Na rok 1980 je tento díl hodně temný a především povedený, je to i díky tomu, že nebylo vynaloženo tolik prostoru na celkem nudné scény (již jinými zmiňovaní droidy v poušti apod.). Finále je velkolepé při Vaderově "No, I'm Your Father" mi běhá mráz po zádech.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Vedle nových epizod je to trošku úsměvné, ale ne špatné. Možná trošku delší, ale ne moc dlouhé. S odstupem času a při shlédnutí všech epizod je ten přechod z epizody 3 na epizodu 4 trošku těžký, ale je nutné zmínit jeden důležitý fakt - tímhle dílem to pro nás všechny začalo.

Temný rytíř (2008)

No že byla laťka nasazená hodně vysoko, to bylo jasné. Ale že ji Nolan zdolá tak lehce, s tím jsem nepočítal ani v těch nejdivočejších snech a představách. Film má vlastně jen jednu chybu a to tu, že má konec. Od začátku do konce je to totiž koncert a to na všech zásadních frontách (scénář, režie, herci, hudba) a pospolu to vytváří nezapomenutelný zážitek.

Batman začíná (2005)

S takovýmto pojetím Batmana jsem moc a moc spokojen.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Na můj vkus trošku pomalejší rozjezd (teď mám na mysli celé série), ale špatný určitě ne. Má to své nudnější pasáže, ale pak jsou některé opravdu vydařené. Za sebe musím přiznat, že se mi část se závody líbila, no a z čeho jsem byl odvařenej, tak z momentu, kdy se v hangáru potká Qui-Gon, Obi-Wan a Darth Maul.. je pravda, že na posledně zmíněné scéně se velmi dobře podepsal i hudební doprovod.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Lepší než Skrytá hrozba, to je bez diskuzí, ale na plný počet to ještě není. Co mi tady asi nejvíc vadilo byly vlasy Ewana McGregora :)

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Tak velké, to je tak velké. George Lucas dokázal nádherně vygradovat přechod mezi novými a starými epizodami. Musím konstatovat, že v mých očích proměna Anakina na Darth Vadera proběhla možná o ždibíček rychleji, než by bylo pro mě optimální, ale to je jen malilinká vada na kráse. Z kina jsem odcházel s pusou otevřenou a i po letech ji znovu otvírám. Finální souboj Obi-Wana a Anakina nemá chybu, to se prostě neokouká. Jo, tenhle vesmír se opravdu povedl. Georgi, díky! PS: kancléř Palpatine/Darth Sidious je sice megahajzl, přesto před ním smekám a mezi filmovými záporáky ho řadím hodně vysoko (ne-li nejvýš).

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Ten start byl opravdu nevídaný, neslýchaný. Bohužel se takové tempo nedalo vydržet až do posledních dílů, ale i přesto jde o velmi povedený seriál.

Španglicky snadno a rychle (2004)

Zbytečně dlouhé. A čemu asi nikdy neporozumim, proč si manželky ve filmech najímají krásné služebné :) Jinak bylo fajn, že se v závěru nenechali scénáristé a pan režisér unést k jinému konci, tenhle byl přijatelně dobrý.