Pravidla moštárny (1999)

Tak jako kniha ze mě tento snímek pokaždé ždímá emoce. Neskutečně dobře zpracovaná knižní předloha - film je trošku jiný, hodně se škrtalo, dost zkracovalo, ale výsledek dělá knize jen a jen výbornou reklamu. Skvělí herci, scénář jsem již pochválil, moc pěkné obrazy jsou pochvalou pro kameru a hlavně - naprosto skvělá hudba - Rachel Portman tímto skláním hlubokou poklonu. Jeden z mých top filmů.

Vyjednavač (1998)

Kdybych měl hodnotit jen herce, tak je to bez debaty 5*, protože tady Samuel L. Jackson (určitě jedna z jeho nejlepších hlavních rolí vůbec) a Kevin Spacey excelují. Jinak jde o výtečný thriller s naprosto odzbrojujícími a propracovanými dialogy.

Highlander (1986)

Výborné béčko. Líbí se mi, jak je film sestříhán, že je zde relativně všechno vysvětleno (alespoň tu o to byla snaha). Potěší Egypťan Connery a Lambert ač nepředvádí žádný oscarový výkon, tak si zřejmě Highlandera zařadí mezi své nejlepší filmy vůbec. A Clancy Brown zde vypadá jako totální ďábel, toho potkat v noci na ulici, tak pokládám peněženku na chodník a mizim. Mám dny, kdy bych z nostalgie udal i tu pátou hvězdičku :)

Údolí stínů (2002)

Tak ani napodruhé mě to neuchvátilo.. Vskutku dobrý je Gibson, jo hrát umí, pak je dobrá taky hudba, ale to je asi tak vše, co mě na tomto válečném snímku upoutalo.. Co se týče války ve Vietnamu, tak doporučuji spíš o mnoho lepší Četu.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Naprosto odzbrojující Jim Carrey.. Jinak je to dobrá ptákovina.. :-) Ale já se u ní od srdce zasměju (a nebo se pousměju znechucením).

Syriana (2005)

Tak nějak se to semlelo a nepředvídatelně jsem seděl v kině na tomhle. A to bylo sakra dobře. Moc dobře natočený film, kde ač se na plátně (v mém případě) zas tak moc nedělo, tak to bylo poutavé a občas docela drsné.. Ve výsledku mi film zůstal ležet několik dní v žaludku a docela jsem si popřemýšlel, v jakém světě to vlastně žijeme. Brr.

Americký ninja 2: Konfrontace (1987)

Ano ano ano, je to slabší než slabá jednička, ale je to prostě Americký ninja ;-) Já jsem ty hrozný akční slátaniny 80.let fakt žral, takže i dnes se na ně mohu podívat bez pocitu viny či nějakého znechucení a naopak se docela pobavim.

Americký ninja (1985)

Abych objasnil tak vysoké hodnocení.. Je to akční bomba mého dětství :-) Je opravdu krásný, když se na to podívám s odstupem let a vidim všechny ty nedostatky ať už jde o akční scény nebo dějovou linii (snad hudba snese trošku přísnější hodnocení), ale zároveň to je pro mě hodně nostalgie a vůbec jsem se u toho připitoměle usmíval a zavzpomínal si, jak jsem běhal s bratránkem s černým hadrem přes hlavu :) Takže suma sumárum vím, že jsou čtyři hvězdy dost, ale budu si za nimi stát.

Želvy Ninja (1987) (seriál)

V dětství pro mě byly želvy neuvěřitelně akční a cool, dnes si uvědomuji, kolik je tam super hlášek! Hodně povedená záležitost..