Co kdyby...? - Co kdyby... Iron Man havaroval u Velmistra? (2023) (epizoda)

Tak toto ma nebavilo. A pritom potenciál to malo zaujímavý - Iron Man sa stretne s Grandmasterom. Ale tak nejak to pre mňa nebolo ono. Grandmaster má pár dobrých momentov, ale väčšinu mi prišiel trápny. A tak celkovo mám pocit, že to mala byť epizóda o Tonym súťažiacom vo vesmírnych závodoch, ale tvorcovia boli donútený do toho prihodiť aj Gamoru. Celá tá vec s ňou mi prišla divná. Príde na scénu, chce zabiť Tonyho a ten ju hneď začne presviedčať, aby sa zmenila. Prečo? Je to vrahyňa, ktorá ho chce zabiť, tak prečo sa k nej chová, ako by ju poznal a vedel, že je v nej dobro? A potom je tu ten koniec, kedy spoznáme najsilnejšiu zbraň vo vesmíre, ktorou je Topazina palica. Ale aby som nebol len negatívny, tak uznám, že samotné závody boli ok.

Co kdyby...? - Co kdyby... Happy Hogan zachránil Vánoce? (2023) (epizoda)

MCU dostáva svoju Smrtonosnú pascu. Síce z toho veľmi necítim ,,What If", ale klamal by som, keby som napísal, že ma táto epizóda nebavila. Happy bol fajn, nejakej epizóde, v ktorej by sa pridal k Avengerom by som sa nebránil. Ale popravde, celý diel si pre seba ukradol excentrický Justin Hammer, ktorý ma bavil každou scénou. Len tá Darcy bola otravnejšia, ako by som si prial. Šťastné Marvelovské.

Co kdyby...? - Co kdyby... Peter Quill napadl nejmocnější hrdiny světa? (2023) (epizoda)

Avengers 1988 vs. kozmický Peťo. Vlastne je to štandardný Avengers príbeh, v ktorom hrdinovia musia poraziť zlo. Preto som rád, že to tvorcovia ozvláštňujú tým, že nezvolili tím, ktorý poznáme z filmov, ale vyskladali nový. Z postáv, ktoré síce z filmov poznáme, ale prevažne z vedľajších úloh. A nebudem klamať, nejaké to dobrodružstvo s Avengermi 1988 by som si ešte dal. A na záver len dodám, že ten Ego vyzeral divne bez tej brady.

Co kdyby...? - Co kdyby... Nebula vstoupila do Nova Corps? (2023) (epizoda)

Nebula je celkom v pohode. Animácia a vizuál mi príde ako v každej epizóde, ale nasvietenie je skvelé a dodáva na atmosfére. Humor je tu nasilu. A tak celkovo mi to až tak nesadlo. Ale pozrel by som nejaký hraný MCU film zo Xandaru o Nova Corps.

Rick a Morty - Fear No Mort (2023) (epizoda)

Nebolo to zlé. Ale čo ja viem. Bol tu istý moment, ktorý by sa dal podľa mňa pekne spracovať a fungoval by, ale oni ho takto ,,vyplytvali". (SPOILER: Myslím návrat Diane. Keby sa nejak vrátila, prípadne by šlo o nejakú jej inú verziu, i keď vieme, že to nie je možné, tak by to mohlo byť super a dala by sa z toho spraviť fakt temná a smutná epizóda. Miesto toho je ale návrat Diane len výtvor divnej hororovej diery. A pritom to ani celé nie je o Rickovi. KONIEC SPOILERu). Napriek tomu ma epizóda bavila a páčil sa mi jej koniec.

Alenka v říši divů (1951)

Uznávam, že svojím spôsobom to bolo zaujímavé. Divné, surealistické, nezmyselné. Napriek tomu, že takéto veci mám rád, tak ma to nestrhlo a aj preto hodnotím, ako hodnotím.

Air Force One (1997)

Ale hej, je to mierne patetické. Americký prezident je najlepší človek na svete, za ktorého sú mnohí ochotní položiť život. Záporákom je fanatik vyznávajúci komunistický režim snažiaci sa dostať z basy diktátora. Je to fajn dielko. Harrisona Forda mám rád, Oldman hrá fajn zloducha, ktorý mi miestami príde cez čiaru (tak ako to mám rád) a tá patetickosť pridáva na celkovej zábave.

Planeta pokladů (2002)

Fajn dobrodružný film. Čo sa týka postáv, tak síce je hlavný hrdina Jim Hawkins sympatický, tak ozajstnou hviezdou je pre mňa kapitán Silver. Síce sa mi zasadenie do vesmíru páčilo, som zvedavý, ako by film vyzeral/pôsobil, keby sa priestorovo a dobovo viac držal predlohy. Škoda, že dvojky sme sa nedočkali.

Rick a Morty - Mort: Ragnarick (2023) (epizoda)

Keď sa tak nad tým zamýšľam, tak Rick and Morty ešte nemali epizódu, v ktorej by zosmiešňovali pápeža a cirkev. Ale po šiestych plných a jednej skoro plnej sérií sa jej dočkali. Úplná kravina, tak ako to máme na tomto seriály radi.

Cruella (2021)

Obával som sa toho. Ako spraviť protagonistku z postavy, ktorej hlavný cieľ bolo zabiť roztomilé šteniatka? Tak aby bola sympatická? A keď to spravia, bude to stále Cruella? Nakoniec sa to tak nejak podarilo a ja som bol spokojný. Som zvedavý, či za moju spokojnosť môže aj to, že som nikdy poriadne nevidel 101 dalmatíncov. To je jedno, poďme k filmu. Emma Stone je fajn. Emma Thompson je fajn. A vlastne všetky postavy sú tu fajn, nenašiel som si žiadnu, ktorú by som si neobľúbil. Teda až na pôvodného Cruelinho šéfa. Emma Thompson bola v role narcistickej barónky vynikajúca. Čo sa týka samotnej Cruelly, tak asi v štvrtine/polovici filmu sa dozvedela istú vec a zmenila sa. Dovtedy bola nevinná Estell a potom sa z nej stal ,,komiksový záporák" (výrazný vizuál, šialená geniálna osobnosť). Ako doktor Jeckyll a Mr. Hyde. Neskôr sa ale dozvieme ďalšie veci a táto zmena začne celkom aj dávať zmysel. Koniec a vyriešenie celej zápletky je celkom jednoduché, ale nevadí. A zmieniť ešte musím audio stránku. Hudba bola vybratá fakt skvelo. A nejde len o hudbu samotnú, ale i scény, do ktorých bola zvolená. Za to celé palec hore. Celkovo som milo prekvapený.