• Fantasy

Divoké historky (2014)

Vynikající! Být všechny historky na úrovni "auta" a "svatby", tak napálím plný počet. I tak to byl vynikající počin. V dnešním světě přetvářek, kdy uvnitř nás to bublá, ale schováváme to za nepřítomný úsměv, se občas přihodí situace, kdy už nelze udržet poker face a bubliny musí nahoru. Prostě zkrat, loupne vám v makovici a chováte se jako zvíře. Každá z historek prezentuje odlišný důvod zkratu a odlišný způsob jeho řešení. Všechny ale spojují vynikající herecké výkony a velmi chytrý scénář.

Wolf Creek 2 (2013)

Strejček licous kotletka opět v akci. Samozvaný ochránce Austrálie. Vybíječ turistů a policajtů. Mistr světa v uchechtávání a majitel nejrozlehlejší sklepní hrobky v Austrálii, navíc se stylovou mučící místností. Jarrat hraje skvěle a opět táhne celý film. Začátek slabší, střed výborný a závěrečná jatka s kvízem dokonalá. První díl byl skvělý a druhý je možná ještě o píď lepší. Vsuvka s létajícími klokany definitivně rozhodla o plném počtu.

Banshee (2013) (seriál)

Tolik soft porna a mrtvol v žádném jiném seriálu nenajdete, série od série je tento seriál lepší a zraje jako víno každým dílem. První sérii jsem viděl před dvěma lety a na to že jsem ji dokoukal mě úplně nechytla. Říkal jsem, že s tímto seriálem končím. O rok později jsem četl nějaké diskuze a recenze, vše plné nevídané chvály a blahořečení. Po dalším roce když doběhla třetí série jsem viděl na nějakém programu něco jako film o filmu, kde dávali ukázky ze seriálu a recenze kritiků a opět jsem byl překvapen jak všichni mluvili o Banshee jako o jednom z nej seriálů vůbec. Dal jsem mu tedy ještě jednu šanci a druhou a třetí sérii jsem shlédl skoro na jeden zátah, přišpendlený do gauče s otevřenou pusou. Ano, tento seriál jsem zařadil do mojí topky. Je to nekompromisní "helluva badass" jízda. Oblíbené postavy - Proktorův "pes" a náčelník Cheyton. 1. série 60%. 2. série 90%, 3. série 95% .

Ex Machina (2014)

Upřímně jsem čekal víc. Chladná atmosféra a klišoidní děj zasazený do jedné kyberhaciendy odříznuté od světa. Hlavní roli zde představuje umaštěný panic, který by se zamiloval i do hentai natož do kyber "almost homo" sapiens, potrhlý vědátor a dva humanoidi ženského pohlaví. Na druhou stranu na to, že tam hráli dohromady jen čtyři herci, je to vcelku koukatelné. Jednohubka ke které už se nevrátíte. Za zajímavě napsané dialogy dávám lehký nadprůměr. 65%

Pachuť pomsty (2014)

Chlapíkovi sklouzne prst ze spouště a neúmyslně zabíjí zloděje ve svém domě. Otec mrtvého zloděje pronásleduje jeho rodinu a zaměřuje se na jeho syna jako odplatu. S pomocí policie otce dopadají a najednou přijde zvrat, chlapík zjišťuje, že nezabil toho co mu policie řekla, ale úplně někoho jiného a policie to evidentně ví, jen z něj dělá tupce. Když náhodou zachrání otce toho kriminálníka před jistou smrtí, policií naplánovanou, sděluje mu, že se nejednalo o jeho syna, kterého zabil a je možnost že stále žije. Začíná tedy pátrání, kde skutečně je jeho pravý syn a proč policie ušila tuhle boudu. Připojuje se k nim soukromé očko a tato trojce odkrývá pravdu. Jeho pravý syn točí porno, které vždy končí násilnou smrtí aktérek. Policie to přehlíží (nebo o tom neví), protože jim dává informace na mafii. Začíná hon ala 8MM, podpořený zajímavou proměnou chlapíka ze starostlivého otce na zabijáka a vykonavatele spravedlnosti. Má to atmosféru a slušný soundtrack. Herecké výkony všech tří hlavních postav jsou vynikající. Byl jsem v permanentním napětí a zvraty v ději byly leckdy nepředvídatelné, což svědčí o dobře vykonané práci. Lepší čtyři hvězdy. 80%

Letopisy rodu Shannara (2016) (seriál)

Skvělé po vizuální stránce a velmi dobrá výprava. Taktéž démoni jsou velmi precizně vykresleni. Tím to ale končí. Vše ostatní je doslova slaboduché a ploché, nic nefunguje. WTF momentů na jeden díl je k nespočítání. Končím dílem kdy tři hlavní hrdinové padají ze zasněžených vrcholků hor do hluboké zasněžené skalní propasti a probírají se v uprostřed hustého zeleného lesa ve strouze po kotníky. 25%

The Green Inferno (2013)

První polovina filmu je teda totální "horor". Vůbec se na to nedívejte nebo nebudete spát. Třeba z toho jejího fotra právníka OSN oka nezamhouříte nebo ty chvilky napětí jak nemůže zamknout ten zámek na řetězu. Úplně jsem se z toho orosil. No dobře druhá polovina už celkem jde, až na pár komediálních prvků, které jsou tam jak pěst na oko - zhulení domorodci a scéna s průjmem. Celkově má tento horor zásadní problém a to vytvoření nějaké aury strachu a napětí. Domorodci vypadají roztomiloučce a spíš k poňuňání a na druhou stranu ta partička američanů zase přehrává zděšení a strach což celkově vypadá dost bizarně. Nápad dobrý, zpracování spíš podprůměrné. Přesto dám tři hvězdy. 50%

Bod zlomu (2015)

Sterilní snůška ubohých nesmyslů. Dějová linie nedává smysl, dialogy na úrovni mateřské školky, herectví spíše k pousmání. Film plný sračkoidních žvástů o splynutí s přírodou, nirváně, pseudofilosofování spojené s terorismem a loupením. To už si říká o facku! Dvě hvězdy dávám za parádní kameru, za výběr všech těch úžasných prostředí a scenérií a parádně odvedenou práci kaskadérů. Kazí to pár těch okatě přemrštěných digitálních prasáren, ale to je asi to nejmenší. Celkově zklamání. 35%

Sanctum (2011)

Příliš nechápu zdejší nízké hodnocení. Mě film sednul. Parádní survival. Krásné prostředí, atmosféra, dobrá kamera a ústřední dvojce otec syn to zahráli velmi slušně. 75%

Pyramida (2014)

Copak už nikdo neumí udělat dobrý závěr filmu? Film má atmošku a postupně graduje. Prostředí a tajemno pyramidy funguje, akorát ta maska Anubise mohla být propracovanější. Ten konec je ale zabitej a odfláklej !!