• Fantasy

G. I. Joe (2009)

Jedním slovem hrůza. Na hranici koukatelnosti. Občas jsem se přistihl, že koukám do stropu. Jeden WTF moment za druhým. Kdyby to alespoň bavilo, ale těch pár dobrých vtípků na jeden celovečerní film je opravdu málo. A ten konec??? Hlavní záporák uniká a nasadí si novou masku s tvrdáckým záporáckým hlasem, přemění druhého týpka na tvrdácky kovově vypadající nano xicht a vzápětí....... jsou bez boje zadrženi a uzavřeni do cel. ufff. 10%

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Tohle byla velká škoda, působilo to na mě jako kdyby první a druhou půlku filmu točili úplně jiní filmaři. Do momentu kdy praskne sklo nahnutého mrakodrapu a poslední zombík padá dolů - jakoby to od té doby symbolizovalo prasknutí a pád celého zbytku filmu. Do té doby jsem byl nadšen. Vcelku dobrý příběh, atmosféra s napětím a skvěle vykreslení zombíci jako ve světové válce Z, což je moje kilt-i-pláž-ure(a) /čti: guilty pleasure/. Balancoval bych na pomezí čtyř a pěti hvězdiček, ale pak přijde rána. Naprosto slaboduchý, nudný a překombinovaný blábol na pomezí odpadu a jedné hvězdy. Nutno podotknout že knihu jsem nečetl, nemohu posoudit do jaké míry se filmaři drželi předlohy, nicméně zážitek z filmu je částečně v háji. I tak patří labyrint společně s Hunger Games k nejlepšímu co bylo v kategorii "young adult" natočeno.

Bosch (2014) (seriál)

Nemám co dodat. Nejlepší seriálová detektivka co jsem zatím shlédl. Skvěle vykreslený příběh, s úžasnou atmosférou a propracovaností do detailu vás přišpendlí do gauče a nepustí dokud nedokoukáte poslední díl. Titusovi sedí role jak prdel na hrnec a po třech dílech mě o svých kvalitách přesvědčil i hlavní padouch. Tuny valícího se charisma hlavních aktérů by neutáhla ani nákladní lokomotiva. V klidu se posaďte a s otevřenou pusou sledujte geniálně napsanou dějovou linii ... vplujte do světa Harryho Bosche. 93%

Osmý smysl (2015) (seriál)

Na seriál jsem přišel díky bratrům Wachowským. Je to velmi precizně zpracovaný a natočený seriál s originální myšlenkou. Skvělá kamera (velmi mnoho záběrů z helikoptéry) a co musím vyzdvihnout jsou skvělí herci. V seriálu se o hlavní roli dělí cca deset neznámých herců a všichni jsou perfektní. Ještě nikdy se mi nestalo, abych si ke každému herci z tak početné skupiny vytvořil takto pozitivní vztah a prožíval s nimi jejich peripetie. K dokonalosti, ale chybí větší tah na bránu. Seriál je dost natahovaný a to nemusí všem vyhovovat. Určitě by se dal o několik dílů zkrátit. Některé počiny hlavních aktérů jsou nesmyslné, ale to k tomuto žánru patří. Pro mě velmi příjemné překvapení a těším se na druhou sérii. 1. série : 92%

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Jedná se o velmi kvalitní film, který každou minutou graduje atmosféru a napětí, že by se dala krájet. To vše podpořené nenápadným, leč dokonalým soundtrackem, který je šit filmu na míru. Výkony všech tří hlavních herců jsou brilantní a Toro jim vévodí. Přesto mi k udělení plného počtu bodů něco chybí, možná je to tím, že děj není nijak originální. 85%.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Vskutku pobavilo. Svižná a vtipná zombie jízda plná akce, hlášek, kosení a hlavně tří velmi sympatických skautíků a jedné krasomily. Kupodivu všichni hráli výtečně a já se opravdu skvěle bavil. Perfektně zvládnutá zombie komedie, tleskám. 80%

Temné kouty (2015)

Zpočátku nuda, vlastně první polovina filmu naprosto nezajímavá a ani Charlize nepodává výkon jaký by divák očekával. Druhá polovina o třídu lepší, ale víc jak 3* nevymáčkne. Film postrádá atmosféru, napětí, propracovanost a celkově působí fádně o čemž svědčí i fakt, že Tye a Chloe přehrávají celý zbytek hereckého ansámblu s Charlize nevyjímaje. 50%. Škoda.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Příliš dlouhá stopáž je snad snad jediným mírným negativem tohoto jinak brilantního filmu. Děj je naprosto jednoduchý,strhující a představuje vysilující a neúprosnou cestu za pomstou, podpořenou brilantní kamerou v nádherné, nedotčené severské přírodě. Některé scény jsou naprosto epesní, zejména pak ta s medvědem a závěrečný souboj, dále pak DiCapriův výraz při vraždě jeho syna je k nezaplacení. Vyzdvihuji hlavně kameru, syrovost filmu (tu bolest a krev skoro cítíte) a oba herecké výkony hlavních hrdinů, jež nyní považuji za možná dva nejlepší herce současnosti. Dále pak samozřejmě výběr krajiny a výpravu. Nutno podotknout, že je třeba přimhouření oka k přechození tolika počtu smrtelných zranění, jakými si hlavní hrdina prošel bez nějakých větších následků. Jasných 5*