Kaskadér (2024)

Pro všechny milovníky akčních oddechovek z 90. let, ale s větším nadhledem a sebeironií. Splněný sen mého dětství. A Gosling by za všechny polohy co tu předvede snad měl dostat Oscara. S Blunt jim to fakt sedne. Zábavná jednohubka, co se nebere vážně a u mě je ještě o trochu výš než skvělý Bullet Train. 100%

A jak to bylo dál... - Série 2 (2023) (série)

Výrazně lepší než první série. Dějově, herecky, zápletkami (i když trapno tam je taky, ne že ne). Pořád to není zdaleka ono a pořád mi přijde, že stopáž přes čtyřicet minut tomu prostě nesedí. Ale sem tam to už je i ta původní Miranda. Z nově příchozích postav mě zdaleka nejvíc baví Seema, která je tak z půlky náhrada za Samanthu, přesto výrazně jiná. Sarita Choudhury je jako Seema skvělá. 60%

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Vlastně těžko uvěřit, že se Ant-Man z povedené a vtipné jedničky postupně dostal až sem. Do něčeho, kde jsou dialogy toporné, Scott se svojí dcerou Cassie tu fakt hodně běhají a scénáristi moc netuší, co dělají a kde je řada vedlejších postav zajímavější než ty hlavní. Jak sakra se tohle mohlo stát? Nuda, rodinná idylka a snaha na začlenění do univerza větší než snaha napsat kompaktní příběh a zachovat vykreslení Ant-Mana tak, jak ho známe z dřívějška. Hope jako by se z děje napůl vytrácela. Nelogičnosti a hlavně fakt to není zábava, když už nic jiného. Spíš čekání na závěrečné titulky. 55%

Barbie (2023)

Bizarní. Těžko říct, co tím kdo vlastně chtěl přesně říct. Pár slušných nápadů, hodně patosu a absence humoru. Super vizuál k tématu a skvělí herci, kteří si to evidentně užívají. Ovšem prokousat se filmem je vlastně dost náročná záležitost. Ale rozhodně jeden z těch snímků, kde civíte na plátno a nemůžete uvěřit, co že se to tam vlastně pod tou hromadou pastelových barev děje. Proč se tak děje a jaký to má vůbec smysl, je věc jiná. 50%

Cesta do tmy (2023) (TV film)

Na filmech tohoto typu je vždycky naprosto zásadní atmosféra a schopnost budovat napětí. To tady moc nefunguje a dost možná to je způsobeno flashbacky, které sice vysvětlují jednání hlavní postavy, ale taky narušují napětí v bance. Na papíře to asi vypadalo o trochu líp. 50%

Hotel Continental (2023) (seriál)

Asi u všeho tady budete mít pocit, že už jste to někde viděli. Ale drží si to super look a atmosféru a herci jsou skvělí. Možná je to takové cool béčko, ale pořád  to má hlavu a patu a slušné tempo. Mínus za to, že některé akční scény jsou zřejmě uměle zrychlené, takže pohyby osob pak působí nepřirozeně, spíš jako kdybyste hráli PC hru, nebo to celé hrála AI. Svět Johna Wicka z toho taky občas dýchne. Za mě rozhodně plus, že to funguje i samostatně bez napojení na svět Johna Wicka, to se podobným prequelům podaří málokdy. 75%

Jagna (2023)

Jagna na vás bude působit dvojmo, svým příběhem a vizuální stránkou. Obojí je natolik silné, sugestivní a nadčasové, že to z Jagny dělá jeden z nejvíce emocí vyvolávajících snímků vůbec. Všechno tady dokonale funguje včetně neskutečné atmosféry, charakterů postav (neuvěřitelná mimika), hudby, nadčasovosti navzdory tradicím. Za mě nejlepší film roku. 100%

Medvěd - Série 2 (2023) (série)

Nebýt šesté epizody asi bych šla do plného hodnocení. Ale mě trochu vadí, když nejdelší díl celého seriálu je flashback, který sice neskutečně reálně zobrazuje, jak takové oslavy probíhají, ale používá k tomu v poslední době populární prostředky ve stylu - mnoho nedokončených historek a mnoho banálních běžných hovorů o ničem, pocitově tak mnohem delší než jedna hodina. Většina lidí za život absolvuje mnoho podobných oslav, často ne tak vyhrocených, netřeba se na to dívat v pocitově enormně dlouhém flashbacku, který vlastně zase tolik nového pro seriál jako takový neříká (třebaže herecky je exceletní). Ale jinak je seriál jedna velká paráda, která si s tradičními zápletkami dokáže hrát nápaditě, osobitě a s atmosférou, která se vám dostane pod kůži. Otevřeně s kamerou, která jde na dřeň. 90%

Minulé životy (2023)

Film o míjení, načasování a souznění v reálném světě, kde věci nejdou vždy tak, jak bychom chtěli. Uvěřitelné, krásné, smutné, s neskutečnou atmosférou a upřímností. Jediné co mi trochu chybělo, byl život Sunga, přišlo mi, že jeho životu i vztahu, se tam věnuje o dost méně času než tomu Nořinu. Skvělé dialogy a výborná sázka nejen na skvělé herce, ale i minimalismus, utlumení všech životních věcí mimo konkrétní vztah tomu výrazně přidává na intenzitě. 85%

National Theatre Live: Good (2023) (divadelní záznam)

Skvělý text, ale překvapivě docela nedivadelní, jeden by spíš řekl, že to je adaptace knihy pro divadlo než divadelní hra. Občas méně přehledné a pokud nejste fanoušci toho, že více herců hraje více postav a to i v jedné scéně, dialogu, nadšeni nebudete. Možná i vinou toho to občas nepůsobilo tak tíživě, jako to, co bylo řečené. Protože kromě hutného textu s filozofickým podkladem, tu ještě musíte být v postřehu, kdo co zrovna hraje. Herci jsou skvělí, ale celkově z toho mám mírně rozpačitý pocit, režie a celkové pojetí mi tentokrát k tak závažnému tématu úplně nesedlo. 75%