Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Tak tohle je už dneska (2009) komediální klasika. S neskutečně přirozenou dvojicí Abrhám - Šáfránková, jedna z nejlepších televizních komedií. 100%

M*A*S*H (1972) (seriál)

Tenhle seriál z americké produkce nebude pravděpodobně nikdy ničím překonán, jeho postavy jsou nesmrtelné. A Hawkeye Pierce v podání výborného Alana Aldy navždy jednou z nezpomenutelných postav světové kinmatografie. Miluju tenhle seriál. :-) "Potter: On se nám vzdává. Frank: Dobře pro něj. Dokážu prostřelit srdcové eso na 20 metrů. Hawkeye: To se hodí, když na nás zaútočí bridžový klub. " "Potter: Konečně nám došlo jídlo, voda a mozek." (Charlesův první den.) Charles: Co to je za pach? Radar: Severní vítr žumpa, východní latrína. Charles: Vítr jde z jihu. Radar: No tak to bude kuchyň. Mulcahy: To není špatné, co to je? Hawkeye: Neznal jste ho, otče. Radar: Co to jíme? Hawkeye: Neptej se mě, já měl patologii jenom rok. (Potter přemlouvá Hawkeyeho, aby vystřelil na nepřítele.) Potter: Nemůžeš jen tak sedět. Hawkeye: Možná že zvenku sedím, ale vevnitř utíkám. (B.J. má před sebou složitou operaci, kterou při mytí rukou studuje z knížky.) B.J.: Obrať to na konec, ať vidím, jak ta operace dopadne. Frank: Vím, že mě nemáš rád. Hawkeye: To je pomluva. Začal to někdo, kdo slyšel jak říkám, že tě nemám rád. Nevšímejte si jich. Nevypadají tak špatní, jací jsou. Frank: Pořád trpíš nevyléčitelnou chytritýdou Pierci? Hawkeye: Jasně Franku, doktoři mi dávají jenom šest měsíců než tě zabiju. Hawkeye: Otče Mulcahy, když tu tak spolupracujeme, můžu vám říkat "tati"? Hawkeye: "Jsem dlouholetý anglofil, Anglie je stále jedinou zemí na světě, kde se mladý muž může stát královnou." "Sedím jen dvě minuty denně. Hawkeye: "Je nepříjemné tlačit si na mozek." - Co k tomu dodat? :-) :-) :-D :-D

Pomáda 2 (1982)

Občas se tady setkám s hodncoením, které mě zarazí. A upřímně zarazilo mě i tohle hodnocení, uvážíme-li fakt, že kdyby tahleta dvojka byla natočena po roce 2000, má hodnocení minimálně na 40% za předpokladu, že by tam nehrála Paris Hilton..... Upřímně berete-li to jako dvojku, je to katastrofa - role se akorát prohodily - místo drsného kluka drsná holka, místo jemné dívenky jemný chlapec, který se snaží přijít na to jak být drsnější, místo aut motorky a nemožný závěr o krále a královnu plesu (nebo čehože?) v bazénu. Opravdu ničím to nepřekvapí a kdo to bere jako pokračování jedničky, tak ten vyloženě trpí, už proto, že oba snímky byly natočeny v příliš krátkém časovém horizontu na to, aby takovýto filmový hřích byl odpuštěn. Upřímně není to nic moc, ale 63. nejhorší film kinematografie to tedy rozhodně není, sestry Olsenovy točí mnohem větší kraviny a prochází jim to a to kvůli jedinému důvodu jsou mladší než tenhle film i než Michelle Pfeiffer a jsou právě v kurzu, tak se jim odpustí kde co i degradace filmografie. 40%

Hříšný tanec (1987)

Jeden z filmů na kterém jsem vyrostla a který má pro mě neobyčejné kouzlo, ta hudba, Patrick Swayze a jeho procítěný výraz v tváři, Jennifer Grey jako nevinná, ale odhodlaná baby, atmosféra 60. let v Americe, taneční čísla... Mám ten film úpřímně ráda, tak že mu nedokážu nic vytknout, pro mě to bude navždy jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec, ať si říká kdo chce, co chce. 100%

Čtyři sluhové a čtyři mušketýři (1974)

Je to trošku jiné než klasiké filmy s Les charlots jako Bažanti nebo Blázni ze stadionu, důvod je prostý - tento film je víceméně parodií a jakožto parodie konkrétního díla musí mít děj, což pro filmy Les Charlots není zase až tak obvyklé. Ale pořád to má výborné skeče založené na situačním humoru přesně jako v jejich ostatních filmech a má to přesně toho ducha vynikající francouzské komedie 70. let a přesně to mám ráda, protože přesně tyhle komedie mě strašně baví. :-) 95%

Periskop nahoru a dolů (1996)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií 90. let, je to dějová absurdní kravina, ale s tolika hláškama a tolika vtipnýma momentama. Herci jako praštění členové posádky jsou zpropadeně zábavní, mým oblíbencem asi už navždy zůstane elektrikář, který tak ladně spojoval telefonické hovory a napodobitel velryb, díky němuž nebyla tato ponorka nikdy odhalena. :-) 100%

Střihoruký Edward (1990)

Tim Burton tady navždycky dokázal, že i kýč může být umění, že i kýč může být zábavný a že z klišé lze sestavit originální film, aneb kdo umí ten umí. A kdo má dostatek talentu i nápadů jako Tim Burton může z výše zmíněného stvořit mistrovský film, smekám mistře. 100%

Kmotr II (1974)

Kdo viděl, ví jak je tenhle film skvěle natočený a kdo četl Kmotra od Maria Puza, ten ví, že nejen filmové první dva díly Kmotra, ale i samotná knížka jsou legendou. :-)

Láska nebeská (2003)

Snímek, spleť vzájemně propojených příběhů o obyčejných lidech, který potěší a pohladí po duši jako málokterý film, navíc je i díky Atkinsonovi, Grantovi, Firthovi a hlavně díky Nighymu velmi vtipný. Film nejen pro předvánoční a vánoční pohodu. 100% :-) :-) :-)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Další kultovní záležitost, každý z těch příběhů vás dostane. Film, jímž Tarantino navždy vstoupil do dějin kinematografie. :-) :-) :-)