Sex ve městě (2008)

Vcelku lze říct, že některé seriály by měly zůstat pouze na televizních obrazovkách a neměly by se objevovat na plátnech kin. Sex ve městě je jeden z těch seriálů, který měl zůstat navždy na televizních obrazovkách a uchoval by si tak svůj zasloužený fenomenální kult. Jsem toho názoru, že převedení na filmová plátna byl kámen úrazu, to co prostě fungovalo v seriálu už o poznání méně funguje ve filmu. Ano, ve filmu je všechno co bylo v seriálu - móda, vztahy, řešení problémů, parta kámošek... jenže upřímně, je toho moc, stopáž filmu trvá více jak dvě hodiny a vy nakonec nemáte pocit, že sledujete film, ale pustili jste si tři příhody seriálu za sebou. Film má samozřejmě rychlejší tempo než-li seriál, ale v tomhle případě je to spíše škoda, ztrácí tak podářené dialogy, vtip i atmosféru, kterou aspoň ve svých začátcích míval seriál. Nikdy jsem nebyla nějákou extra fanynkou seriálu, ale považovala jsem ho (aspoň první tři série) za poměrně povedené, ale tenhle film se vskutku nepovedl, to už tvůrci měli radši přidělat další sérii než tohleto. 60%

Penelope (2006)

Penelope je velice milý, příjemný až pohádkově kouzelný film, který takříkajíc pohladí po duši. Pohádkový příběh s pohádkovou stylizací, který vás dokáže pobavit i nadchnout. Z herců nemá chybu James McAvoy, který "těžké sympaťáky" prostě umí a Richard E. Grant v roli Penelopeina otce hraje sice výrazně vedlejší roli, ale zpropadeně dobře. Laskavý a přívětivý film po všech stránkách. 80%

21 gramů (2003)

Film 21 gramů pro mě především představuje absolutní vrchol filmového dramatu. Útržky, které do sebe postupně zapadají jako puzzlíky a každý další puzzlík vám nakonec sestaví celý příběh, krutý, opravdový, který přinesl sám život, každý další puzzlík je nabit tolika emocemi, že to nemůže nechat chladného ani největší cyniky. Strhující herecké výkony ústřední trojice, zejména pak Benicia Del Tora a Naomi Watts, skvělá je i Charlotte Gainsbourg ve vedlejší roli. Film, jenž nabízí mnohé k zamyšlení. Pro mě film u kterého jsem nevnímala nic jiného, jen děj, který mě naprosto dostal. 100%

Cliffhanger (1993)

Každým coulem průměrný akční snímek, klasicky šablonovitá linie děje, která kopíruje x filmů před tím, je to taková klasická univerzální šablona, kterou čas od času někdo opráší a natočí podle toho film, který se od předchozích liší pouze jinými herci a prostředím. Ničím překvapivé, nic co by se nedalo typicky předvídat - zachranář, který ztratí život nevinné žerny, ne vlastní vinou, pak nějákou dobu zpytuje svědomí, samozřejmě všechno co zná opustí, aby se pak přinucen okolnostmi či vlastním rozhodnutím vrátil do akce, kterou by nikdo jiný nezvládl a kterou napínavým způsobem zvládne na výbornou, vše dobře končí, všichni jsou spokojeni, padnou si do náručí a aby to nebyla pořád nuda, sem tam se objeví nějáký v podstatě nepodstatný mrtvý. Toť vše co vám tenhle snímek může nabídnout, pravdou je, že ale velkým plusem tohoto snímku je atmosféra, což ne zase každý podobný "akčňák" nabízí. Přítomnost Sylvestera Stallonea je mi naprosto ukradená a rozhodně se neřadím mezi jeho příznivce, přijde mi, že krom velkého bicepsu nemá po herecké stránce příliš co nabídnout, kromě drsného výrazu alá jsem naštvaný. Ne, tohle opravdu nebyl akční snímek podle mých představ. 50%

Piráti na vlnách (2009)

Stoprocentní nářez, na Piráty na vlnách sem se opravdu těšila a nezklamali mě, hlášky, vtipy a originální nápady na každém kroku, s hereckým obsazením, které Vás spolehlivě dostane. Je to první film, který aspiruje na mých top 10 nejoblíbenějších filmů v kategorii komedie po jediném zhlédnutí. K tomuhle snímku nemám co dodat, pobavil mě, nasmála jsem se u něj a navíc měl zajímavý děj. Bravo, pane, Curtisi, přesně takhle se má točit dobrá komedie. Je to jízda natolik skvělá, podbarvená báječnou hudbou, že si ji užijete. 100% "Měl dlouhý vlasy a chodil bos, kdo to byl?" "Jak to mám asi vědět, Jimi Hendrix?" "Ne, byl ještě před ním." "Ještě, řekni, že myslíš, Ježíše Krista." "Ano, výborně." "A proč si sakra neřekl, že to byl syn boží?" "A on byl?"

Malá Velká Británie v USA (2008) (seriál)

Po třech sériích Little Britain, která se v lecčem tak trochu opakovala, nám autoři servíruji Little Britain USA, která až moc vaří z vody. Už komediální seriál Little Britain mi nepřipadal nikterak úžasný, ale sem tam se objevil nějáký slušný vtípek, jenže v Little Britain USA to je už pořád nastejno, kdo neviděl předchozí tři série, má výhodu, může mu totiž sem tam nějáká scéna připadat vtipná, jenže kdo viděl předchozí tři série, má pocit jako by sledoval to samé akorát v jiné zemi. Nemluvě o tom, že už třetí série Little Britain tak tochu z vody vařila. A kromě toho způsob humoru je už pod laťkou snesitelnsti, intelignetnější humor by pobavil více a nebyl by tak trapný a nucený. 40%

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Little Britain bylo pro mě takovým menším zklamáním. Všude jsem četla jaký je to "nářez" a tak jsem se těšila na britský humor, jaký se objevuje v anglických sitcomech a britcomech, ale toho se mi nedostalo. Spousta vtípků je sice vydařená, ale je tam i dost dosti trapných momentek. Jsem toho názoru, že Little Britain zřejmě byla hlavně úžasnou rádiovou show, ale mám pocit, že převedení na televizní obrazovky, ztratilo tak nějak na "údernsoti" vtipů. Má to podařené momenty, ale i spoustu hoděn trapných momentů. A nemůžu se zbavit dojmu, že autoři až moc tlačí na pilu v humoru, snaží se být vtipný za každou cenu, takže dost scén vyznívá až příliš nuceně, což by v žádném podobně laděném seriálu nemělo být znát, nebo by to nemělo být aspoň vidět. 50%

Žbluňk! (1984)

Lehce pohádková komedie, kterak existují mořské panny, ale vcelku příjemná a místy slušně vtipná. Jako bonus se Vám dostane mladičký Tom Hanks, v té době sice nehrál ještě tak jako o pár let později, ale působí roztomile a snaživě. Žádný skvost to není, ale za jednoé zhlédnutí to určitě stojí. 60%

Čarodějky ze Salemu (1996)

Dějiny inkvizice mě vždycky zajímaly a z tohoto důvodu, jsem si nemohla nechat ujít ani tento velice působivý snímek. Podle skutečných událostí, se skvělými herci zejména Winonou Ryderovou, která předvádí naprosto strhující herecký výkon. Působivá atmosféra malé americké vesnice 17. století s kterou zamává lživé obvinění pomstychtivé dívky, celý tento děj je vykreslen naprosto věrohodně a působivě. K tomu není co dodat. 95%

Oscar Wilde (1997)

Tento britský snímek se nese na vlně opravdu mistorvských hereckých výkonů, které celému filmu dominují. Více než samotné životní událsoti v životě Oscara Wildea dominuje jeho vztah k jednomu muži a vůbec homosoxuální společnost druhé poloviny 19. století. Neřekla bych, že se jedná o ryze klasický životopis na který jsme zvyklí z posledních let, ale je to snímek, který jednoznačně dělá čest celému Wildeovu literárnímu odkazu - perfektně vystihuje atmosféru pokrytecké společnosti vyšších kruhů v Anglii konce 19. století. Je to po všech stránkách věrohodný snímek, který stojí jednoznačně za shlédnutí a může se blýsknout i velmi dobrým scénářem. A mě, jakožto milovnici tvorby Oscara Wildea, tento film velmi potěšil. 80%