Prospect (2014)

Podstatne lepšie ako prispatý celovečerák. Zatiaľ čo pri ňom som ledva čakal kedy sa konečne niečo poriadne udeje (a neudialo sa), tu mi tých 13 minút ubehlo ani som sa nenazdal.

Venom (2018)

Veľa som od Venoma neočakával, ale nakoniec to vôbec nebolo až tak zlé... ale pri tej predstave, o koľko lepšie to mohlo byť keby neupustili od R-kového ratingu, je až škoda toho premrhaného (krvavého) potenciálu. Ale stále som sa bavil lepšie ako pri väčšine DC komixoviek a aj polovici nových fillerovských Marveloviek (Black Panther, Ant-Man 2, Spider-Man)

Mandy - Kult pomsty (2018) odpad!

Po predriemanej prvej polhodine som prešiel do browsovania a niekde po 45 minútach som to rovno celé preklikal... a to som si nahováral, že nudnejšia vec ako vesmírna odysea už ani nemôže existovať, ale očividne tam stále boli nejaké rezervy.

Černobylské deníky (2012)

Teda až tak nízke hodnotenia si to určite nezaslúži. Celkom slušný hororík, na ktorom sa mi páčilo práve to, na čo tu všetci hundrajú (roztrasenejšia kamera, nič tam dokopy nie je vidieť, pracuje to skôr s náznakmi/predstavivosťou, ako v priamom ukazovaní bubákov, kde väčšina hororov u mňa v tom momente prestane byť hororová), prostredie Pripyati (aj keď sa to nenatáčalo priamo tam z pochopiteľných dôvodov) je na horor ako stvorené, neustále sa tam niečo deje a ani chvíľku to nenudilo. Na druhú stranu je pravda, že sa tam všetci až na sprievodcu chovajú ako idioti: sme v zóne kde je všetko kontaminované, tak sa všetkého dotýkajme. Dozimeter ohlušujúco pípa, že prichádzate na miesto so zvýšenou radiáciou, tak ho vypinme a poďme tam. Krvavé stopy vedú do temného tunela, tak to pome omrknúť, atď... aj tak by som tomu kľudne dal 4* s čistým svedomím, nebyť toho nezmyselnejšieho konca, kvôli ktorému to padlo na veľmi zábavné a dobre odsýpajúce 3*

Halloween (1978)

Keď som odchádzal z Halloween 2018 (môj prvý videný Halloween), tak som si hovoril "Carpenterova jednotka určite bola hororovejšia". A zo začiatku to aj vyzeralo dosť nádejne. Úvod točený z pohľadu mladého Myersa dobre fungoval, jeho nočný útek z blázninca tiež správne atmosferický a ešte aj tie jeho denné prenasledovačky boli správne napínavé... ale v druhej polovici to nejak stratilo tempo, začal som sa neskutočne nudiť a v driemotách som ledva čakal, kedy sa to konečne poriadne rozbehne, ale furt sa to len vlieklo ako taký sopeľ. Na druhú stranu som ale viac ocenil kvality Halloween 2018, kde je proste viac brutality, má to lepší spád, Myers tam zmasakruje podstatne viac obetí a celé to proste oveľa lepšie fungovalo. Pre mňa zatiaľ najslabší Carpenterov film, ktorý očividne nezostarol tak dobre ako jeho majstrovský The Thing, alebo In the Mouth of Madness. Slabé 3*

Formule! (2001)

Scenár slabučký, herci toho zrovna veľa nehrajú a v druhej polovici som už pomaly ani nevnímal čo to rozprávajú, ale tie pretekárske pasáže, ktoré tvoria minimálne polovicu stopáže filmu ma strašne bavili. Síce to často skôr pripomína destruction derby ako formule, ale pri tom ako dobre to bolo natočené a aká super hudba tam neustále hrala mi to bolo akosi jedno :) Kvality Rush som od toho ani neočakával, ale zábavnosti na úrovni Michel Vaillant (vidieť z kade MV kopíroval scénu s prevráteným autom vo vode) som sa dočkal, tak aj hodnotím rovnako.

Kobra (1986)

Stalloneho Terminátor, kde Stallone hra niečo medzi Terminátorom a Reesom, robý bodyguarda Connorovej ktorú chcú všetci zabiť, hrá tam podobná hudba a ešte sa to aj končí v oceliarni :) (aj keď tá bola až v Terminátorovi 2, ktorý natočili 5 rokov po tomto). Len škoda, že tu je ten príbeh strašne nezaujímavý a miestami je to ešte aj poriadne nudné.

Rambo III (1988)

No ja neviem ale ja som sa pri tomto bavil viac ako pri dvojke. Logika síce ide úplne bokom a Rambo tam ako one man army s prehľadom vystrieľa celú ruskú armádu, ktorá ho ani za boha nevie trafiť aj keď uteká priamo oproti nim na otvorenom priestranstve, ale tak kurva, o tom proste boli 80te roky :)