The Punisher - Gunner (2017) (epizoda)

zatiaľ najslabšia epizóda. Aj tá akčná pasáž tentoraz taká suchá... a už mi celkom začína vadiť tá rozvlečenosť ako vystrihnutá z Daredevilov. Kľudne by mohli polovicu vykecávačiek v každej epizóde povystrihovať a seriálu by to len prospelo.

Preacher - Dirty Little Secret (2017) (epizoda)

pohne sa ten dej ešte niekam, či to bude už donekonečna len o prešľapovaní na mieste?

Blade Runner 2049 (2017)

Myslím, že komu sa páčila jednotka, ten bude spokojný aj s pokračovaním. Mňa však jednotka kruto nudila a tu to bolo veľmi podobné. Vizuál parádny, atmosféra tiež, celý ten svet okolo sa mi páčil, kopec super detailov a celkovo je to veľmi dobre natočené, ale bolo to jednoducho tak neskutočne zbytočne naťahované, že som sa rovnako ako pri jednotke nevyhol neustálym driemotám a ledva som čakal, kedy to skončí. Prečo musia mať dnes všetky veľkofilmy za každú cenu tri hodiny aj bez toho aby ich mali čím vyplniť, to proste nikdy nepochopím...

Priťaženije (2017)

Po otrasných ruských Guardianoch je Attraction veľmi príjemné prekvapenie. Aj keď na počudovanie to bol pravý opak toho, na čo sme zvyknutí od američanov. Mimozemšťania nie sú agresívni a neprišli vyhladiť celé ľudstvo, vojaci sa nesnažia automaticky za každú cenu vyvolať s nimi konflikt a vláda sa tiež zhodne na tom, že je lepšie pristúpiť na ich podmienky, keďže o nich nič dokopy nevedia. Výsledok je veľmi príjemný blockbuster so sympatickým mimozemšťanom (ktorý teda rozhodne mohol byť mimozemskejší) a dobre fungujúcou (aj keď tisíckrát videnou) romantickou linkou. Akcia je v podstate len na začiatku a na konci filmu, ale je fakt pôsobivá, prehľadná a veľmi dobre natočená, ako aj celý film.

Maniak (2012)

Poriadne brutálne až nechutné psycho s asi najlepším soundtrackom čo som za poslednú dobu vo filmoch počul. Vidieť, že v tom mal ruky labužník poriadneho gorefestu Alexandre Aja, ktorý nie je fanúšik odkláňajúcej sa kamery v tých najlepších momentoch :) A hlavne je dosť veľký úspech, že som Elijahovi bez problémov zhltol toho psychoša, aj keď som ho mal stále zaškatuľkovaného ako nevinného hobita.

Spectral (2016)

Podľa mňa veľmi dobré, futuristicko militaristické scifi so super akciou, Blomkampovským špinavým vizuálom a zaujímavými nepriateľmi. Netflixové filmy ma poväčšine sklamú svojou seriálovou kvalitou s okato nízkym rozpočtom, ale toto by podľa mňa kľudne obstálo aj v kine. Z príbehu sa síce určite dalo vyťažiť viac, boli tam nejaké tie nezmyselnosti (hlavne MacGyverovské vyskladanie celého arzenálu dokonale vyzerajúcich a funkčných plazmovych pušiek v priebehu pár minút v podstate len jedným človekom), ale hlavne to ani chvíľu nenudilo, nemalo to žiadne hluché miesta a čas pri tom ubehol ako voda.

Pompeje (2014)

Pompeje mi znova len potvrdili, že Anderson je podstatne lepším režisérom keď netočí herne zamerané filmy. Spolu s Death Race, Mušketiermi, Event Horizon a prvým Residentom to určite patrí k jeho najlepším filmom. Úvodná polovica síce nie je nejaká úžasná, ale akonáhle začala vybuchovať sopka, tak som si to začal užívať ako máloktorý film.

Velká čínská zeď (2016)

Kvôli tomu slabšiemu CGI to pôsobí viac ako videohra, než ako film, ale na druhú stranu som sa až prekvapivo dobre bavil a ani chvíľu nenudil. Natočené to je dobre, na farebné vyčačkané čínske brnenia sa dobre pozeralo, akcie tam bolo kopec a taktiež sa mi páči, že to je po poriadne dlhej dobe zbytočne nenaťahovaný blockbuster so stopážou pod dve hodiny. Hlavne od toho neočakávajte historický film obohatený o prvky fantasy. Je to presne naopak: čisté fantasy ktoré sa len odohráva na skutočnom mieste.

Pokoj (2003) odpad!

Odpad, ktorý jednoducho treba vidieť. Tak zlé herectvo, debilný scenár, otrasný strih, príšernú hudbu, "erotické" scény každých 10 minút, medzi ktorými si postavy náhodne pohadzujú loptu a dokola sa bavia o tom kto má koho rád... to jednoducho treba vidieť. Legendárny status a 5/5 hodnotenia sú tu plne pochopiteľné. Je to film až tak zlý, že z neho budete dostávať záchvaty smiechu (pri jednej scéne som až plakal) a zaručene sa vám na poriadne dlhú dobu vryje do pamäti. Už sa neviem dočkať na The Disaster Artist a príbeh, ktorý viedol k natočeniu tohoto diela.

Starship Troopers: Záchrana Marsu (2017)

Každé jedno pokračovanie Starship Trooperov stojí za hovno, ale z nejakého dôvodu si ich aj tak nechcem nechať ujsť. Tu tradícia zas a znova zostáva zachovaná. Sledovanie bandy najväčších retardov akých si len viete predstaviť, pobehujúca po Marse v podstate bez akéhokoľvek príbehu v pozadí a bojujúca s arachnidmi, ktorí ani zďaleka nepôsobia tak hrozivo ako v prvom filme, nie je zrovna najväčšia zábava. Keby aspoň ten vizuál bol lepší, ale aj tie súčasné hry sú krajšie, obzvlášť čo sa spracovania postáv týka... aspoň tých posledných 10 minút bolo celkom fajn a aj použitie main theme z prvého filmu pri záverečnej scéne potešilo, inak to ale bolo hádam ešte horšie ako to predošlé CGIčko.