boni

boni

okres Praha-východ
Mladý, krásný a inteligentní, každý mě musí mít rád

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 13.1.2019  16:52
    Chlapectví (2014)

Velmi odvážný projekt, který se ale bohužel utápí v naprosto fádním zpracování. Tři hvězdy za odvahu, neb pustit se do něčeho obdobně nejistého si ji žádá v míře vrchovaté.

• 12.1.2019  19:41
    Iluze (studentský film) (2018)

Kateřina Turečková, která vypadá spíše jak Tureček (placený německým Turkem), si zajela na takový trochu delší eurovíkend k Hungaristům (ne, nemyslím do Bratislavy) a natočila další pomatenou levičáckou agitku, jež má výpovědní hodnotu rovnou pohlaví, které má napsané režisér/ka v občance. Teď akorát nevím, z čeho (a koho) mi je na zvracení více. Ale samozřejmě pseudoelity České televize jsou nadšené, neb konečně našly expertku na Maďarsko, která odpovídá jejich propagandistickým kritériím. __ vzkaz pro uživatele gazogazo: Právě jsi předvedl učebnicový příklad toho, jak ze sebe udělat pár větami naprostého debila. Hlavně zmínkou o internetu a informované společnosti. Chicht. Tento dokument je právě zářným příkladem toho, že v době internetu, kdy si může každý informace ověřovat (a to se bavím jen o zdrojích, které podle všeobecného mínění poskytují důvěryhodné informace, tedy rozhodně ne o aeronetu či obdobných - ve své podstatě opravdu konspiračních - webech), již nemusíme věřit všemu, čím se nás někdo snaží "nakrmit" prostřednictvím televizní obrazovky, a proto tě zvu na věcnou debatu, podloženou jen relevantními, a tím pádem dohledatelnými, argumenty, kde mi můžeš dokázat, že se pletu, a já tobě, že je tohle jen další z řady "pseudodokumentů" bez jakékoli vypovídající hodnoty. Jinými slovy si je můžeme poměřit. Argumenty, pochopitelně. A pak se uvidí, kdo je metal, tedy mentál. __ Aby bylo jasno, tak já tuze rád debatuji s přívrženci levé části politického spektra. __ Á propos - nabízím ti pravopisnou korekci tvých případných reakcí, neb totiž jak mohu brát v potaz něčí názory, když jsou sice vyjádřeny v jazyce českém, ale s do očí bijícími pravopisnými chybami?

• 12.1.2019  19:39
    Krvavá léta (TV pořad) (2017)

Redundantní opakování zatuchlých standardů z učebnic dějepisu pro druhý stupeň základní školy. Některé díly jsou vcelku dobré, jiné naprosto příšerné, jak už to tak u podobných projektů bývá, a to především z faktografického hlediska.

• 12.1.2019  19:20

Okázalý film, jenž je v kině neskutečným zážitkem, ale jedním dechem musím dodat, že jen z 99% těží z geniálních písniček kapely Queen, čili nic moc ostatního vám nepřinese. Celé je to jak podle příručky pro tvoření blockbusteru, i když tedy při tomto rozpočtu se to snad ani blockbusterem nazývat nedá, a hlavně jak podle příručky Kterak přilákat do kina co nejvíc lidí. Jinými slovy těm „nepopulárním“ věcem, které ke Queenům neodmyslitelně patří, se tam snaží dát jen minimální prostor, aby to nekazilo celkový až moc pozitivně vyznívající dojem z tohoto filmu. Ano, když přišel koncert Live Aid, a ještě k tomu sedíte v sále se zvukem Dolby Atmos, tak jsem měl co dělat, abych udržel moč a stolici, jak mě to uchvátilo, ale jen kvůli tomu dát pět hvězd? To teda ne, neb ten potenciál byl mnohem větší. Ať už co se týče samotného Mercuryho, tak i kapely. Chyběl mi větší prostor tomu, než se stali světovými hvězdami, chyběl mi pořádný závěr, protože dát tam jednu scénu o tom, jak jde Freddie k doktorovi, a jinak reálně končit koncertem Live Aid je prostě faux pas, neb to nenavodí tu správnou hořkosladkou (pa)chuť, kterou by člověk z brilantního filmu o Queenech měl mít, a kterou jsem právem očekával. O těch více či méně významných odlišnostech oproti skutečnosti radši ani nemluvím. Chybělo mi veřejné oznámení nemoci a rozhodně mi nestačí, že The Show Must Go On dali až na konec titulků. Ale přesto to je opravdu skvělý film, jenž si bezezbytku užije každý, kdo někdy pořádně osolil rádio, ve kterém zrovna teplomet se svým typickým entuziasmes vyzpívával jeden ze svých hitů. __ Pro všechno to, co jsem zmínil výše, mohu s klidným svědomím prohlásit, že film Zrodila se hvězda mne letos zaujal více. Sice se mi ty písničky tam ani moc nelíbily, ale po řemeslné stránce to je naprosto bezchybný film, kde všichni odevzdali 200%. Jo, a Bradley Cooper strčil Romana Málka do kapsy, a to i přesto, že ten zahrál svůj part taktéž na výbornou.

• 12.1.2019  18:43

Geniální a smutné, protože takhle s mírnou dávkou nadsázky funguje dnešní svět. __ A ta nadsázka je každým dnem menší a menší.

• 12.1.2019  00:30

Kéž by takových kraťasů vznikalo více. Explicitní obžaloba vývoje (degenerace) naší společnosti, kde korektnost (v tomto případě metaforicky vyjádřena nutným přijímáním plurality názoru, jenž je fakticky chybný a logicky vyvratitelný, čili v podstatě normativní systém moderního světa) ve všech směrech dosáhla již maximální možné (ne)únosnosti, a otravuje nám život dnes a denně prakticky kdekoli a kdykoli, pojatá s nadhledem a úsměvem prostupujícím skrze obrazovku až do našich domovů. Takhle má vypadat satira. Nejsmutnější na tom je, že to není žádná přehnaná komedie, ale bohužel (téměř) realita našeho běžného dne. Já už opravdu jen čekám, kdy i takto exaktní věda, jakou matematika je, začne být vykládána přesně v duchu tohoto filmu.

• 8.1.2019  23:20

Jakmile pominul wow efekt z první projekce, tak už mi to postupem času tak bezchybné nepřipadalo, až jsem nakonec jednu hvězdu ubral. Ale stále to je skvělý film, to bez debat.

• 8.1.2019  23:06
    Proč? (1987)

Ač nesnáším Spartu, tak tohle je kult. Dobová výpověď tak pestrá a autentická, že by i Sigmund Freud valil bulvy. A také můj první film, jenž jsem viděl v italštině bez titulků, což je docela paradox, když je to z Česka (Československa).

• 8.1.2019  22:44

Oproti skvěle vyvedené pětce, jež se stala s přehledem nejlepším filmem této dosti přeceněné série, bohužel dosti bezkrevné. Chybí tomu výraznější scény, méně předvídatelné zvraty a mohl bych takhle pokračovat donekonečna. Naštěstí je pořád vidět okázalý rozpočet a akční scény jsou natočené s nebývalou nonšalancí. Suma sumárum to je průměr, nic víc, nic míň.

• 8.1.2019  22:38
    Naše krev je Sparta (TV film) (2014)

Kdyby tak na pláni... Pardón, ale zarytý slávista prostě nemůže hodnotit jinak, a pokud hodnotí, tak není zarytý slávista.

• 8.1.2019  22:17
    Rapl - Exekuce (S02E01) (epizoda) (2019)

Jsem asi jediný, komu se nejvíc líbila ta zápletka s Kunešem aka soukromým (v)očkem zámořského střihu (stylu), ale nemůžu si pomoct, sice to bylo příběhově relativně prosté, lépe řečeno byl celý příběh jako dělaný dle pár vět na přebalu knihy s Philem Marlowem, ale ta atmosféra, tak ta byla 101% noirovská. A to já strašně rád. Jinak hlavní dějová linka se stáčí relativně zajímavým - ale nejsem si úplně jist, jestli šťastným - směrem, uvidíme. Kuneš je stále dostatečně sarkastický, několik hlášek mi opět vyloudilo široký úsměv na tváři. Za soukromé očko 4*, za hlavní příběh 2*. Umíme víc, Kuneši, umíme víc. Hlavně tedy příběhová mini odbočka s Pavelkou byla vyloženě impotentní. Ale jinak solidní průměr na začátek, takže doufám, že až se protagonisté zaběhnou v novém prostředí, tak opět přijde ta správná jízda a já se budu těšit na každý nový díl.

• 8.1.2019  22:08
    Lymelife (2008)

Není mi úplně jasné, kde je ta komedie, ale jinak se jedná o více než dobré komorní drama, s mnohokráte viděným námětem, ale relativně originálním pojetím. Rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdami je vždy snadnější, pokud ve filmu hraje Emma Roberts. A jedno překvapení přišlo i se závěrečnými titulky, protože samotného mistra Scorseseho jsem v roli výkonného producenta opravdu nečekal. A to nechci znít jak Karel Gott při udílení Slavíků.

• 8.1.2019  00:56

Tento snímek je krásně vystihnut jedním slovem již v popisku, a tím slovem myslím výraz povznášející. Nemusíte mít sebevražedné sklony, ani depku ze svého skutečného života, abyste si ho užili s nebývalou intenzitou, vyzkoušel jsem to na vlastní kůži. Mám vůči obdobným filmům kolikráte výhrady, protože je strašně těžké nesklouznout k patetičnosti, ale to se tady opravdu nestalo, ba právě naopak. Opravdu silný a strašně příjemný zážitek, bavil mě Zach Galifianakis, bavil jako nikde, a tohle je přesně ten typ film, kvůli kterým mám Emmu Roberts jako jednu z nejoblíbenějších hereček, neboť prakticky nikdo nedokáže hrát tak uvolněně a nenuceně. Sám jsem upřímně zvědavý, jestli se postupem času dopracuji k plnému hodnocení, nebo zda budu napodruhé spíše kritický.

• 8.1.2019  00:29

Příjemná a pohodová komedie, čili v dnešní době kriticky ohrožený druh filmu. Zajímavé herecké obsazení, lehce fádně okopírovaný námět přenesený na ženské hrdinky, ke cti slouží, že velmi sympatické ženské hrdinky, a rozumně zvolená délka. Srovnávání s výborným Půlnočním během bych si sice nedovolil, neb to je skoro rouhání, ale rozhodně tímto filmem nikdo neprohloupí. Lepší průměr.

• 6.1.2019  19:05
    Hra snů (1999)

Mimořádně příjemný snímek a vrchol Costnerova baseballového trojlístku. Ani nevím, proč mám zrovna Costnera tak rád, neb to nějak extra výjimečný herec není, ale asi proto, že si vždy uměl vybírat role. Já si snad nepamatuji film, ve kterém by mi nesednul, a navíc tady mu zdatně sekunduje Kelly Preston, jíž to opravdu hodně sekne (věk 37 v době uvedení by jí asi nikdo nehádal). Hra snů je filmovou limonádou ve sportovním hávu s ladně přehozenou romantickou šálou a dramatickou baseballovou čepicí, tedy filmem, pro které mám zvláštní slabost, a díky tomu se u mě postupem času propracovává až k statusu „srdcovky“ a dříve či později k logicky vyplívajícímu plnému hodnocení. A to mi baseball jako sport jinak vůbec nic neříká. Tenhle film se prostě musí líbit každému, tedy pokud zrovna nejste fanda Yankees.

• 5.1.2019  23:06
    Cyberbully (TV film) (2015)

Lacině nadnesené, s až moc výraznou emfatickou stránkou vjemu, a ve své podstatě strašně nesympatické. Kde jsou ty časy, kdy ještě před pár lety byla jen ta stará dobrá šikana, teď aby se člověk bál, že někomu napíše na netu, že mu to vůbec neslušánkuje a že ho nelovískuje, a on vám za to hackne i dávkovač na mýdlo, protože to je přecitlivělý adolescent. A to říkám jako adolescent. Sice taky používám různé vymoženosti, jako jsou sociální sítě a další, ale pokud má člověk mozek alespoň v antenatálním stádiu, tak mu podobné věci, jako této nesympatické krávě, nehrozí. Plusem je, že díky hodinové stopáži to končí přesně za půl hodiny od doby, kdy vás to začne opravdu srát. Slabší dvě hvězdy.

• 5.1.2019  23:05

Takový menší kult určité části mojí generace, takže z nostalgie neobjektivní 3*, protože přeci jen první setkání s lehkou erotikou... tak na to se nezapomíná.

• 5.1.2019  22:48

Kypr je nádherný ostrov, na který se vždycky rád vrátím, a kde vždy potkám spoustu skvělých lidí, kteří by se rozdělili i o poslední doušek vína. Ale rozhodně není Kypr krásný - potažmo jeho kuchyně - v podání dementního Donutila, jenž mě donutil k tomu, že to z úcty ke Kypru ani neohodnotím, neb bych se za ten odpad musel stydět.

• 5.1.2019  22:36

Jan Svěrák není špatný režisér, ale pokud se chopí i scénáře, tak se v plné nahotě ukáže to, že kvalitám svého otce se ani nepřibližuje. A to mu tady pomohl vcelku zdařilou předlohou. Ale jinak je Po strništi bos krásný film, který se odehrává v morálně čistší době, než je ta dnešní, a náramně jsem si ho užil, i když je to v podstatě o ničem a ta klasická poetičnost, která dokáže nahrazovat příběh, tak té tady moc není. Čili se prostě nemohu zbavit dojmu, že kdyby se toho ujal sám starší z rodinného klanu Svěráků, tak by to dopadlo o mnoho lépe... A určitě by to tady nemělo punc lehce „ostudné“ modré barvy.

• 5.1.2019  22:31

Asi nejen pro mne obrovské překvapení. Po řemeslné stránce téměř bezchybný počin a z výkonu Lady Gaga mi opravdu spadla brada. Nikdy bych neřekl, že tahle excentrická popová hvězdička může být herečkou, a ještě navíc herečkou, která prostě musí získat Oscara. Při vychvalování hereckých výkonů nesmíme zapomenout ani na Bradleyho Coopera, který předvádí taktéž naprosto precizní akt herecké vysoké ve všech ohledech. __ Vždy jsem chtěl vidět verzi z roku 1955 s Judy Garland, ale nějak jsem se k tomu stále nedostal, a musím říct, že teď už tu chuť ani nepociťuji. __ Při sledování jsem si vzpomněl na Čínskou čtvrť, což je samozřejmě úplně jiná liga, ale připomněl jsem si ji proto, že to je film, kde tvůrci vytěžili vše na 100%, prostě film bez chybičky. Tady sice neměli k ruce tak geniální scénář, naopak je scénář naprosto průměrný, ale vše udělali s takovým citem i pro ten poslední detail, že v rámci možností prostě těžko něco mohli udělat lépe, a hlavně ty herecké výkony… Naposledy mě takhle v klasickém tandemu muž – žena zaujal Nicolas Cage s Elisabeth Shue v Leaving Las Vegas. Tady se prostě jelo na 200%. Pro mě osobně nejlepší hudební film, jaký jsem prozatím viděl, což asi bude způsobeno hlavně tím, že jsem jich moc neviděl, a můžu stále pevně věřit, že to změní Bohemian Rhapsody. Až tedy konečně k jeho zhlédnutí získám odvahu. Ale i tak si jen těžko dovedu představit, že by měl Roman Málek dostat Oscara, protože jestli hrál lépe než Bradley Cooper, tak tu máme asi nového De Nira. Haha. Upřímně jsem sám zvědav, jestli tomuto filmu nechám pět hvězd i po další projekci. Nebo jestli mi náhodou nezačne více vadit fakt, že to je ve své podstatě naprosto průměrný romantický cajdák. V tomhle bych to přirovnal k dalšímu podobnému počinu, kterému jsem taktéž napálil pět hvězd, a to Titanicu.

• 5.1.2019  13:26
    Noc v muzeu (2006)

Po letech se mi to překvapivě líbilo víc, než když jsem to viděl kdysi dávno ve věku deseti let. Ale stejně se nemohu zbavit dojmu, že z toho šlo vytěžit mnohem víc.

• 5.1.2019  03:23
    Highlander (1986)

Pro zaryté fandy fantasy možná klasika, pro mne naprosto nestravitelný počin. Jednoduše film, který mě vyloženě otravoval již jen tím, že existuje, že je, a že se na něj musím dívat, protože jsme zrovna vedli velmi intelektuální rozhovory a tohle dávali v televizi, takže jako podkres pro hlubokomyslné debaty údajně ideální, a můj názorový oponent to tam chtěl nechat, neboť byla sobota. Kdyby aspoň Luděk. Prostě jsem se z toho musel vysrat, teda vypsat.

• 4.1.2019  23:40
    Kačeří příběhy (TV seriál) (2017)

Zářný příklad toho, jak velký kvalitativní rozdíl byl mezi tou poctivou kreslenou animací starých časů, jakou jsme mohli vidět v původních Kačerech, a tou dnešní. Tohle je naprostá urážka animované legendy.

• 4.1.2019  23:33

Pitaval se potýkal s velmi nevyváženou kvalitou jednotlivých epizod, avšak tohle je jedna z těch nejlepších, nebál bych se říci kultovních. A to je příběh ve své podstatě naprosto hloupý, ale to už tak kolikráte u těch kultovních výtvorů bývá, no.

• 4.1.2019  23:27

Strašně těžké hodnotit. Tento dokument se nezaměřuje primárně na dark web samotný, ale na jeho součást Silk Road, a tedy převážně obchod s drogami. V rámci celého pojednání o Silk Road to je takový manifest za Rosse Ulbrichta, údajného hlavního provozovatele serveru, a střetávají se zde dva ultra fanatické proudy, které jsou mi ze samé podstaty odporné. Na jedné straně vláda USA, v současné době instituce, jež ze svého pohledu legitimně porušuje jakékoli zákony více než všechny „oficiální“ totalitní státy dohromady, jinými slovy instituce, jež za demokracii schovává to nejvíce nedemokratické zřízení, které se tímto slovem ohání a nebývale honosí. Ať už jsou to drogy, „řízený“ terorismus či absolutní porušování lidských práv, v tomto případě hlavně práva na soukromí dle čtvrtého dodatku. No, a na straně druhé tu máme levicový anarchismus v té nejradikálnější podobě, což považuji za nejvíce zhoubný prvek moderního světa. Ve výsledku se tedy nedozvíte nic zas tak zajímavého, ale spíše posloucháte různé názory a argumenty, kolikráte bez věcné podstaty, a hlavně nepodložené a nepodložitelné fabulace, navíc prakticky chybí nezávislý pohled na věc. Ale i přes tohle všechno se mi dokument líbil, neb svět skrytého internetu je vskutku fascinující místo. Těším se, až si pustím nějaké další dokumenty zabývající se tímto fenoménem a můžu jen doufat, že bude mít jejich kvalita vzrůstající tendenci.

• 4.1.2019  23:26

Vcelku vydařený remake, který mi překvapivě nedokázala znechutit ani Drew Barrymore, ani záměna fotbalu za baseball. Ale pochopitelně na anglický originál se to nechytá. __ A jen mě tak napadá, že když koukám na ty názvy, tak jak je kolikráte zavádějící český překlad, který vlastně ani žádným překladem není. Protože z Fever Pitch udělat nejdříve Ve fotbalovém kotli nebo Fotbalové opojení, což by ještě horko těžko a metaforicky přeneseno šlo, a nakonec Fanaticky zamilován, to je prostě na přes držku, neb originální názvy by se měly ctít.

• 4.1.2019  23:20

Jeden z mých velmi oblíbených filmů a naprostá špička mezi romantickými komediemi, které nikdo neumí točit tak dobře jako Angláni, a také jeden z těch nejlepších lehce „unnamed“ filmů, které bych z fleku každému doporučil. Navíc sice nejsem fanoušek Arsenalu, ale přesně pro takovéto fandovství mám maximální pochopení, však jsem na tom dost podobně se svojí zálibou v nejstarším českém fotbalovém klubu – Slavii Praha.

• 1.1.2019  18:43
    Most! - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

Nekorektní? Jak v čem a v podstatě jen velmi zlehka. První díl opravdu jen na povrchu, například otázka rasismu, na kterou jsem byl hodně zvědavý vzhledem k současnému extrémně levicovému zaměření ČT, je tu nastíněna jen velmi okrajově, takže uvidíme, co přinesou další díly. Pochopitelně mi je jasné, že v dnešní době, kdy veřejnoprávní média slouží primárně k propagaci těch „správných“ myšlenek, už se bohužel nedočkáme něčeho podobného, jako byla Česká soda. __ Ale jinak to bylo opravdu vtipné, musí se uznat, že Kolečko u nás v současné době nemá v tomto ohledu konkurenci, a vyzdvihl bych i naprosto peckový soundtrack, který tomu přidá tu Čtvrtou hvězdu. Vlastně tady už jen čtvrtou.

• 1.1.2019  18:43
    Všechnopárty (TV pořad) (2005)

Zavedený formát klasické talk show v servilním pojetí mého neoblíbeného Karla Šípa a na mé neoblíbené České televizi, takže je asi každému jasné, že s tímto pořadem páteční večery zrovna netrávím. Ale když se tam objeví nějaký opravdu zajímavý host, tak si to pustím zpětně na netu, asi jako každý, a Šípa tu chvíli holt nějak přežiju.

• 1.1.2019  18:34
    Inkognito (1995)

Průměrné televizní drama, které má se skutečným chuligánstvím a subkulturou hooligans jen pramálo společného. Pro utváření si jakéhokoli názoru asi ten nejnevhodnější film, jaký jsem měl možnost vidět.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12