boni

boni

okres Praha-východ
Mladý, krásný a inteligentní, každý mě musí mít rád

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 8.5.2019  19:29

Tradiční poetičnost Karla Kachyni se jaksi nedostavila, vtip aby člověk pohledal, ústřední duo vůbec nefunguje, čehož jsem se již předem obával, a tak to celé zachraňuje jen tradičně skvělý Tomáš Holý. Velké zklamání, bohužel... A jak já mám tyhle staré filmy rád, achjo.

• 15.4.2019  19:52

Tahle zálesácká odysea hambáčových teenagerů má rozhodně něco do sebe. __ V kontextu všeho ohrané, v rovině logické mírně nedostačující, v kategorii herecké nanejvýše průměrné, a i přesto tak strašně pohodové, že nemůžu s hodnocením jinak. Takhle nějak si představuji nezávislý film - spokojenost, dobrá nálada, přitroublý úsměv nemizící z tváře a mozek automaticky nastavený do režimu ignorace jakýchkoli scenáristických faulů.

• 14.2.2019  00:08

Lví srdce dvě. __ Pokud vás zajímá, jak by dopadl bývalý trenér fotbalové repre, kdyby se v mládí vykašlal na čutání do balónu, papal víc vitamínků a raději někomu čutal do hlavy, tak jste na správné adrese. Velmi nenáročná mlátička, ale musí se nechat, že to funguje přesně na těch místech, kde by mělo, a to ostatní už lehce shovívavější divák tak nějak pomine a promine. Slabší tři hvězdy.

• 5.2.2019  18:45

I když název evokuje spíše nějaké trampoty - análního či orálního rázu - průměrného katolického kněze s žáky církevní školy, tak vězte, že se jedná o perfektně vypointovanou letní komedii od břehů Jadranu, jež potěší i v té nejtužší zimě. Vycizelované dialogy, opravdu přenádherné scenérie a neokoukané herecké tváře – to vše vás bude skoro dvě hodiny těšit. Alespoň tedy u mě tomu tak bylo. Balkánská kinematografie je skvělá, miluji její živelnost, a trochu se stydím, že ji více objevuji až v poslední době. Každopádně další perla do zlatého fondu jugošských filmů, velmi silné čtyři hvězdy.

• 5.2.2019  18:44

Obstojné placebo místo učení na Římské právo (familiárně na "Římana"), sice vám to nic nedá, ale máte pocit, že se jen tak neflákáte, super.

• 4.2.2019  22:36
    MOST! - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2019)

Díl od dílu méně satiry, naopak více té správné propagandy. Teď už jen aby přišel závěrečný opus magnum, ke kterému to prozatím směřuje, kde všichni nenávistní heterosexuální běloši budou hnáni mírumilovnými cikány a ex-transkami, toho času ženami, až za hranice Mostu, možná i České republiky. __ Celé to je jen panoptikum plochých karikatur „white trash“ jedinců, nahrnutých na jednu hromadu, to celé bez ladu a skladu, a až neuvěřitelně trapně nuceným způsobem, a celkově emočně vyprázdněné jak můj tračník po této epizodě. Nicméně stále věřím, že příští díl bude lépe. Ach, ten hloupý optimismus. __ Dycky Most? Díky, ale už mám dost!

• 4.2.2019  22:00

Prozatím nejlepší díl druhé série, bez debat. Sice to je stále plné alogičností, člověk tak nějak nemůže uvěřit tomu, že to je od stejných tvůrců, neb oproti sérii první je to stále jen slabý odvar, ale konečně z toho přestaly bolet oči, vrátila se stará hutná atmosféra, děj získal nějaký spád, čili v kontextu dřívějšího festivalu marnosti musím hodnotit alespoň z části kladně. A po delší době mohu k dalšímu dílu vzhlížet s mírnou nadějí. Snad se konečně Pachl rozpomněl, jak se píše dobrý scénář, a ta prozatímní agónie bude moci být alespoň lehce pozapomenuta.

• 3.2.2019  18:05
    Film Noir (2005)

101% fandovství. Příkladné, obdivuhodné, krásné. Ten nepatrný příkop k 5* ráji vytvořila lehce fádní pointa, ale jinak naprostá spokojenost.

• 2.2.2019  15:21

Lola běží o život feat. Kobra 11

• 30.1.2019  17:41
    Putování za vínem (TV seriál) (1999)

Zajímavý dokumentární seriál, který je ale pro běžného smrtelníka trochu méně stravitelný, neb nás zahlcuje až přílišným množstvím nepodstatných informací. Víno mám rád, ale zároveň jsem Čech, takže většinou volím pivo, avšak hlavně na dovolených v Itálii a Řecku, kam jezdím celkem pravidelně, si vychutnávám jejich vína, jež graciózním způsobem umocňují chuť jejich neméně skvělých kuchyní. Ale jedním dechem musím dodat, že jinak nejsem žádný sommelier, takže víno neprohlížím pod tím správným světelným úhlem, neválím ho na patře, a ani nekloktám, neb to přeci není Lysterine. Rád si k němu přivoním, protože to je prostě skvostný element doplňující plnost chuti, ale tím končím. Tím pádem nedokážu podobný pořad asi úplně docenit. Ocenil bych zde více informací o dané oblasti, kde se to pěstuje, a ne jen reklamní uvedení veškerých dostupných produktů z vinné révy. Také by nebylo od věci, kdyby se do pořadu zahrnuly nějaké degustace, abych tedy měl alespoň skrze obrazovku nějaké porovnání, respektive nezávislý názor. Každopádně jinak to je velmi příjemné pokoukání, příjemné délky, v příjemném prostředí a navozující příjemný pocit. A to hlavně za předpokladu, že se necháte zlákat, k čemuž jste neustále vybízeni, a jdete si nalít sklenku.

• 27.1.2019  22:55
    Vražedné pobřeží (TV seriál) (1991)

Evergreen mého dětství, který jsem měl rád hlavně díky té pohodové atmosféře, jež vytvořila skvělou kulisu každému letnímu dni, jenž zrovna nebyl provoněn sluncem, a kvůli nezapomenutelné znělce. Když jsem viděl některé díly v nedávné době, tak jsem se nestačil divit, co že jsem to dříve sledoval. Ale když si vzpomenu na ty prázdniny, kdy jsme byli u babičky a z venkovních dobrodružství spěchali k televizi, kde to zrovna na Nově rozjížděl Nick Slaughter, tak musím dát alespoň dvě notně nostalgické hvězdy. __ Stále si říkám, že jsem měl možná v oné nedávné době jen přehnané nároky, špatnou náladu či drobnější mozkovou příhodu, protože to prostě nemůže být tak špatné, čili se v budoucnu snad někdy odhodlám a pustím si více dílů, abych to mohl trochu relevantněji zhodnotit. Neb máloco je taková nostalgie... a nostalgii já z principu rád.

• 27.1.2019  22:55

Pan herec a dříve můj (skoro)soused. Je mi opravdu smutno, když vezmu v potaz to, že většina z těch nejlepších je již po smrti. Dnes už ta tvorba nemá takové kouzlo, takový šmrnc, nemá to správné srdce, jaké tam uměli dát tihle velikáni. A to nejen u nás, bohužel. (Píše člověk, který zažil již jen nové filmy, ale sleduje nejraději ty "staré".)

• 26.1.2019  17:04

Lehce neobjektivní čtyři hvězdy, ale prostě pro fandy Martyho je tohle skvělost na druhou. Navíc mám speciální slabost pro Itálii (i tu z USA). Dokument je jinak takovým trochu zrychleným kavárenským klábosením, akorát tedy se sklenkou vína, a s pramalou vypovídající hodnotou prakticky o čemkoli, co by vás skutečně zajímalo. Jinak to je ale mimořádně příjemně strávená "školní hodina", při které navíc dostanete chuť na skvělou italskou kuchyni, takže sem ty čtyři vlastně patří zcela po právu.

• 13.1.2019  16:52
    Chlapectví (2014)

Velmi odvážný projekt, který se ale bohužel utápí v naprosto fádním zpracování. Tři hvězdy za odvahu, neb pustit se do něčeho obdobně nejistého si ji žádá v míře vrchovaté.

• 12.1.2019  19:41
    Iluze (studentský film) (2018)

Kateřina Turečková, která vypadá spíše jak Tureček (placený německým Turkem), si zajela na takový trochu delší eurovíkend k Hungaristům (ne, nemyslím do Bratislavy) a natočila další pomatenou levičáckou agitku, jež má výpovědní hodnotu rovnou pohlaví, které má napsané režisér/ka v občance. Teď akorát nevím, z čeho (a koho) mi je na zvracení více. Ale samozřejmě pseudoelity České televize jsou nadšené, neb konečně našly expertku na Maďarsko, která odpovídá jejich propagandistickým kritériím. __ vzkaz pro uživatele gazogazo: Právě jsi předvedl učebnicový příklad toho, jak ze sebe udělat pár větami naprostého debila. Hlavně zmínkou o internetu a informované společnosti. Chicht. Tento dokument je právě zářným příkladem toho, že v době internetu, kdy si může každý informace ověřovat (a to se bavím jen o zdrojích, které podle všeobecného mínění poskytují důvěryhodné informace, tedy rozhodně ne o aeronetu či obdobných - ve své podstatě opravdu konspiračních - webech), již nemusíme věřit všemu, čím se nás někdo snaží "nakrmit" prostřednictvím televizní obrazovky, a proto tě zvu na věcnou debatu, podloženou jen relevantními, a tím pádem dohledatelnými, argumenty, kde mi můžeš dokázat, že se pletu, a já tobě, že je tohle jen další z řady "pseudodokumentů" bez jakékoli vypovídající hodnoty. Jinými slovy si je můžeme poměřit. Argumenty, pochopitelně. A pak se uvidí, kdo je metal, tedy mentál. __ Aby bylo jasno, tak já tuze rád debatuji s přívrženci levé části politického spektra. __ Á propos - nabízím ti pravopisnou korekci tvých případných reakcí, neb totiž jak mohu brát v potaz něčí názory, když jsou sice vyjádřeny v jazyce českém, ale s do očí bijícími pravopisnými chybami?

• 12.1.2019  19:39
    Krvavá léta (TV pořad) (2017)

Redundantní opakování zatuchlých standardů z učebnic dějepisu pro druhý stupeň základní školy. Některé díly jsou vcelku dobré, jiné naprosto příšerné, jak už to tak u podobných projektů bývá, a to především z faktografického hlediska.

• 12.1.2019  19:20

Okázalý film, jenž je v kině neskutečným zážitkem, ale jedním dechem musím dodat, že jen z 99% těží z geniálních písniček kapely Queen, čili nic moc ostatního vám nepřinese. Celé je to jak podle příručky pro tvoření blockbusteru, i když tedy při tomto rozpočtu se to snad ani blockbusterem nazývat nedá, a hlavně jak podle příručky Kterak přilákat do kina co nejvíc lidí. Jinými slovy těm „nepopulárním“ věcem, které ke Queenům neodmyslitelně patří, se tam snaží dát jen minimální prostor, aby to nekazilo celkový až moc pozitivně vyznívající dojem z tohoto filmu. Ano, když přišel koncert Live Aid, a ještě k tomu sedíte v sále se zvukem Dolby Atmos, tak jsem měl co dělat, abych udržel moč a stolici, jak mě to uchvátilo, ale jen kvůli tomu dát pět hvězd? To teda ne, neb ten potenciál byl mnohem větší. Ať už co se týče samotného Mercuryho, tak i kapely. Chyběl mi větší prostor tomu, než se stali světovými hvězdami, chyběl mi pořádný závěr, protože dát tam jednu scénu o tom, jak jde Freddie k doktorovi, a jinak reálně končit koncertem Live Aid je prostě faux pas, neb to nenavodí tu správnou hořkosladkou (pa)chuť, kterou by člověk z brilantního filmu o Queenech měl mít, a kterou jsem právem očekával. O těch více či méně významných odlišnostech oproti skutečnosti radši ani nemluvím. Chybělo mi veřejné oznámení nemoci a rozhodně mi nestačí, že The Show Must Go On dali až na konec titulků. Ale přesto to je opravdu skvělý film, jenž si bezezbytku užije každý, kdo někdy pořádně osolil rádio, ve kterém zrovna teplomet se svým typickým entuziasmes vyzpívával jeden ze svých hitů. __ Pro všechno to, co jsem zmínil výše, mohu s klidným svědomím prohlásit, že film Zrodila se hvězda mne letos zaujal více. Sice se mi ty písničky tam ani moc nelíbily, ale po řemeslné stránce to je naprosto bezchybný film, kde všichni odevzdali 200%. Jo, a Bradley Cooper strčil Romana Málka do kapsy, a to i přesto, že ten zahrál svůj part taktéž na výbornou.

• 12.1.2019  18:43

Geniální a smutné, protože takhle s mírnou dávkou nadsázky funguje dnešní svět. __ A ta nadsázka je každým dnem menší a menší.

• 12.1.2019  00:30

Kéž by takových kraťasů vznikalo více. Explicitní obžaloba vývoje (degenerace) naší společnosti, kde korektnost (v tomto případě metaforicky vyjádřena nutným přijímáním plurality názoru, jenž je fakticky chybný a logicky vyvratitelný, čili v podstatě normativní systém moderního světa) ve všech směrech dosáhla již maximální možné (ne)únosnosti, a otravuje nám život dnes a denně prakticky kdekoli a kdykoli, pojatá s nadhledem a úsměvem prostupujícím skrze obrazovku až do našich domovů. Takhle má vypadat satira. Nejsmutnější na tom je, že to není žádná přehnaná komedie, ale bohužel (téměř) realita našeho běžného dne. Já už opravdu jen čekám, kdy i takto exaktní věda, jakou matematika je, začne být vykládána přesně v duchu tohoto filmu.

• 8.1.2019  23:20

Jakmile pominul wow efekt z první projekce, tak už mi to postupem času tak bezchybné nepřipadalo, až jsem nakonec jednu hvězdu ubral. Ale stále to je skvělý film, to bez debat.

• 8.1.2019  23:06
    Proč? (1987)

Ač nesnáším Spartu, tak tohle je kult. Dobová výpověď tak pestrá a autentická, že by i Sigmund Freud valil bulvy. A také můj první film, jenž jsem viděl v italštině bez titulků, což je docela paradox, když je to z Česka (Československa).

• 8.1.2019  22:44

Oproti skvěle vyvedené pětce, jež se stala s přehledem nejlepším filmem této dosti přeceněné série, bohužel dosti bezkrevné. Chybí tomu výraznější scény, méně předvídatelné zvraty a mohl bych takhle pokračovat donekonečna. Naštěstí je pořád vidět okázalý rozpočet a akční scény jsou natočené s nebývalou nonšalancí. Suma sumárum to je průměr, nic víc, nic míň.

• 8.1.2019  22:38
    Naše krev je Sparta (TV film) (2014)

Kdyby tak na pláni... Pardón, ale zarytý slávista prostě nemůže hodnotit jinak, a pokud hodnotí, tak není zarytý slávista.

• 8.1.2019  22:17
    Rapl - Exekuce (S02E01) (epizoda) (2019)

Jsem asi jediný, komu se nejvíc líbila ta zápletka s Kunešem aka soukromým (v)očkem zámořského střihu (stylu), ale nemůžu si pomoct, sice to bylo příběhově relativně prosté, lépe řečeno byl celý příběh jako dělaný dle pár vět na přebalu knihy s Philem Marlowem, ale ta atmosféra, tak ta byla 101% noirovská. A to já strašně rád. Jinak hlavní dějová linka se stáčí relativně zajímavým - ale nejsem si úplně jist, jestli šťastným - směrem, uvidíme. Kuneš je stále dostatečně sarkastický, několik hlášek mi opět vyloudilo široký úsměv na tváři. Za soukromé očko 4*, za hlavní příběh 2*. Umíme víc, Kuneši, umíme víc. Hlavně tedy příběhová mini odbočka s Pavelkou byla vyloženě impotentní. Ale jinak solidní průměr na začátek, takže doufám, že až se protagonisté zaběhnou v novém prostředí, tak opět přijde ta správná jízda a já se budu těšit na každý nový díl.

• 8.1.2019  22:08
    Lymelife (2008)

Není mi úplně jasné, kde je ta komedie, ale jinak se jedná o více než dobré komorní drama, s mnohokráte viděným námětem, ale relativně originálním pojetím. Rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdami je vždy snadnější, pokud ve filmu hraje Emma Roberts. A jedno překvapení přišlo i se závěrečnými titulky, protože samotného mistra Scorseseho jsem v roli výkonného producenta opravdu nečekal. A to nechci znít jak Karel Gott při udílení Slavíků.

• 8.1.2019  00:56

Tento snímek je krásně vystihnut jedním slovem již v popisku, a tím slovem myslím výraz povznášející. Nemusíte mít sebevražedné sklony, ani depku ze svého skutečného života, abyste si ho užili s nebývalou intenzitou, vyzkoušel jsem to na vlastní kůži. Mám vůči obdobným filmům kolikráte výhrady, protože je strašně těžké nesklouznout k patetičnosti, ale to se tady opravdu nestalo, ba právě naopak. Opravdu silný a strašně příjemný zážitek, bavil mě Zach Galifianakis, bavil jako nikde, a tohle je přesně ten typ film, kvůli kterým mám Emmu Roberts jako jednu z nejoblíbenějších hereček, neboť prakticky nikdo nedokáže hrát tak uvolněně a nenuceně. Sám jsem upřímně zvědavý, jestli se postupem času dopracuji k plnému hodnocení, nebo zda budu napodruhé spíše kritický.

• 8.1.2019  00:29

Příjemná a pohodová komedie, čili v dnešní době kriticky ohrožený druh filmu. Zajímavé herecké obsazení, lehce fádně okopírovaný námět přenesený na ženské hrdinky, ke cti slouží, že velmi sympatické ženské hrdinky, a rozumně zvolená délka. Srovnávání s výborným Půlnočním během bych si sice nedovolil, neb to je skoro rouhání, ale rozhodně tímto filmem nikdo neprohloupí. Lepší průměr.

• 6.1.2019  19:05
    Hra snů (1999)

Mimořádně příjemný snímek a vrchol Costnerova baseballového trojlístku. Ani nevím, proč mám zrovna Costnera tak rád, neb to nějak extra výjimečný herec není, ale asi proto, že si vždy uměl vybírat role. Já si snad nepamatuji film, ve kterém by mi nesednul, a navíc tady mu zdatně sekunduje Kelly Preston, jíž to opravdu hodně sekne (věk 37 v době uvedení by jí asi nikdo nehádal). Hra snů je filmovou limonádou ve sportovním hávu s ladně přehozenou romantickou šálou a dramatickou baseballovou čepicí, tedy filmem, pro které mám zvláštní slabost, a díky tomu se u mě postupem času propracovává až k statusu „srdcovky“ a dříve či později k logicky vyplívajícímu plnému hodnocení. A to mi baseball jako sport jinak vůbec nic neříká. Tenhle film se prostě musí líbit každému, tedy pokud zrovna nejste fanda Yankees.

• 5.1.2019  23:06
    Cyberbully (TV film) (2015)

Lacině nadnesené, s až moc výraznou emfatickou stránkou vjemu, a ve své podstatě strašně nesympatické. Kde jsou ty časy, kdy ještě před pár lety byla jen ta stará dobrá šikana, teď aby se člověk bál, že někomu napíše na netu, že mu to vůbec neslušánkuje a že ho nelovískuje, a on vám za to hackne i dávkovač na mýdlo, protože to je přecitlivělý adolescent. A to říkám jako adolescent. Sice taky používám různé vymoženosti, jako jsou sociální sítě a další, ale pokud má člověk mozek alespoň v antenatálním stádiu, tak mu podobné věci, jako této nesympatické krávě, nehrozí. Plusem je, že díky hodinové stopáži to končí přesně za půl hodiny od doby, kdy vás to začne opravdu srát. Slabší dvě hvězdy.

• 5.1.2019  23:05

Takový menší kult určité části mojí generace, takže z nostalgie neobjektivní 3*, protože přeci jen první setkání s lehkou erotikou... tak na to se nezapomíná.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12