Nana (2005)

Velmi silné čtyři hvězdičky. Tenhle film je rozhodně lepší než anime. Vytahuje z něj vše podstatné, ale podává to daleko přirozeněji a srozumitelněji. Obsazení všech postav je provedeno bezchybně a především představitelka Nany-rockerky předvádí výborný herecký výkon. Musím ale taky pochválit režiséra, jeho styl vyprávění je opravdu citlivý a má skvělý cit pro načasování.

Yeonae soseol (2002)

Nádherná a netradiční romance s výbornými herci a příběhem.

Fargo (1996)

Tak vynikající film, že to probudilo z letargie i americké akademiky a dali tomuhle vybroušenému klenotu Oskara. Pro mě nejlepší film bratří Coenů, netradičně vyprávěný a s vynikající Frances McDormand v hlavní roli, jejíž postava má neuvěřitelné charisma.

Big Lebowski (1998)

Sice pět hvězdiček na pomezí, ale tenhle film si je zaslouží. Sice zdaleka ne tak bezchybné jako Fargo, přesto velice svěží, vtipné a neuvěřitelně absurdní se skvělou dvojkou Bridges - Goodman. Goodmana bych tedy za kamaráda nechtěl, dude ;-)

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Neuvěřitelně skvěle napsaná komedie, jejíž svěžest se nevytratila ani po třiceti letech. Geniální hlášky, skvělý scénář, výborné herecké výkony, kostýmy, výprava a především triky... opravdu jeden z nejlepších českých filmů.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2001)

Seriál je výborný, ale ne pro každého. Film je zato neředěná esence zábavy, nápadů a skvělého využití všech ústředních charakterů. Bravo. Od úvodní scény po některé až woovské scény až k úžasnému finále bravurně napsaný a natočený film. Místy jsem až zapomínal, že je to animované. A to mám anime opravdu rád;-)

Killer (1989)

John Woo patří mezi filmaře pro jehož filmy by měly být nastaveny nové tabulky hodnocení. Killer sice není tak dokonalý a stylový jako Hard Boiled, zato má vynikající příběh a opravdu nečekaně krutý konec. Už vím, proč má postava Robin ze seriálu How I Met Your Mother na DVD jen filmy od Johna Woo ;-)

Millerova křižovatka (1990)

Výborný film s výbornými hercemi. V rámci filmografie bratří Coenů se jedná sice jen o lehký nadprůměr, přesto zajímavě pojatá gangsterka. Scéna s Thompsonem nemá chybu.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Film s nepopsatelně mrazivou atmosférou od začátku do konce. První půlka nás sice spíše seznamuje s hrdiny, ale už první zjevení "syna Sama" je na tolik mrazivě chladné, že se napětí nezbavíte do konce filmu. Druhá půlka, kde dochází ke krizi a katarzi a výbornému vyvrcholení je co do tempa a napínavosti vyprávění ještě dál. Spike Lee je borec!

Pojistka smrti (1944)

Další vynikající klasický noir film. Opět velmi sevřená atmosféra, promyšlené dialogy i vnitřní monology a vynikající režie. U tohohle filmu jsem si navíc říkal, že musel být jedním ze zdrojů inspirací Franka Millera při psaní a kreslení Sin City.