Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Začiatok sa vyvíjal fajn i keď miestami to už bol nuda ako fras  No čím ďalej tým bolo jasnejšie že tento diel bude nuda bez nejakého dobrého súboja či logiky Svet div sa je to tak a hodnotenia sú perfektne trefné Rey je dosť slabučká ,nevýrazná neempatická ,Hayden Christensen bol kritizovaný za výkony no émocie puberťáka zahral dobre Od tejto mátohy som ale nič extra nedostal čo by mi imponovalo Potešil ako tak výkon Drivera ,no asi najviac to ťahala pôvodná zostava a ich menšie role a nakoľko tam veľmi Han Solo či Luke neboli tak hodnotenie je aké je ... zamňa nuda a dosť slabé ukončenie

Horizont události (1997)

Niektoré scény mi pripomínali Hellrisera,škoda že ich nebolo viac V zásade ide o podarený horor,ktorý ale mohol byť viac napätí  Prvky gore-hororu tu sú ale dej je dosť hlúpy na môj vkus ,dal by som skôr prednosť niečomu na štýl votrelca

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Asi takto,pubertálny Spiderman s pubertálnymi kamarátmi ktorý chcú zasunuť.... Celé je to postavené tak na divokom príbehu kde nie všetkému ide veriť,o blbých rozhodnutiach a vydarenom Jake Gyllenhaalovi  Mladý spiderman ale nemá na Maguireho,od priblblej povahy až po blbé rozhodnutia mi príde viac nesympatický

2001: Vesmírná prda (2000)

čo si budeme klamať,je to hovadina... Veľmi som sa nenasmial (ak hej nespomeniem si) Ani dej ma nejak nezaujal a radšej som sa venoval mobilu škoda,Leslieho filmy mám celkom rád no toto je kravina ,a pekné herečky to nezachránia

Identita (2003)

Dosť dlho som nevidel film ktorý by ma takto bavil... Dobrý herci,zaujímavá zápletka a prekvapivý koniec.... Jedine vyvražďovačka bola taká-nejaká ,no nijaká .....Viacmenej tu toho veľa nevidno

Duna (2021)

Oproti pôvodnej verzií sa predlžilo rozprávanie príbehu (teda skôr ukazovanie),čo však je dobré - nakoľko Duna  má čo rozprávať.... Dobré herecké obsadenie (ako aj D.Lynchová verzia),menej zamerané na tučných Harkonnenov ako Lynchovka.... Chýba my tu ale absencia myšlienok,pocitov a zistení postáv (síce boli kritizované ale oreže to dosť vecí,šípka čo reaguje na pohyb tu neni zmienená že reaguje na pohyb) Teda kus príbehu je aj vyrezaný No nerozumiem masturbácií nad efektmi a kostýmami ,kostými  mali dobré aj v Lynchovke. A ani tomu ako niečo čo v 1984 neprerazilo, je dnes v novom kabáte megahit... Dokazuje to len ako zlý rok sme mali. A ako písal verbal - tiež som šiel do toho so strachom keďže Blade Runner 2049 bolo to najhoršie čo som kedy videl, a niekoľko minútové pozeranie na chlastajúceho B.Goslinga ma fakt nebavilo... Ostal som príjemne prekvapený ,neviem či prívlastok "film roka" je správny, aj keď z roku 2021 som veľmi nepozeral (ale asi chvála bohu keď toto má byť to najlepšie čo tento rok ponúka)

Tváří v tvář (1997)

+Zaujímavý dej +Originálna myšlienka +zaujímavý zvrat  +Hlavný hrdinovia/záporáci ....veľmi dobrá dvojica -Cage s Travoltom sa nevedia postreliť,ale keď namieria na niekoho iného,každá guľka trafí cieľ Hnusný gýč voči ktorému mám averziu

Chvění (1990)

Miestami dosť predvídateľné inak by to bolo za 5*. Príjemná hlavná dvojica, dobré dialogy a kamera.... Obluda tiež veľmi dobre zapracovaná ,až ma milo prekvapila.. Nehovoriac o veľmi peknej okolitej krajine  Vzhľadom na to ako nevinne sa film javí je to kvalitka ktorá stála za pozretie

Nezvratný osud (2000)

Jeden z najlepších hororov.... Niežeby sa tu človek mal čoho báť,ale nevie kedy čo príde ,podaktoré efekty a "nešťastia" sú naozaj vydarené no pre mojích 5hviezdičiek by to chcelo viac pasažierov nažive a viac "nešťastí"  Inými slovami využiť viac kreatívnych spôsobov ako kto umrie

Mlha (2007)

Myšlienka filmu je veľmi dobrá,ale keby sa to netočí okolo fanatických veriacích tak by to nemuselo byť také lajno .... Koniec bol sympatický hororu ,príšerky celkom vydarené ale v zásade ma film ničím nezaujal