Kung prásk: Smrtonosná smrt (2002)

No pár scén ma celkom pobavilo,trebárs kráčanie majstra,pískajúca bota alebo sprostá hláška "okús moje gule na tvojej pästi"..či dramatické priblíženie 30x za sebou alebo pokus päsťou rozbiť drevené prkno... viac či menej ale vtipné to bolo Toto obsahovalo parodiu ktorá by ma bavila. Teraz ku kritickej časti - začiatok je kravina akú človek nevidel,jazyk je kravina akú človek nevidel,boj s kravou je ...kravina. Posledný nepriateľ je totálna kravina Takže zhrnutie asi takto,je tu pár dobrých vecí ,no príbeh? žiadny,totálna zlátanina debilít zbytočne veľa efektov ahlúpe bojové scény.... Potenciál by tu bol na spravenie parodie na "päsť plná hnevu" ale tu spravili frašku ktorá asi baví tak možno do 12 rokov

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Ako fanúšik van Damme-ho (skôr z pohľadu gymnastiky než herectva) by som dúfal v lepší ,alebo viac jednostranný zápas v ktorom s van Damme-m budú mať čo robiť viacerí herci ....škoda.... U S.Adkinsa to beriem ako slušný finálny boj čo sa týka herectva potešil Chuck Norris,Arnie ,konečne aj Lundgren dostal svoj priestor. Napíšem to opäť- skvelá myšlienka poskladať veteránov do jedného filmu

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Hm... začnem plusmi - 1.Starí herci - napchať do filmu čo najviac veteránov z akčných filmov je super myšlienka za čo si S.Stallone zaslúži veľký obdiv. 2.Starí herci - ako herecké podanie a charaktery jednotlivých postáv /Mel Gibson ako hajzlík je celkom .... efektný,niečo ako v smrtonosnej zbrani ,Banderas ako otravný esperanto - ale osobne sa mi ľúbil 3.Myšlienka o záchranu priateľov (Nejdem spoilovať dôvod) A teraz mínusy - Noví herci - bez charakteru trošku tupé "kvalifikácie" Veľa veľa efektov /nevyzerali ani najkrajšie Sem-tam malá účasť niektorých hercov čo v pôvodných verziách tiež veľa neodohrali - Schwarzenegger,H.Ford,A.Banderas Pri takej šarvátke si myslím že mohli lepšie využiť ich potenciál

IO (2019)

Priznám sa pozeral som len polovicu filmu ale bola to len veľká obkecávačka o zamorenej zemi kde sa nič nedialo .... No pri pomyslení na opätovné spustenie a dať filmu nádej ma zmáhala hrozná únava z toho Deja Vú že by som to opäť zapol takže nie.... Taký bežný netflix film,myšlienka je bud stupidná alebo nedotiahnutá do konca....toto je tá druhá kategoria

Hvězdná brána (1994)

No ... Egypt a vesmír sú dve témy na ktoré sa sa vymyslieť kvantum veci .. Prakticky sa to aj podarilo ,hudba je skvelá dej taktiež jedinečný, postavy ....no tu je trošku problém - o O'Neall,Jackson a 3 hlavné postavy z druhého vesmíru (Sca'ra,Sha're,a myslím Kasuf sa volá) no zvyšok je taký ... Nevýrazní.. Príbeh má veľký potenciál , väčšina sa využije v seriály (alebo sprzní) Ešte treba vychcalit efekty ,vyzerajú veľmi pekne ,nieje to a nimi ani prehnane ... Proste film má bavil Naproti seriálu je Kurt Russell premňa lepší vojak, pôsobí drsné arogantne ,proste tak ako popisujú O'Neilla v seriály Naproti tomu zas Anderson je mne sympatickejší ako o'Neill Potom je tu výhoda že jazyk kvázy ufoncov nieje rozumieť čo má v seriály zvyklo iritovať aj keď rozumiem že by to brali čas z dejú. Pri filme je tu pár chybičiek no aj veľké plusy - ... Hlavní herci ,originálny príbeh ,skvelá hudba

Policajt ze školky (1990)

Arnold ako klasický drsňák,ktorý to ale musí obmedziť.. R.Tyson ako mentálne jednoduchší (nie doslova),jeho demenciu sprevádza zrejme už senilitou osprostená mater No až na túto podivnú ....ako to nazvať .... divnú zápornú dvojku by som ostatné prehryzol Dej je čitateľný no za mňa slušný,jedine akosi nelogické úkony od R.Tysona ako záporáka neboli domyslené

Policajt v Beverly Hills (1984)

Ukecaný svojský a vynaliezavý policajt so sympatickými kolegami a naopak nesympatickými zločincami Hudba ktorá je filmu neskutočne sadne a aj divný Axelov smiech je proste ako jeho vyzitka... Tieto americké akčňáky mi nikdy nešli po chuti ale Eddie Murphy mi tu strašne sadol

Syn temnoty (2019)

Pár brutálnych scén vydarených.... To chválim SPOILER ALERT !!! //// Chlapec ako podivín sa "zrazu" dozvie že je iný,rodičia nič nespozorujú za celú dobu a podivín sa zrazu stane besniaci Superman.... Znie to dementne že? No veru aj je to dementné Maminka s ocinkom asi tiež neboli pri zmysloch a pár podivných situácii ich aj tak nepresvedčilo. Až na pár pekných masakrov pri konci ukážu potenciál antihrdinu Dovtedy je potenciál zabití ,a kedže je to na samom konci ,film je nevyužitý 2* za pár dobrých scén ,inak otrepané scifi (až na antihrdinu) a veľmi plytký dej ktorý neponúka napätie a ani prvky hororu.... To aj Seagal zabil vo filme "Aljaška v plameňoch" viac než tento Superman

Dotek Medúzy (1978)

Richard Burton ako nepríjemný človek/samotár ,čudný a trochu temný - No čo dodať.... Perfektne zapasoval,aj ten jeho pohľad. Lino Ventura kvázy jeho presný opak ,no v zásade som predsa držal palce Burtonovi na konci Výborný opis príbehu s postupnou gradáciou ktorá je viac démonická ako tie dnešné hnoje s duchmi V každom prípade jeden s mojích najoblúbenejších filmov za originalitu ,atmosféru a -->SPOILER<--- -----> Pád lietadla bol veľmi efektne zvládnutý,ked som to videl mal som pocit akoby to bolo reálne --> KONIEC SPOILERU

Díra (2019)

Pekne dielo,o nenažranosti ľudí ktorý myslia na iných až keď niesú na vrchu potravinového reťazca..... Psychologická stránka filmu mi príde byť vydarená Len ukončenie je také .....nedotiahnute ,čakal by som nejaké jasné rozuzlenie 4*