• Krátkometrážní

Modrý blesk (1999)

Zápletka se mi zdála originální, ale po shlédnutí zklamání. Spousta vaty a žvanění.

Ingrid míří na západ (2017)

Moderní satirický stalkerský film o závislosti na sociálním kontaktu. Elizabeth Olsen má komediální i dramatický talent Divák neví jestli je postava Taylor žalostná, zoufala, hororová, ryzí nebo zábavná. Za ten silný závěr jsem možná měl dát hvězdy čtyři. Co by za to lidé na Facebooku dali, kdyby se o ně někdo takto zajímal. Facebook funguje jako zdroj podpory – napíšu je mi špatně, někdo napíše co ti je a máte pocit, že se o vás někdo zajímá. Nebo jste se ve škole s někým nestýkali, ale pak mu napíšete a sežene vám práci. Sociální média také umožňují umožnuje komunikaci i s člověkem, se kterým bych se nebavil, jiný se zase baví jen s blízkými. Prostí lidé se cítí reprezentování manikérkou, která byla zvolena královnou krásy, synem drobného obchodníka, který vyhrál Tour de rance...participuje prostřednictvím zástupce na gigantickém triumfu, jehož by zdánlivě mohl být hrdinou. Většina lidí nemá nic kromě této iluze, aby se rozptýlili a odreagovali ve své bezbarvé, monotónní a únavné existenci. Mezi sezónními božstvy a davem jejich obdivovatelů existuje ustavičná osmóza. Obdivovatelé jsou průběžně informováni o zálibách, rozmarech a sebevýznamnějších podrobnostech života svých hvězd. Imitují je, napodobují jejich účesy, osvojí si jejich způsoby chování. Žijí skrze ně. (Caillois, R. Hry a lidé, s. 134)

Hodnej polda, zlej polda (2006)

Snímek je pouze tím, čím je. Letní zábavou. Vtipné komentáře na kulturu angličanů a francouzských kanaďanů.

Zrození národa (1915)

Oslava Kukluxlanu a otroctví, špatná kritika, ale přesto nejvýdělečnější film svého času. Herečky jsou zde hezké i ve vedlejších rolích, ale není jich mnoho a mají dekorační funkci. Převládají muži. Závěrečná scéna připomíná holokaust. Griffith použil střihové filmové inovace na tu dobu nevídané.

Po holocaustu (2015) (TV film)

Po Norimberském procesu bylo popraveno jen 13 lidí. Někteří z vysoce postavených Nacistů se později v Německé spolkové republice stali soudci a nikdo z nacistů nebyl odsouzen. V Izraeli ti kdo holokaust přežili byly považováni za ty špatné. Dokument vyvolává mnoho otázek.

Rommel (2012) (TV film)

Mě to zaujalo od samého začátku i když je to inscenaci opravdu podobné. Akčních scén je dost v dokumentech o 2. světové válce.

Čtyřicet dva atentátů na Hitlera (2008) (TV film)

Je to podobné jako sestřih nejzajímavějších okamžiků fotbalové ligy, ale poutavé vyprávění. Hitlera musel chránit sám satan.

Top Dog: Souboj pudlů (2013) (TV film)

Při pohledu na některé psy jsem dostal záchvat nechtěného smíchu. Takového tragikomického. Ale jinak je to milá komunita.

Medvěd Brigsby (2017)

Okouzlující příběh o vyprávění pohádek. Sladké a trochu podivné.