Sh_t Happens

• Slovensko Sh_t Happens (festivalový název) (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie
Slovensko / Francie / Česko, 2019, 13 min

Bytový dom plný sebeckých obyvateľov. Úplne vyčerpaný domovník a jeho sexuálne frustrovaná manželka. Ovdovený jeleň topí svoj smútok v alkohole ... Zatiaľ, čo sa snažili vyrovnať so svojimi problémami, ocitli sa v ťažko riešiteľnom milostnom trojuholníku, ktorého dôsledky sa môžu ľahko stať trvalými, niekedy až príliš trvalými. Film je voľnou adaptáciou známeho biblického príbehu a zároveň ho premieňa na súčasné ironické rozprávanie o tom, ako svet niekedy funguje. (ČSFD)

ostravak30

Tenhle film tak trochu vypovídá o současném stavu umění v Česku a na světě. To, že byl film málem oceněn pak zase vypovídá o tom, jak v současnosti funguje stav oceňování filmů v naší zemi. Můžeme sledovat třináct minut dlouhé animované porno o manželovi, který nechce souložit se svou ženou a o ženě, která si to musí nějak nahradit a to celé za dozoru nadrženého jelena. Výborný film. Jedna hvězda pouze za to, že ženské pocity při porodu, přestože nejsem žena a nerodil jsem, byly nejspíš dobře vystihnuté jednou částí animace. ()

xxmartinxx

Tahle zvířecí animace pro dospělé je kvůli BoJackovi všude, už to není moc zajímavé. Přesto se mi to z větší části zamlouvalo, však proč by ne - i ta animace sama byla docela hezká. ()

JitkaCardova

Nepotěší, trochu urazí jemnocitné, možná trochu hořce porozesměje. Mě to provokovalo spíš nepříjemně, zbytečnou přisprostlostí, cynismem, arogancí a prvoplánovým stavěním se do pozice nad věcí, je to takové pankáčsky svérázné a rezignované, o moc víc to nenabízí. Ale proti gustu --- *~ ()

• Film měl světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách v roce 2019. (SONY_)