Kuky se vrací (2010)

Méďa Kuky mi umožnil vrátit se zpátky do dětství. Absolutní nadšení. A co víc, takové perfektní honičky může Svěrákovi závidět i Michael Bay.

Dech (2007)

Filmový básník Kim Ki-duk tentokrát narazil. Dech bohužel neobsahuje nic nového a celý film je jenom laciná báchorka o tom, kterak se citově vyprázdněná žena zamiluje do vězně odsouzeného na smrt. Nijaký scénář a rádobypoetické okamžiky dávají pocit, že tohle natočil někdo, kdo se za Kim Ki-duka jen vydává.

Hory mají oči (2006)

Jakmile u remaku hororové klasiky (kterou jsem neviděl) není podepsán Michael Bay, tak to najednou jde. Výtečný horor, při kterém jsem měl docela silné zimomriavky. Alexandre Aja zde projevil neskutečný talent. S ničím se nepáře a divákům servíruje hektolitry krve a spoustu brutálních záběrů. I když má scénář pár much, nic to nemění na tom, že atmosféričtější horor minulého desetiletí neexistuje.

Modlitby za Bobbyho (2009) (TV film)

Film, jenž stojí a padá na hereckém výkonu Sigourney Weaver, která opět byla skvělá. Nikdy bych si nepomyslel, že Russell Mulcahy (Highlander) dokáže natočit skvělé rodinné drama. To si pište, že dokáže! Prayers for Bobby je toho důkazem. Ale ten televizní look...

Lepší zítřek 2 (1987)

Není to tak dobré jako Hard Boiled (ten je geniální), ale hudba byla nádherná. A chyběly mi tam holubice.

Lucky Blue (2007)

Má to něco do sebe, ale v žádném případě nejde o nic světoborného. A Lucky Blue je jméno malého papouška.

Max a maxipříšerky (2009)

Nevěřte rozjásaným trailerům (byť jsou výtečné). Where The Wild Things Are je náhled do dětské duše, který každému nesedne. Ačkoliv je hlavním hrdinou malý chlapec, film rozhodně není pro děti. Spíše bych jej doporučil lidem, kteří se cítí být dětmi a jež se taky v dětství cítili být odstrčeni. Pro ostatní to bude nejspíš něco absurdního. Jeden záběr lepší než druhý, skvělý vizuál a emotivní soundtrack jsou zárukou nevšední podívané, která si opakované promítání přímo vyžaduje. P. S.: Český distributor sucks.

Funny Games USA (2007)

Michael Haneke mě dostal přesně tam, kde mě chtěl mít.

Hard Boiled (1992)

Moje první setkání s Johnem Woo. Co k tomu říci? Geniální snímek s precizní režií a přesnou choreografií akčních scén, které jsou krásně přehledné. Dokonalý krvavý balet.