Vše o mé matce (1999)

Vidět po letech Vše o mé matce na velkém plátně - to se člověk hned dojme a vzpomíná na období puberty, kdy tenhle film viděl poprvé. Když tenhle Almodóvarův film vidím dnes ve svých 32 letech, tak jsem uvědomil další věc: stárnu a stávám se sentimentálním. To druhé je rozhodně špatně.

Coby (2017)

Málokdy se vidí takhle optimistický dokument.

Tom of Finland (2017)

Tom of Finland je napodruhé stále skvělý, ale ujasnil jsem si, že nejsem cílovkou Tomova díla. Holt mě přitahuje jiný typ kluků. :)

Krotká (2017)

Výborný snímek, ale už ho nikdy nechci vidět.

Čtverec (2017)

Je to výborné, ale trvalo mi dost dlouho, než jsem tomu přišel na chuť. 7/10

Sněhulák (2017)

Parádní kamera (hlavně panoramatické zimní záběry) a skvělé střihové montáže Thelmy Schoonmakerové, dvorní střihačky Martina Scorseseho, který snímek produkoval. Herecky hodně fajn (Michael Fassbender je zase výborný). Tomas Alfredson jako režisér (z jeho tvorby doporučuji hlavně Ať vejde ten pravý) opět neselhal, ale nohy mu podráží velmi komplikovaný scénář (předlohu neznám). Navíc mám problém s postavou Harryho Holea, se kterým se lidsky nemůžu ztotožnit. Takže nakonec jsem ze Sněhuláka v rozpacích.

Dáma na kolejích (1966)

Neprávem podhodnocený snímek s feministickým poselstvím. Vratislav Blažek a Ladislav Rychman natočili po úspěchu Starců na chmelu film, který je provokativní i po půlstoletí. A scéna, ve které Jiřina Bohdalová v baru balí nějakého zajíčka, je naprosto kouzelná.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Kdo by si byl pomyslel, že se z Plavby Jitřního poutníka stane výborný dobrodružný film v tom nejlepším slova smyslu... Smekám.______EDIT 11.4.2019: Velká škoda, že se nepokračovalo v dalších dílech. Plava Jitřního poutníka je výborná dobrodružná záležitost s napětím a pár strašidelnými scénami. A ten závěr je zkrátka doják.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Překvapení se už nekoná, ale zklamání také ne. Je to sice po filmařské stránce jedna velká vykrádačka, ale že by mi to nějak vadilo, to se říci nedá. Princ Kaspian nadále zůstává příjemnou pohádkou._______EDIT 10.4.2019: Výborná pohádka, kterou jsem si užil v míře vrchovaté. Mělo to napětí, spád a neuvěřitelně to odsýpalo. Navíc se v Praze prohánějí doubledeckery a v závěrečných titulcích je poděkování Pavlu Bémovi. Zkrátka absolutní spokojenost. Navíc tu výbornému Williamu Moseleymu skvěle sekunduje Ben Barnes. Na tyhle dva mladíky se zkrátka dobře kouká.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Skvělá pohádka. Rozhodně nejde o nejlepší dětský film všech dob, ale po letech jsem se výborně bavil. Fantastické záběry z Národního parku České Švýcarsko a z Nového Zélandu. Nádherná atmosféra, patřičné napětí, slušné výkony dětských herců a hereček, doslova mrazivá Tilda Swinton a ňuňu James McAvoy, který má zde bohužel minimum prostoru. První díl nakonec skončivší trilogie si svou šanci rozhodně zaslouží._____EDIT 6.4.2019: Po novém zhlédnutí se už nebojím dát plný počet. Ten snímek zkrátka zraje jako víno. Dokáže stále nabídnout něco nového. Baví mě to a nedám na to dopustit.