Kanec (1984)

Jeden z nejkrásnějších zážitků na letošním karlovarském festivalu. Kanec má úžasnou kameru (škoda jen špatné kopie), velmi působivou hudbu a především skvěle pracuje se zvukem. Russell Mulcahy použil metodu ze Spielbergových Čelistí. Hlavní zvíře v první polovině sice neuvidíte, o to víc se ale bojíte. Ano, je to béčko, ale nádherné béčko. Zatím nejlepší z půlnočních filmů.

Patrick (1978)

Něco tak neuvěřitelného se jen tak nevidí. A když si k tomu přidáte správnou atmosféru ve Velkém sále hotelu Thermal, je o zábavu postaráno. Mimochodem, konečné scéna je natolik geniální, že jsem už musel řvát smíchy.

Malé lži (2010)

Ona podvádí jeho, on podvádí ji... a vůbec nic se nestane. Vývoj postav neexistuje (postavy jen tak proplouvají a díky tomu herci nemají co hrát) a korunu tomu nasazují velmi špatné dialogy. Od asijského filmu čekám víc.

Vrah ve mně (2010)

Velmi podivný pokus o (neo)noir, který nevyšel. Vraždy jsou sice dobře natočené, ale nakonec si z filmu odnesete pouze to, kterak Casey Affleck bije Kate Hudson a Jessicu Albu na jejich nahá těla a v jednom kuse s nimi souloží. Scénář je bohužel plný logických lapsů, které bijou do očí. Ovšem největším WTF momentem je (špatně) digitální požár Affleckova domu. Ten požár jakoby vypadl z nějaké béčkové počítačové hry a naprosto se do snímku, jenž se snaží tvářit co nejvíce realisticky, absolutně nehodí.

Oil City Confidential (2009)

Velmi zajímavý dokument o rockové skupině Dr. Feelgood, který se v mnohém nebere vážně. Potěší především výtečné vsuvky mezi jednotlivými výpověďmi. A ta nádherná rocková hudba k tomu!

Ať vejde ten pravý (2008)

Nádherné atmosférické drama o dvou malých samotářích, z nichž ona vysává lidem krev. Skvěle zvolené lokace - to sídliště nemá chybu. Film, u kterého chytíte zimomriavky. Něco tak eroticky citlivého v upírském žánru už dlouho nebylo.

Malý velký muž (1970)

Opět prvotřídní záležitost z Nového Hollywoodu, jehož éru mám čím dál raději. Příběh nehrdinského Jacka Crabba (Dustin Hoffman se pro tuhle roli narodil), který žil střídavě mezi lidmi a indiány a zároveň poznal spoustu bizarních postav (ať už fiktivních či skutečných) jakoby vypadl z Forresta Gumpa (který mi po zhlédnutí MVM přijde jako plagiát). Celé je to hodně vtipné a často si snímek utahuje sám ze sebe. A to nemluvím o scéně, ve které si Jack objednává limonádu. Arthur Penn musel milovat Limonádového Joea...

Leon (1994)

Asi opravdu nejlepší Luc Besson. Skvěle vykreslený vztah mezi Jeanem Reanem a Natalií Portman ale nové obrysy dostává až v režisérském sestřihu. Nádherná hudba Erica Serry a k tomu Bessonova citlivá režie.

Poslední představení (1971)

Neuvěřitelně geniální snímek, do kterého jsem se zamiloval po prvním zhlédnutí. Hanka Williamse bylo možná více na můj vkus, nicméně skvělé herecké výkony a podmanivou kameru a režii nelze filmu odepřít. Jedinečný zážitek.