Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Akční
  • Animovaný

Poslední recenze (467)

plakát

Show Jerryho Seinfelda (1989) (seriál) 

Těžko se zcela nezaujatě přistupuje k seriálům, které před sebou tlačí přívlastky jako revoluční nebo nadčasový. Nutno však říct, že Seinfeld z mého pohledu tohle břemeno maximálně ustál. Jeho sledování byl skutečně zážitek, který se především z hlediska amerického sitcomu naskytne opravdu jednou za čas. Mě si především získal v těch detailech, ve kterých zobrazoval ty drobné životní situace, pro který získal onen přívlastek „show o ničem.“ Fascinovalo mě totiž, s jakou elegancí kráčel na té pomyslné čáře mezi absurditou a realističností. Jak dokázal rozehrát zápletku z naprostého mála. Tomu nahrávaly i skvěle vybalancované postavy Jerryho a jeho přátel. Za těch devět let totiž jen málokdy autoři zradili jejich návyky a myšlenky, i když jejich chování nebylo vždy zcela společensky únosné. To je něco, co mi přijde naprosto fascinující, jelikož mám pocit, že se často stává, že hodně hrdinů se v průběhu seriálu mění podle divácké poptávky. Jerry, Elain, George i Kramer však stále byli těmi stejnými postavičkami s konzistentním chováním a pohledem na svět. Samozřejmě, při tak obrovském množství epizod se to neobešlo bez horších i lepších nápadů. Seriál dosáhl svého vrcholu i pomyslného pádu. Za sebe jsem si nejvíc užíval éru mezi třetí až sedmou sérií, která přinesla naprosto úchvatné dějové linky a šlapala jak dobře namazaný stroj. Osobně jsem strašně nadšený, že jsem tento seriál viděl. V rámci takových těch stojatých vod amerických situačních komedií, jejichž vrcholnou zápletkou obvykle je, kdo se dá s kým zrovna dohromady, je to skutečně jeden z právoplatných milníků žánru.

plakát

WandaVision (2021) (seriál) 

Úvodní sitcomové epizody jsou parádní, skvěle vymazlené a plné dobových i vlastních odkazů. Samozřejmě je jasné, že by něco takového nemohlo trvat donekonečna, tudíž je člověk spíš zvědavý, jak dobře bude rozpad této iluze udělaný. Bohužel, v momentě kdy se tak stává, se až na výjimky jede podle zažitého mustru mavelovek a finále je opět omalovánková bitka bez špetky nápadu. Plusem alespoň zůstává, že seriálový formát pomohl trošku prokreslit postavu Wandy a tudíž to v závěru dokázalo vydolovat aspoň slušné emoce.

plakát

Dějiny nadávání (2021) (seriál) 

Ne, že by to už od pohledu aspirovalo na dokumentární počin roku, ale že to bude v jádru tak nezajímavé, jsem fakt nečekal. Vsuvky odborníků byly sice fajn, ale bylo jich málo. Cage vcelku zábavně přehrával a poměrně dobře fungoval jako takový ten vtipálek mezi informacemi. Bohužel si ale někdo usmyslel, že k zábavě je potřeba i přidat plejádu komiků, u nichž jsem byl občas dost překvapený, jak se dokáží humorem vlastně uživit. Slyšel jsem od nich ledaco, jen ne dobrý vtip. Chápu, že to museli nějak nahustit, aby se dostali na těch dvacet minut stopáže, ale tohle snad jen víc poukázalo na celkovou plytkost předvedeného obsahu.

Poslední hodnocení (3 193)

Predátor: Kořist (2022)

09.08.2022

Billy lhář (1963)

02.08.2022

Tygřice (1916)

02.08.2022

Boxer (1997)

02.08.2022

Diamantino (2018)

02.08.2022

Starosta, pastýř, vdova, drak (2021)

02.08.2022

Varhaník u sv. Víta (1929)

02.08.2022

Ať žije nebožtík (1935)

02.08.2022

Dnes naposled (1958)

02.08.2022

Reklama

Reklama

Reklama