Pláž (2000)

Protagonista je strašnej kokot, a Leův herecký výkon to kokotství ještě umocňuje, ale jinak celkem zábavný, kvalitně natočený, dokonale zapomenutelný film. Asi by to taky chtělo být jakousi výpovědí o společnosti nebo satirou, kdybych četl Pána Much, tak to k němu dost možná přirovnám... V tomhle ohledu to moc nefunguje, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Videoherní pasáž byla fakt neočekávaná a divná. 5/10

Serial Experiments: Lain (1998) (seriál)

AND YOU DON'T SEEM TO UNDERSTAND... Úvodní slova absolutně nádherné ústřední znělky tohoto seriálu by klidně mohla být věnována mě osobně, protože většinu času jsem vážně skoro vůbec nechápal, co se děje. A většinu času mi to skoro vůbec nevadilo.

Sunshine (2007)

Čistě jako audiovizuální zážitek je to fakt bomba, po technické stránce není absolutně co vytknout, vypadá to skvěle, hudba je nádherně atmosférická... Já osobně měl chvílemi problém orientovat se v dění, což ale dává smysl, jelikož jsem nikdy nebyl součástí mise na záchranu slunce, tudíž se nemůžu chytat stejně jako kdybych koukal dejme tomu na hořkou komedii o dvacetiletém zhulenci s nejasnou představou o vlastní budoucnosti. Ten poněkud zvláštní směr, jímž se to vydalo ke konci, mi narozdíl od mnohých zdejších komentátorů vůbec nevadil, naopak jsem ho celkem uvítal. Někdy to budu muset dát znova a snad to ocením ještě o něco víc. Danny Boyle ale každopádně asi fakt dokáže natočit cokoliv. 8/10

Hroch (1973)

Noooo, ten hroch někoho spolknul, jinak moc nevím co se dělo

Úkryt (2011)

Něco tomu chybí. Neříkám, že to potřebovalo nějakej plot twist nebo tak něco, ale... Něco tomu prostě chybí. 7/10

Na návštěvě (2015)

"You're not a Yahtzee master. That takes ten years." Kdyby se horory snažily v divácích vyvolat místo hrůzy pocit trapnosti, byl by tohle jeden z nejlepších. Bože, ten kluk byl otravnej. 4/10

Extra život (1997)

"You have the demeanor of a man whose partner left him for an aerobic instructor." V některých ohledech celkem sympatický, ale zároveň zoufale nefunkční film. Obzvlášť celá ta zápletka s anděly mi přišla totálně nedomyšlená a matoucí... Holly Hunter absolutně miluju, ale fakt nevím, co si o jejím výkonu v tomhle filmu myslet, a nechápu, proč je pořád tak nadržená. Ústřední dvojice je navíc těžce nesympatická (i když Ewana taky vždycky rád vidím) a nějakou romantiku jsem jim nevěřil ani trochu. Prostě právem zapomenutá podivnost s několika vtipnými momenty (štěkající chlápek), která měla skončit tak o patnáct minut dřív, než skončila. 4/10

Hvězdný prach (2007)

Nádherná, pohádková podívaná. CGI sice většinou úplně nelahodí oku, ale dá se to přehlídnout. A Michelle Pfeiffer ve své nejodpornější, nejzvrásněnější, nejvyschlejší podobě je pořád celkem MILFka. Slabších 10/10

Benedetta (2021)

Nějak jsem na základě ohlasů, nástinu děje a jména režiséra, čekal rouhání nejtvrdšího kalibru, a on je to spíš prostě jenom poutavý, podnětný příběh. Ale nestěžuju si. Dobrej plakát btw. 7/10