Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Lepší neznamená Dobrý. Pořád se to bere strašně vážně na to, jak stupidní to ve skutečnosti je, pořád jsou tam tuny cringe a wtf scén (víceméně cokoli, co Flash vypustí z huby, závěrečná snová sekvence), postavy fungujou jednotlivě o něco líp, ale jako tým pořád chemii zoufale postrádají a záporáci s jejich krychlema jsou stále stejně směšní. CGI stále po většinu času odporné. Na druhou stranu to vzhledem ke stopáži uběhlo docela rychle (i když jsem si to musel rozdělit na dvě části), dává to celý trochu větší smysl a jistou atraktivitu lze najít i v epických rozměrech příběhu. 4/10

Like House (2021) (pořad) odpad!

Jako překvapivě bych z nich asi bez mrknutí oka nechal na hranici upálit jen pana Kajumiho. Takže asi úspěch? Edit po shlédnutí více dílů: Nevermind.

Loki (2021) (seriál)

Wandavision ani Falcona jsem neviděl, ale tohle už vypadalo moc zajímavě na to, abych odolal. Na Lokim se toho dá pochválit dost, jako první mě napadá hudba, vizuální stránka, herci... Co se ale týče příběhu samotného, to už pro mě bylo trochu horší, na to, co všechno se tam dělo, mi přijde, že se toho vlastně moc nestalo, nic nepůsobilo tak významně, jak mělo... Přiznám se, že občas jsem prostě nevěděl, co se děje. Na druhou sérii jsem po posledním díle moc chuť nedostal, a celkově vlastně nevím, zda mě Marvel ještě do budoucna bude nějak extra zajímat, Black Widow vypadá třeba dost špatně... 7/10

Matrix Resurrections (2021)

Tak k tomuhle vzkříšení podle mě dojít nemělo. První Matrix považuju za masterpiece, další dva jsem už fakt dlouho neviděl, ale myslím si, že šlo o víceméně zbytečná pokračování. No a pak je tady nový Matrix... To nejlepší, co o něm můžu říct je, že nejde jen o cynický cashgrab, a že Lana se fakt snažila o něco poměrně zajímavého (komentování současného trendu nostalgií poháněných rebootů starých klasik a odkazu původních filmů) a ten vztyčený prostředník Warnerům se mi taky líbil. Jinak to ale bohužel za mě byla nekonzistentní cringe slátanina s podprůměrnou akcí, debilními dialogy a chvílemi hodně tragickým Keanem. Snaží se to dělat několik věcí zároveň a nakonec to neuspěje v ničem... V konečném důsledku vlastně jen spousta meta blbostí bez pořádného příběhu, na němž by mi mohlo záležet. Jo a taky tam pořád hrajou úryvky z původních filmů, což je dost nešťastné, protože to jen divákovi připomíná o kolik horší tenhle film je. 3/10

Nejhorší člověk na světě (2021)

S hlavní hrdinkou jsem se ztotožnil, protože taky pracuju v knihkupectví. A to je jediný důvod, proč jsem se s ní ztotožnil. 9/10

Není čas zemřít (2021)

Díky No Time to Die jsem si uvědomil, že Bondovky pro mě vlastně asi nikdy nebyly ničím víc, než kolekcí akčních scén v krásných lokacích se skvělou ústřední melodií a charismatickým protagonistou (výjimkou je možná tak Casino Royale). Craig sice asi byl mým oblíbencem, ale tohle rozloučení mě stejně nechalo dokonale chladným, už teď vlastně pořádně nevím, o čem to bylo... Ale Ana de Armas byla celkem super. 5/10

Neporazitelný - Série 1 (2021) (série)

Jako dobrý, ale až v poslední epizodě to podle mě začalo být fakt skvělý, do té doby se mi všechny díly líbily méně, než bych si býval přál. Nevylučuju, že na tom mohla mít vinu přesycenost superhrdinskými a v poslední době hlavně netradičně pojatými superhrdinskými seriály a filmy, ale nevím... ten příběh se mi prostě až tak unikátní nezdál (vyjma posledního dílu), přišlo mi, že vyčníval hlavně přehnanou brutalitou (obzvlášť v kombinaci s tou klasickou animací), která mě většinou celkem nechávala chladným tbh... V některých směrech to asi na mě bylo až moc tradičně superhrdinský, celý plot line o balancování superhrdinského a osobního života mě tady těžce nebavil... Rozhodně bych ale vyzdvihl casting a počet použitých bangerů od RTJ (3!) 7/10

Nikdo (2021)

Hodina a půl dobře natočené akce s cool Bobem Odenkirkem. Vysoce neoriginální, vysoce koukatelné. Autobusová scéna zůstala až do konce nepřekonána. 6/10

Poslední noc v Soho (2021)

Mohl to být fakt boží film a jisté jeho aspekty a části jsem si hodně užil, ale nakonec stejně musím bohužel říct, že tentokrát to Edgarovi trochu nevyšlo. Rozhodl se popasovat s docela vážnou tématikou (a celkem zajímavým způsobem), ale ke konci se mu z toho bohužel stává dost béčková záležitost a slovo subtle mu asi taky nic neříká. Nevím proč musel být první chlap, kterého vidíme, hned perverzní prase, obzvlášť, když jsme ještě v přítomnosti, to trochu podkopává tu myšlenku, ne? Fakt jsem chtěl, aby se mi to líbilo, protože to vypadá úchvatně, Anya i Thomasine jsou boží a originálních hororových námětů není nikdy dost, ale nakonec je to bohužel jen na slabších 6/10

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Možná zatím nejlepší Flanaganův projekt, co jsem viděl, ale pořád se pro mě úplně nevymanil ze škatulky extrémně talentovaného filmaře, jehož filmy a seriály obsahují náznaky opravdové výjimečnosti, které však nikdy v konečném důsledku tak docela nedosáhnou. Přišlo mi, že pár věcí úplně nedávalo smysl a některé emocionálně vypjatější momenty pro mě kvůli nepřirozenosti dialogů (nebo spíš monologů) nezafungovaly tak, jak měly. Jinak ale hodně zajímavý, myšlenkově podnětný hororový příběh s Kingovským nádechem, který mě i přes drobná zaškobrtnutí bavil od začátku do konce. A Hamish Linklater, jehož jsem doposud vůbec neznal, mě svým výkonem celkem uchvátil. 8/10