Komik a jeho svět (1979) (pořad)

Tohle jsem jako děcko milovala. Opakovat!Opakovat! Ale v rozumnou dobu, tím myslím nedělní podvečer, jak to kdysi bejvávalo, ne ve 4 ráno!

Sešlost (1983) (pořad)

Jak to ten Nekuda dělal, že dokázal rozesmát, být originální, chytrej a nebýt přitom sprostej? Asi jako Holzmann a Voskovec s Werichem nebo Cimrmani, že....Nejraději mám situaci, kdy Jiří Císler a Iva Janžurová hrají cizince konverzující česky pomocí Češtiny pro cizince a oba jsou Ládísláv Mákovééééc.

Lakomec (1972) (divadelní záznam)

Asi nejlepší Lakomec, co jsem kdy viděla. Pak ten s Albertem Sordim. Promiňte pane Funés....Ježíšmarjá, já jsem zapomněla na Filipovského! Takže oprava: po Filipovském asi nejlepší Lakomec, co jsem kdy viděla!

Maléna (2000)

Moc krásný film. Viděla jsem ho teď podruhé v TV a těsně předtím Je třeba zabít Sekala. No jo, 8.5., takže vzpomínky na válku. V obou filmech je velmi působivě ukázáno, jak lidi dokážou být zlí, bez ohledu na národnost. Malena má úžasnou atmosféru, krásnou měkkou italskou kameru, kluk Renato je výborný, hudba Ennia Morriconeho jako vždy perfektní a Monica Bellucci je veramente bella, bellissima. Připadá mi hodně podobná s Isabell Adjani, ale Adjani je taková ledová Sněhurka, kdežto Bellucci je teda fakt sexy až běda! To musím uznat i jako ženská. Krásné tělo a tvář panenky Marie, tu tuším i někde hrála. Ráda bych ji viděla v nějaké komediální roli, jestli to umí rozbalit jako třeba Sophia Loren, ta byla taky podobně "postižená" sex-appealem.

Griffin a Phoenixová (1976) (TV film)

Další z filmů, které jsem kdysi dávno měla tu čest vidět, nikdy na ně nezapomenu a stále marně čekám, až se někde objeví....

Con Air (1997)

Výborný Malkovich, správný americký konec. Už ani nevím, jestli salutovali nebo ne....

Tom a Jerry - Kočičí koncert (1947) (epizoda)

Ani jsem nevěděla, že je tu tohle dílko sólo a můžu ho sólo ohodnotit! Díky uživateli TheMakere! Tenhle filmeček miluju! A když na našem pianu pianišimu leží naše dvě kočky, tak si vždycky říkám, že už by taky sakra mohly něco zahrát. A furt nic. Ale když jsme pouštěli Toma a Jerry na Youtube na notebooku, kočka (tehdy jsme měli jen jednu) seděla "v první řadě" a při tomhle dílu pomňukovala:-) Tak nevím, jestli to byl smích, já se teda směju! A ještě když uvážím, že jde o klasickou animaci, tak i smekám!

Seznamte se, Joe Black (1998)

Velmi lidský film, skvělí Hopkins i Pitt! Už jsem ale fakt alergická na cpaní slova romantický všude, kde jde o city.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Nedokoukala jsem....Dost slaboduché a obličejová maska A.Jolie mě irituje. Jednak ty rty, které moje švagrová trefně nazvala, že jsou jak okraje od vany, ale hlavně ten přešitý střed obličeje a hadí hlava. "Chytré a sexy" tedy pro mě rozhodně ne.

Zlatovláska (1973) (TV film)

Tož pohádka pěkná, ale samotnou princeznu Zlatovlásku jsem si fakt představovala jinak! Pamatuju si, jak jsem byla nakrklá. Čekala jsem něžnou bytůstku a ne Jorgu Kotrbovou, která má svou fyziognomií k něžnosti a vznešenosti hóóódně daleko. Jinak mi nevadila, role v normalizačních komediích Pátek není svátek a V podstatě jsme normální jí dokonce sedly dokonale.