Bažanti jdou do boje (1974)

Kdybych ty čtyři měla nějak zhodnotit, použila bych termín mého otce Petrolíni. ALE KOUZELNÍÍÍÍÍ! Žádné velké umění, ale čirá lehoučká sranda, prostě Claude Zidi....

Pod povrchem (2000)

Pod povrchem h...., totiž nic. Jestli chce někdo vidět předvídatelný a tím pádem totálně nudný horror/mysteriózní/thriller, tak ať si to pustí. Ale já ho varovala! Film i herci se snaží být mysteriózní tak, že to místy působí jako parodie. Nemůžu uvěřit, že to natočil Zemeckis.

Hořkost (1986)

Četla jsem si komentáře před shlédnutím filmu, psaly hodně o nudě. No, čekala jsem, že to bude horší. Ale přátelé, pokud jde o skutečný život, tak takovou nudu bych žádné ženské nepřála! Mít doma chlapa, který mě podvádí a ještě k tomu, když čekám jeho druhé dítě, tak to natočím hodně zlej thriller s hororovým koncem, kde chlap rozhodně nepřežije!

Gattaca (1997)

Nádherný film, jak vizuálně, tak myšlenkově! Patří mezi perly, které jsem našla náhodou, dávali ho na HBO a já byla zvědavá, co to jméno znamená. Nikde není psáno, že to na světě jednou nebude takhle chodit, ostatně teorii o nadlidech a podlidech už jsme tu jednou měli, že. Můžu vidět kdykoli znovu!

Mars útočí! (1996)

Promarněná šance pořádně si vzít na paškál a zparodovat všechny ty sci-fi hrůzy natočené podle stejného schématu: mimozemšťani v Americe (kde jinde, o Saint-Tropez ani neví), dítě v ohrožení, moudrá hlava státu, hrstka statečných, prostý muž z lidu, bla bla bla. Taková jména: můj oblíbenec Nicholson, Glenn Close, Danny deVito! Ale tohle jsem fakt nečekala, bohužel. Tři hvězdičky dávám kvůli vtipnému závěru - asi jsem mimozemšťan, protože mě country teda ničí taky. Tím nechci urazit nikoho, kdo má country rád, ale prostě nevydržím ani jednu písničku do konce a mám pocit, že se mi rozskočí hlava, takže když jsem to viděla ve filmu, smála jsem se na celý kolo. Ale to bylo poprvé a naposled. Škoda. Absolutně nejlepší byl Tom Jones, prezidentský blábol na téma buďme přáteli byl taky dobrý, ovšem v porovnání se skutečnými bláboly skutečných politiků to byl čajíček.

13. komnata - 13. komnata Františka Peterky (2007) (epizoda)

Komnata za čtyři, Peterka za pět. Mám ho moc ráda a bylo mi ho strašně líto. Jsem moc ráda, že se ze všeho vyhrabal. Pěkné komentáře, zvlášť TN.

Humoriády Felixe Holzmanna (1985) (pořad)

Holzmann je perfektní, jeho humor nestárnoucí neboť blbost či spíše natvrdlost je věčná, přitom nikoho neuráží a není vulgární! To je úplný zázrak! Spolu s Cimrmany určitě nejcitovanější osoba nejen u nás doma, je neuvěřitelné, na kolik situací je nejlepší reakcí právě citát FH. Třeba když se řekne "Bude padat sníh" a všichni: "Budem tavět huhuláha!" Všechny naše známé Dáše jsou pro nás Dáša Šá (co je pěkná roš'tačka) a tak dále. Ani nevím, kterou scénku mám nejraději, asi tu se sklerózou, jak jde k panu Vránovi pro dlužné peníze a nemůže mu chudák přijít na jméno (já dycky vím, že nějakej pták ste, ale nikdy nevím jakej). No a pak samozřejmě: Jak je starý? Ale starý je dobře, ale dítě mám nemocný! Ale né, jak je starý to dítě? Jo ták! No tak za půl roku mu bude tři a půl roku....A takhle bych tu mohla psát až do včera dnes a zítra:-)

Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky (1967)

Další perla z ranku ztřeštěných komedií, ale tohle je tak krásná parodie bondovek, že se mi líbí snad ještě víc. Film mi připadal super i když jsem ho viděla jako školačka a pochopitelně jsem neviděla žádnou z bondovek. My jsme to Pajdo neměli brát, viď!