Wedingdeureseu (2010)

Je to dosť dobrá dráma. Má celkom dobrý príbeh o dizajnérke svadobných šiat, ktorá žije len so svojou dcérou, keďže o muža už prišla, ale aj tak sa jej snaží byť čo najväčšou oporou a má ju nadovšetko rada, ale uvedomuje si, že má rakovinu a už jej veľa času nezostáva. A tak sa svoju chorobu snaží pred dcérou čo najdlhšie udržať v tajnosti a pomaly ju na to pripravovať, ale dcéra je múdrejšia, než si myslí. Spracovanie síce mohlo byť ešte aj o niečo lepšie, ale aj tak som spokojný. Dej je až prekvapivo priamočiary, spočiatku sa načrtne niekoľko potenciálnych témat, obzvlášť výroba svadobných šiat, dcérine problémy v škole, alebo jej kamarátsky vzťah s učiteľom taekwonda, z ktorých hlavne tie prvé dve boli zaujímavé a očakával som ich výraznejšie zapojenie, no to sa nestalo, keďže ich priestor bol minimálny. Zostalo sa to držať hlavne v tej základnej rovine, vzťah medzi matkou a dcérou, prípadne ešte s ich príbuznými ale aj tak si nemôžem moc sťažovať, získalo si ma to od začiatku a do konca som nenarazil na nič, čo by mi nesadlo. A veľkým plusom je hlavne samotná postava dcéry, vo väčšine podobných filmoch je to skôr len taká jednoduchá bytosť, ktorá uverí všetkému, čo sa jej povie, no tu to neplatí, jej prístup k ťažkej situácii sa mi veľmi páčil. A nevadí mi ani to, že tu prakticky ani nie sú nejaké konkrétne scény, ktoré by stáli výraznejšie za pozornosť, tento film sa vydaril celý. Dobre funguje aj samotný hlavný žáner, dráma je tu podaná prirodzene, bez nejakých samoúčelných scén, tu nemám problém. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavné duo Song Yoon-A a Kim Hyang-Gi, teda matka a dcéra mi už od začiatku prišli veľmi sympatickí, takže som im stále fandil, ale chválim herecký výkon dcéry, tá to zahrala perfektne. Ale zaujali ma aj vedľajšie postavy, obzvlášť ich rodina. Réžia a technická stránka sú solídny žánrový nadštandard, síce emócie som moc nepocítil, ale to zase od filmov ani moc nevyžadujem, hlavne keď mi vyhovuje scenár, réžia a aj herci, takže som spokojný. Keby sa viac využili niektoré z tých potenciálnych tém, tak to mohlo dopadnúť ešte lepšie a to ma teda prekvapilo, že ich nechali len v takomto stave, ale aj tak sa mi to páčilo, vydarená dráma. 76%

Matka (2009)

Je to nadpriemerná mierne kriminálne ladená dráma. Má dosť dobrý príbeh o staršej žene, ktorá má už len svojho syna trpiaceho mentálnou zaostalosťou a tak keď je obvinený z vraždy mladého dievčaťa, keďže bol posledný, kto ju videl nažive, urobí všetko preto, aby ho z toho dostala. Spracovanie nie je zlé, ale ani o výraznejšej spokojnosti hovoriť nemôžem. Táto zápletka sa mohla podať viacerými zaujímavými spôsobmi, kľudne to mohol drsný thriller, prepracovaný kriminálny film, emocionálna dráma a podobne a síce najbližšie to má práve k tej dráme, ale v tomto prípade mi to nesadlo práve najideálnejšie. S nadpriemernou dĺžkou nemám žiadny problém, ani na okamih som sa nenudil, po celý čas sa to drží v nadpriemere, takže skutočne na žiadne slabé miesto som nenarazil, lenže problém je, že celé je to také nevýrazné, s minimálnou gradáciou, možno až príliš priamočiare, pozerá sa na to dobre, ale výraznejšie ma zaujali asi len dve situácie vrátane zvratu a to je predsa len trochu málo. A preto mi ani jednotlivé žánre neprišli práve najlepšie podané, kriminálna línia je až moc jednoduchá, o napätí tu vôbec nemôže byť ani reči a ani dráma si ma moc nezískala. Herecké obsadenie nie je zlé, Kim Hye-Ja v hlavnej úlohe, k tomu Won Bin ako jej syn, obaja to zahrali veľmi dobre, lenže ich postavy si ma moc nezískali a vedľajšie postavy mi už prišli skôr len také obyčajné a to aj Jin Goo, ktorý máva väčšinou síce menšie, ale aj tak zaujímavé úlohy. Réžia a technická stranka sú rozhodne kvalitné, Bong Joon-Ho je len predsa veľmi schopný režisér a aj tu vidno, že mu všetko vyšlo tak, ako aj bolo v pláne, len mne to tentoraz až tak dobre nesadlo. trochu mi to prišlo ako návrat k štýlu jeho prvého filmu a mne práve viac sadli jeho počiny medzi nimi. Určite tento film nemôžem výraznejšie kritizovať, kvalita mu nechýba a aj po opakovanom pozretí sa mi na to pozeralo dobre, ale s trochu upraveným scenárom by mi to sadlo určite viac. 64%

Krvavé císařství (2012)

Je to úplne priemerný historický film. Má celkom dobrý príbeh o mladej žene, ktorá bola už od detstva trénovaná, aby bola schopná spáchať atentát na najmocnejšieho muža v čínskej ríši a tak sa dostane do kráľovského paláca, kde začne slúžiť spolu so svojim dlhoročným priateľom, pričom práve jej budúci cieľ, veliteľ Cao Cao, ktorý sa chystá prevziať vládu po neschopnom vládcovi si ju obľúbi. A tak postupne medzi nimi vzniká puto a žena sa musí rozhodnúť, čo urobí. Spracovanie je ale rozhodne sklamaním, ešte spočiatku to vyzerá nádejne, úvodná sekvencia s deťmi je celkom zaujímavá, ale po prenesení deja do paláca to celé upadne do prinajlepšom priemeru. Je tu viacero výrazných prvkov, na ktorých sa dalo stavať, či už vzťah ženy a vplyvného muža, jej vzťah s priateľom z detstva, k tomu samozrejme aj rôzne intrigy medzi mocnými mužmi, lenže potenciál ani jedného mi neprišiel využitý ani len z polovice. Nemám nič proti tomuto typu historického filmu a aj v tomto prípade sa na to dá pozerať, lenže tomu úplne chýba náboj, celý čas mi bolo úplne jedno, či sa celý plán vydarí alebo nie, až záverečná dvadsaťminútovka ma už konečne zaujala, aj keď stále sa nejedná o nič výnimočné, no už je predsa len neskoro. Akcie tu moc nie je a aj tá je iba priemerná. Nájde sa tu jedna pomerne veľkolepá bojová scéna a nejaké tie súboje na meče, všetko je to obstojne natočené, ani krv nechýba, ale chýba tomu akákoľvek výnimočnosť, len to splní štandard. Herecké obsadenie nie je zlé, Chow Yun-Fat a Yifei Liu ma bavili, ale skôr sami o sebe, chémia medzi nimi moc nefunguje, no okrem nich ma už nebavil vôbec nikto. Réžia a technická stránka sú len čisto priemerné, štandard splnia, ale nič viac. Tak toto ma sklamalo, na jedno pozretie môže byť, za čo ale tiež môže obzvlášť hlavné duo, ale inak ničím výnimočný historický film, ktorý v konkurencii okamžite zapadne. 51%

Čínský zvěrokruh (2012)

Je to celkom dobrá akčná komédia s Jackie Chanom v hlavnej úlohe. Má pomerne dobrý príbeh o dobrodruhovi špecializovanom na hľadanie vzácnych pamiatok, ktorý so svojim tímom prijme úlohu nájsť dvanásť bronzových sošiek, ktoré boli pred rokmi ukradnuté cudzou vládou, aby ich mohli vrátiť tam, kde aj patria, ale pritom ich čaká aj množstvo problémov. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa podať aj lepšie. Už od začiatku som bol príjemne prekvapený, samozrejme cítiť, že už to nejde tak ideálne a to prakticky po všetkých stránkach, ale napriek tomu si ma to získalo a ani s nadpriemernou dĺžkou nemám väčší problém. Prvá trištvrtehodina sa ako rozbeh vydarila, či už sa jedná o tie viac alebo aj menej dôležité situácie, bavilo ma to, lenže v strednej časti to neskutočne upadne. Celá časť na ostrove je absolútne nezvládnutá, mal som pocit, že sledujem pokračovanie Pestúnky v akcii, jednoducho to najhoršie dno celej Chanovej tvorby, je to tak nepríjemne umelé, infantilné a miestami aj poriadne trápne, ale našťastie po presunutí deja mimo ostrova sa to zase vráti na pôvodnú úroveň, už sa je na čo pozerať, ani s tým zvláštnym finále so sopkou nemám väčší problém a navyše poteší aj viacero odkazov na predchádzajúce diely. Ale ešte musím čiastočne vytknúť, že hlavná postava tentoraz funguje v tíme, čo samozrejme nemusí byť zlé, lenže medzi nimi vôbec nefunguje chémia a navyše celé je to až príliš západne podané a tým nemyslím len to množstvo národov a jazykov, ktoré sa tu dajú nájsť, ale celkový prístup. No tieto dva zápory sa na rozdiel od tej strednej časti filmu dajú zniesť. Akcie je tu priemerné množstvo a páči sa mi. Opäť platí, že už to nejde tak dobre, ako kedysi, súbojov je menej, nie sú až tak nápadité a často sa používajú laná a rôzne triky, ale napriek tomu som nadmieru spokojný. Jackie Chan si zaslúži veľkú pochvalu, keďže na svoj vek je v perfektnej forme, nepotrebuje si pomáhať strihom navyše akcia je celkovo výborne natočená. Najviac sa mi páči celá akcia v továrni, kde sa nájde pár vydarených súbojov, či už zábavný na gauči proti jednému protivníkovi alebo aj ďalšie proti niekoľkým skupinám a chválim aj celú úvodnú pomerne originálnu sekvenciu. Čo sa týka humoru, tak ten je skôr sklamaním, síce až na pár výnimiek nemôžem povedať, že by bol zlý, ale nie je tu ani jedna vtipná situácia, ktorá by skutočne stála za pozornosť. Herecké obsadenie mohlo byť aj lepšie, Jackie Chan je samozrejme bez väčších problémov, bavil ma v akcii aj mimo nej, ale mohol si vybrať lepší tím. Poteší juhokórejská posila Kwon Sang-Woo a sadli mi aj postavy oboch číňaniek, aj keď obsadiť sa mohli stále aj lepšie, no to je prakticky všetko, vedľajšie postavy si ma už moc nezískali, Francúzka je dokonca hrozná, tá mi miestami poriadne liezla na nervy a chcelo by to aj lepších záporákov, aj keď to vlastne ani nie sú plnohodnotní záporáci. Ale na záver potešia ešte dve cameá. Réžia a technická stránka by tiež mohli stále byť aj lepšie, hlavne v menej západnom štýle, triky sa ešte mohli doladiť a tá štúdiovosť v časti na ostrove bola tiež nepríjemná, ale okrem toho je to solídny blockbuster. Takže na tento film som sa dosť tešil a síce moje očakávania sa úplne nenaplnili, ale aj tak som celkom spokojný. Za väčšinu filmu by som kľudne dal aj lepšie hodnotenie, lenže tá časť na ostrove je tak hrozná, že mi tú jednu hviezdu odobrala, ale celkovo prevládajú dobré pocity a niekedy si to kľudne ešte pozriem. A je príjemné vidieť, že Jackie Chan je aj v tomto veku omnoho fyzicky schopnejší, než väčšina iných akčných hercov v čase ich najlepšej formy, takže má môj nesmierny rešpekt. 65%

Kimssi pyoryugi (2009)

Je to dosť dobrý film z juhokórejskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh o mužovi, ktorý sa topí v dlhoch a tak rozhodne ukončiť svoj život skokom z mosta, lenže skončí na malom ostrove pod mostom, z ktorého ale nie je žiadna cesta von a tak si tu postupne zvyká na nový spôsob života. Lenže jeho prítomnosť na ostrove si časom ako jediná všimne mladá žena, ktorá už tri roky neopustila svoj byt a je závislá na živote na internete a tak po nadviazaní kontaktu na diaľku spolu začnú cez rôzne správy komunikovať a ich život to postupne ovplyvňuje. Spracovanie je na tom dobre, táto zaujímavá a pomerne originálna zápletka ponúka veľký potenciál vo viacerých ohľadoch a aj žánroch, síce nemám pocit, že by bol plnohodnotne využitý, ale aj tak som spokojný. Od začiatku až do konca sa na to pozerá viac než dobre, slabé miesta tu nie sú žiadne, prvá štvrtina zoznamuje s hlavným hrdinom a jeho životom na ostrove, druhá zase s mladou ženou, ktorá mi sadla ešte viac a zvyšok filmu už hlavne ťaží z ich komunikácie, veľkú pochvalu si zaslúži aj neustály prísun nových nápadov, skutočne v priebehu celého filmu sa nájde množstvo rôznych zaujímavých situácií, nápadov a takých menších prvkov, ktoré to ešte osviežia, obzvlášť tie odkazy na tématicky podobné filmy, takže sa je stále na čo pozerať. Ale aj tak som v priebehu pocítil jeden výrazný zápor, tento film u mňa funguje skôr len ako taká atrakcia, celý čas som sa bavil a tešil, čo zase tvorcovia vymyslia, ale v konečnom dôsledku mi bolo prakticky úplne jedno, ako sa to skončí, prípadne či postavy dopadnú dobre. O jednotlivých žánroch sa tu aj ťažko hovorí, toto je taký zaujímavý film, ktorý ich má niekoľko načrtnutých, či už komédia, dráma, romantický, prípadne aj ten dobrodružný, ale žiadny skutočne nevyužíva, skôr je to len také čiastočné prilepšenie, ale toto neberiem ako zápor, ten prístup k nim mi po celý čas prišiel zaujímavý a nápaditý. Herecké obsadenie je na tom dobre, sympatické hlavné duo v zložení Jung Jae-Young a Jung Ryeo-Won, obaja si to svoje splnili a vedľajšie postavy tu už nie sú prakticky žiadne. Réžia a technická stránka sú výborné, skvelá vizuálna stránka, po celý čas to celé prekypuje nápadmi, s týmto nemám problém. A celkom zaujme aj hudba. Tento film síce nepovažujem až za tak kvalitný, ako je všeobecne braný, mám desiatky obľúbenejších juhokórejských filmov, ale aj tak je Castaway on the Moon nadmieru zaujímavý film, v ktorom sa je stále na čo pozerať. 78%

6nyeonjjae yeonaejung (2008)

Je to dosť dobrý romantický film. Má celkom dobrý príbeh o mužovi a žene, ktorí už šesť rokov tvoria pár, kvôli čomu už vášeň medzi nimi dávno upadla a nahradil ju stereotyp a pocit, že sa berú navzájom ako samozrejmosť a preto ich vzťah má aj mnohé problémy a keďže obaja práve v práci našli niekoho nového, kto o nich prejavuje záujem, musia si ujasniť svoje priority. So spracovaním som nadmieru spokojný, už kvôli tématike mi bolo jasné, že toto určite nemôže byť vrchol žánru, lebo len predsa zápletky o dvoch odlišných ľuďoch, ktorí sa len zoznámia ponúkajú v rámci žánru omnoho väčší potenciál, nž tento prípad, kde už ten pár dlhodobo tvoria, ale napriek tomu si prakticky ani nemám na čo sťažovať. Už od začiatku si to nastaví výrazne nadpriemernú úroveň a pozerá sa na to veľmi dobre, celé je to podané tak realisticky a pritom zaujímavo, plné takých menších, ale aj väčších prvkov, ktoré ich vzťah ovplyvňujú a navyše zatiaľ čo prvá polovica je viac ladená komediálnejšie, ale len v rámci uveriteľnosti, druhá je už dramatickejšia, už sa tu viac prejavuje partnerská kríza, ale opäť stále len v realistickom podaní, žiadne samoúčelné scény, takže to celé pôsobí tak príjemne prirodzene. Potenciál tejto témy sa využil takmer naplno, zaostáva jedine línia s jej novým potenciálnym vzťahom, ten ma moc nezaujímal a hlavne na rozdiel od opačnej línie, jeho novej priateľky, to už bolo lepšie zvládnuté a podobne ešte aj záverečná štvrťhodina už za predchádzajúcim dianím zaostáva, aj keď to aspoň čiastočne nahradzuje posledná scéna, takže skutočne vytknúť tu toho môžem len málo. Dobre sú na tom aj jednotlivé žánre, romantika, komédia a dráma tu predstavujú úplne vyvážený mix, nič mi tu neprišlo nadbytočné a ani si tie dve polovice spolu neodporujú, žánre sa zmenia prirodzene. Herecké obsadenie je výborné, síce pre Kim Ha-Neul je to jedna z tých menej výrazných úloh, tu prakticky neprejavuje svoje komediálne schopnosti, ale aj tak je stále veľmi dobrá, prekvapivo dobre mi sadol aj jej partner Yoon Kye-Sang, vytvorili tu plnohodnotný pár, ktorému som ten dlhý vzťah veril, ale dobre zvolené sú aj vedľajšie postavy, získala si ma hlavne sympatická Cha Hyun-Jung v úlohe jeho novej známosti. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, kvalitný žánrový nadpriemer, kde všetko funguje tak, ako aj má. Takže aj keď 6 Years in love určite nie je špička žánru, aj tak som nadmieru spokojný, vydarený film, ktorý sa oplatí pozrieť aj viackrát. 77%

Hwaseongeuro gan sanai (2003)

Je to dosť dobrá romantická dráma. Má vydarený príbeh o jednoduchom, ale aj tak spokojnom mužovi, ktorý sa už v detstve stal dobrým priateľom a oporou svojej kamarátke, čo dokázal aj tým, že keď jej smrteľne chorý otec povedal, že odchádza na Mars, kde bude žiť naďalej, práve on sa rozhodol posielať jej pravidelne listy z Marsu, aby nebola smutná. Po rokoch sa ich cesty rozišli, zatiaľ čo ona odišla do veľkomesta, kde začala s novým životom, on zostal robiť poštára v rodnej dedine, no časom sa zase stretnú a musia sa rozhodnúť, čo bude ďalej. Spracovanie sa mi páči, ale aj tak sa to dalo ešte doladiť. Po vydarenej úvodnej fázi z detstva, kde zaujme hlavne pekný nápad s posielaním listov sa už dej presunie do súčasnosti, čo mi sadlo ešte viac, dej je síce pomerne jednoduchý, ale aj tak si ma to získalo naplno, skvelo podaná postava poštára, príjemná atmosféra dediny, kde každá každého spozná, bavila ma aj sympatická línia s lekárničkou a samozrejme aj to najhlavnejšie, stretnutie po rokoch. Lenže po tejto výbornej hodine filmu, ktorej ani nemám čo vytknúť sa dej odoberie trochu iným smerom, ako by som chcel, čo ma mrzí, stále sa na to pozerá viac než dobre, ale už to len predsa naruší tú príjemnú atmosféru a vzťah k niektorým postavám, no našťastie to aspoň vylepšuje veľmi dobrá záverečná štvrťhodina. Romantika mi tu sadla perfektne, opäť je taká čistá a nadmieru príjemná. Herecké obsadenie je skvelé, Shin Ha-Kyun v hlavnej úlohe, takéto postavy mu idú perfektne, jednoduchý, ale aj tak neustále dobrosrdečný človek, ktorému sa nedá nefandiť, moja obľúbená Kim Hee-Seon a tak tu vytvorili mimoriadne sympatický pár, k tomu spomínaná postava lekárničky a viacero dobre zvolených vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sa vydarili, tento štýl mám rád, na prvý pohľad jednoduchý, ale aj tak pôsobivý. Tomuto filmu zostal len kúsok, aby sa zaradil medzi tie najlepšie romantické filmy vôbec, škoda tej jednej časti, ktorá mi to celé narušila, ale aj tak som nadmieru spokojný. 78%

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Je to celkom dobrý animovaný akčný fantasy film natočený podľa slávnej počítačovej hry. Má pomerne dobrý príbeh odohrávajúci sa dva roky po katastrofe, ktorá zmenila svet, bývalý špičkový bojovník už chce žiť pokojnejším životom, no spolu so svojimi priateľmi musí čeliť nielen trojici mocných bojovníkov hľadajúcich silnú mimozemskú energiu, z ktorej sa robili genetické experimenty, ale aj ďalším silám, ktorá môžu zničiť svet. Spracovanie nie je zlé, ale ani mi až tak dobre nesadlo. V prvom rade je treba zdôrazniť, že tento film je viditeľne určený výhradne znalcom herného univerza, medzi ktorých ale nepatrím. Tie prvé minúty ma naplno pohltili, pôsobia úžasne, ale keď už začne hlavný dej, bez problémov sa na to pozerá a nájde sa tu niekoľko silných scén, ale celkovo si ma to nedokázalo získať, keďže sa tu v priebehu prakticky nič nevysvetľuje a tak som si nebol istý všetkými motiváciami a vzťahmi medzi postavami a navyše mi tu chýbajú aj nejaké výraznejšie oporné body príbehu, aj keď je mi jasné, že to už bolo spomenuté v hrách a toto už na ne len nadväzuje. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom vydarená. Záporom je, že mi neprišla v priebehu ideálne rozdelená, niekedy je dlhší čas bez akcie, kedy pritom cítiť, že by sa aj nejaká hodila a niektoré akčné sekvencie sú zase zbytočne moc dlhé, takže by som skutočne ocenil ich skrátiť a radšej ich vložiť do tých neakčných častí. Ale inak je po vizuálnej stránke prakticky dokonalá a niektoré akčné scény až dychberúce. Chválim hlavne najväčšiu akciu v meste v strede filmu, kde je skutočne radosť sledovať na spoluprácu kladných postáv alebo aj perfektný súboj v kostole, tieto sa nadmieru vydarili. Ale zase tie finálne súboje mi už prišli skôr slabšie. Čo sa týka postáv, ako je to už v podobných filmoch zvykom, opäť si ma najviac získali ženské postavy, ale dobré sú aj mužské na kladnej strane, jedine záporáci mi neprišli práve najideálnejší. Animácia je perfektná, tento štýl mám veľmi rád a toto je skutočne lahodný vizuálny zážitok, či už prostredie, postavy, rôzne spomaľovačky, úplne všetko. A chválim aj hudbu, tá sa mi miestami veľmi páčila. Je mi jasné, že moje hodnotenie nemá v tomto prípade so skutočnými kvalitami filmu nič spoločné, na to by som musel byť znalcom herného univerza, ale aj tak som si to nemohol nechať ujsť, keďže japonské animované filmy mám rád. Takže aj keď tento film hodnotím len na lepší priemer, vážim si ho omnoho viac a rozhodne by si ho nemal nechať ujsť každý, kto sa v hrách vyzná, pre nich to musí byť nesmierny zážitok. 65%

Neundaeeui yoohok (2004)

Je to celkom dobrý akčne ladený romantický film. Má pomerne dobrý príbeh o mladom skromnom dievčati, ktoré prichádza do mesta, aby tu žila so svojou matkou a pokračovala v štúdiu, lenže sa náhodne zoznámi so šéfmi dvoch školských gangov, ktorí spolu dlhodobo bojujú, pričom sa do nej obaja zamilujú a tak sa musí medzi nimi rozhodnúť. Lenže vo vzťahoch medzi nimi sa ukrýva aj niečo viac, ako si na prvý pohľad myslí. Spracovanie nie je zlé, ale ani mi až tak dobre nesadlo. Môj hlavný problém je s úplnou nedôveryhodnosťou zápletky, samozrejme nutne nepotrebujem, aby to celé pôsobilo čisto reálne, lenže tu som neveril prakticky nikomu a ničomu. Ešte spočiatku s tým nemám žiadny problém, úvod pôsobí nadmieru efektne, nápad a sviežosť tomu rozhodne nechýbali a aj následne sa to nesie skôr v takom humornom duchu, čo mi vyhovovalo, pretože táto zápletka by u mňa dokázala naplno fungovať výhradne v komédii. Lenže to sa nestane, humor časom ubudne a už začne prakticky čistý romantický žáner s prímesou drámy, ktorá sa navyše začne stále stupňovať, pričom som ani jednej dôležitej postave neveril jej správanie a tak si ma to už nedokázalo výraznejšie získať. Ale inak to zase nemôžem moc kritizovať, po celý čas si to udržuje nadpriemernú úroveň, nájde sa tu množstvo zaujímavých situácií, páčilo sa mi postupné spriateľovanie medzi obomi šéfmi gangov, takže aj takto je to stále slušná filmová zábava, len mala skončiť o desať minút skôr, pretože záverečná fáza už pôsobí príliš nútene. Čo sa týka jednotlivých žánrov, tak je to zaujímavý žánrový mix, keďže sú tu až štyri. Romantika u mňa absolútne nefungovala, ale zase mi to sadlo po priateľskej stránke medzi všetkými tromi hlavnými postavami, najlepšie dopadla asi komédia, pár scén sa vydarilo a tak škoda, že sa to tohto žánru nedržalo viac, dráma mi prišla nútená, takže bez toho by som sa kľudne obišiel a k tomu ešte nejaká tá akcia, síce tie súboje mi neprišli ničím výnimočné, skôr len klasika tohto typu filmu, ale aj tak to celé spríjemnia. Herecké obsadenie je iba priemerné, hlavné trio na mňa pôsobilo len tak vlažne, všetci sú dobrí, ale nič viac, skôr by mi sedeli na vedľajšie postavy, keďže ani jedna si ma svojim výkonom, charizmou a ani stvárňovanou postavou moc nezískala, v čom ma sklamal hlavne Gang Dong-Won, ktorý má na svojom konte niekoľko veľmi dobrých úloh. Ale zaujali ma vedľajšie dievčenské postavy. Réžia a technická stránka sú veľmi dobré, hlavne po vizuálnej stránke, len by to chcelo trochu inak namixovať prítomné žánre. Temptation of wolves je taký zvláštny film, u mňa rozhodne prevládajú kladné pocity, pozerá sa na to dobre a to aj opakovane, len jednoducho kvôli nedôveryhodnej zápletke a konaniu postáv to nemôže konkurovať tým lepším predstaviteľom žánru, v ktorom sa tento film snaží fungovať a preto ani nemôžem dať lepšie hodnotenie. Ale keby to bolo viac podané ako komédia, tak by bolo isté. 67%

Obeo deo reinbou (2002)

Je to dosť dobrý romantický film. Má veľmi dobrý príbeh o moderátorovi počasia, ktorý pri automobilovej nehode utrpí čiastočný úraz hlavy, kvôli čomu príde o niektoré spomienky. Keď nájde zvláštnu fotografiu ženy, ktorú kedysi odfotil, pričom vie, že k nej niečo cítil, pomocou svojej dobrej priateľky zo strednej školy začne pátrať po jej totožnosti a cez spoločne prežité chvíle sa postupne zbližujú. Spracovanie sa mi páči, ale dalo sa z toho získať aj viac. Ešte spočiatku to pôsobí len tak vlažne, no keď sa začne samotné hľadanie, tak si ma to už získalo, dej pôsobí nadmieru zaujímavo, je tu množstvo vydarených situácií, chválim hlavne scény z minulosti, ktoré kľudne mohli mať ešte viac priestoru, hlavne navštevovanie fotografického klubu sa mi dosť páčilo. Celé to pôsobí aj dosť prepracovane, skutočne toto je jeden z mála romantických filmov, pri ktorých som sa musel sústrediť, aby mi nič podstatné neuniklo, ale aj tak si nemôžem pomôcť, potenciál mi prišiel o dosť väčší. Nájde sa tu niekoľko výrazných prvkov, ktoré mohli byť skutočne úžasné, ale v tomto podaní mi ich efekt prišiel slabší, čo ma v konečnom dôsledku dosť mrzelo a tak ani tá záverečná fáza, kedy sa už všetko dojasní už na mňa nezapôsobila tak, ako mohla. Ale aj tak sa to stále vydarilo a celé je to radosť pozerať. Romantika mi tu práve kvôli tým slabšie využitým prvkom neprišla až tak silná, no stále to pôsobí nadmieru príjemne. Herecké obsadenie je výborné, charizmatický Lee Jung-Jae v hlavnej úlohe, veľmi sympatická Jang Jin-Young ako jeho dlhoročná priateľka a pár zaujímavých vedľajších postáv, obzvlášť kamarátka z fotografického klubu alebo riaditeľ v televízii. Réžia a technická stránka sa mohli v určitých miestach ešte doladiť k lepšiemu, ale aj tak je to stále výrazný nadpriemer. A nesmiem zabudnúť ani na ústrednú pieseň, ktorá je jasná už z názvu filmu, mám ju veľmi rád a tak mi to celé ešte viac spríjemnila. Over the rainbow mal pre mňa potenciál byť jedným z najlepších romantických filmov vôbec, čo sa nakoniec nepodarilo, ale aj tak je to stále vydarený film, ktorý rozhodne vylepší náladu. 77%