Grondal

pracant

4 body

<< předchozí 1 2 3
    • 14.12.2017  21:42

Nehodnotím jednotlivé sezóny seriálov, nehodnotím ich epizódy a už duplom by som k nim nepísal komentáre, lebo podľa mňa má zmysel hodnotiť seriál ako celok. V tomto prípade však musím urobiť výnimku, pretože toto je prípad, kedy jedna epizóda spravila z výborného seriálu nezabudnuteľnú záležitosť. Dopredu hovorím, že epizóda ako taká nie je bez chýb, uvedomujem si, že tu došlo k nejakým logickým nezrovnalostiam ale kašlem na to. Totiž táto záverečná epizóda dokonale využila to hlavné, čo seriál budoval dve sezóny, teda vzťahy a charaktery jednotlivých hrdinov (a tým nemyslím iba hlavných "detských" hrdinov). Priateľstvo štyroch kamarátov, súrodenecké vzťahy, rodičovské vzťahy, mladé detské lásky aj lásky teenegerské, všetko prešlo počas týchto dvoch sezón skúškami, ktoré sa na hrdinoch podpísali a umožnili mi postavy spoznať, obľúbiť si, fandiť im a vnímať ich ako skutočné osoby aby ma potom záver tejto epizódy mohol dokonale zdrviť. Najlepšie ukončenie seriálu aké som zažil. Všetko do seba zapadlo (nie, stále nehovorím o deji :-)) a na záverečnú 15 minútovku budem spomínať ako na absolútne blaho, kedy som sa mohol tešiť a smútiť s hrdinami súčasne. Myslel som, že niečo takéto už nikdy od seriálu/filmu nedostanem, že som otupel, ale som šťastný, že som našiel niečo, čo mi ukázalo, že to tak nie je. Z tohto pohľadu vo mne preto aj plánovaná 3. sezóna zanecháva horkosladké pocity, keďže seriál som si zamiloval, ale toto bol ten "Záver", ktorý si zaslúžil a obávam sa, že nič čo príde ho už nebude môcť prekonať.

• 11.11.2013  06:44
    2 zbraně (2013)

Super, takýchto a podobných filmov bolo v posledných rokoch pomerne málo(90.te roky ich asi vyžrali na mnoho rokov dopredu) a preto som sa rozhodol v tomto prípade odpustiť nejaké tie prešľapy a ísť na 4*. Pri prvej scéne filmu(cca. 5 - 10 minút filmu) som sa vôbec nechytal, tomu čo postavy hovorili som nič nerozumel a titulky som nestíhal čítať. Toto má dosť vydesilo a bál som sa že takýto slovný tanec bude pokračovať, ale obavy sa našťastie nenaplnili a zvyšok filmu už bol v pohode(neviem či sa spomalilo tempo, alebo som si zvykol). Proste nekompromisná R-kova zábava s parádnym Wahlbergom(vo svojej najklasickejšej pozícii) a kvalitne nahrávajúcim Washingtonom. Pre každého kto zbystrí pozornosť pri slovnom spojení "Buddy movie" povinnosť.

• 11.11.2013  06:26

Zaujímavý film, ktorý by mali zvážiť všetci Sci-fi pozitívny ľudia. Nepovedal by som, že to bolo prehnane originálne alebo skvelo vyzerajúce, ale bolo slušne zahrane a dobre zrezirovane a tak to moju pozornosť držalo pevne v rukách. Ten kto nemá rád vesmír, obávam sa nemá tento film prečo pozerať. P.S. Found footage filmy nemusím, ale v tomto prípade to beriem.

• 4.11.2013  06:14

Super. Ako je tu na CSFD vesmes spomínané film nieje bohvieako originálny(resp. nepôsobí tak) ale je sakra zábavný. Bavil som sa a smial od úvodných titulkov až po tie záverečné. Každý z hercov presne obsadený a všetci vyzerali, že si túto jazdu užívajú. Viac takýchto komédii.

• 29.10.2013  06:56

Toto je taký typ filmu, ku ktorému zabludim skutočne len výnimočne. Príbehy zo života obyčajných ľudí s vyhliadkou na rodinnú tragédiu(ako to už tak býva) ma ničím nelakaju, a tento nebol výnimkou. Nakoniec som dostal stravitelnu filmovú jednohubku bez prehnaneho moralizovania a slušným herectvom, aj keď za týždeň už budem vedieť, že som film videl len podľa svojho komentára. Nakoniec mi nedá nespomenúť koniec filmu, pri ktorom som si myslel, že televízia proste odsekla posledných 20 minút. Z filmového rozuzlenia sa skáče rovno na titulky a na záver niekto celkom zabudol.

• 28.10.2013  06:34
    Machři 2 (2013)

Neskutočné, Sandler to ešte stále má v sebe, a týmto niečím sa mu darí utiahnuť celý film. Schopnosť predať aj extrémne nechutnosti vo svojich filmoch, ale v tomto prípade napol na maximum. Humor tu už často ulieta ďaleko za hranicu vkusu a miestami sklzava do vyložených trapnosti, ale stále som sa na filme bavil ako na maloktorej komédii. Sandlerovsky humor mi proste sedí, uvedomujem si, že on je komedialnou stálicou a pri jeho filmoch sa proste bavím, nech už sú akokoľvek debilne. P.S. Sandlerov objav Nick Svardson je to za trotla vskutku nevidaneho a Taylor Lautner je tu vo svojej role fakt dobrý, palec nahor.

• 28.10.2013  06:20
    Turbo (2013)

Tak toto bola rana pod pás. Po zhliadnutí animaku Croods som myslel, tento bude jasne najdebilmejsim animakom roka, ale aj Despicable Me 2 a teraz aj Turbo o tento pôst zvládli zabojovať. Turbo trpí rovnakými symptomami ako svojho času Bee Movie, teda totalnou infantilnostou s jasným cielenim na najmenších divákov, nehľadiac na utrpenie ostatných prizerajúcich. Áno, v niektorých pasazach som vyložene trpel, znasilnovanim fyziky a logiky. Scenár klasicky na stranu, prečo nie. Tento film by som odporučil len tým najmenším a keďže také malé deti na CSFD zrejme nechodia, tak ešte aj obetavym rodičom.

• 21.10.2013  06:40

Plné chodiacich žltých Tic-Tac-ov, a ešte infantilnejsie než sme sa(poniektorí) báli. Dej je extrémne jednoduchý, až do tej miery až som mal pocit že sa nepozerám na film, ale na akési pokazené kabaretne predstavenie, ktoré pozostáva z improvizácie blabotajucich "mimonov", ktorý sa len mlatia a vyplazuju jazyky ako patrí na tvorov s IQ 35. Gru-ove pasáže sa to snažili zachraňovať, a čiastočne sa im to aj darilo, inak sa obávam, že by som išiel s hodnotením ešte nižšie.

• 17.10.2013  06:34
    Gravitace (2013)

Nie je to geniálny film. Ale vo všetkých aspektoch je veľmi dobrý(od deja po herecké výkony). Toto by na 5* nestačilo, ale tento film mi ponúkol celkom nový filmový zážitok. Nebudem rozoberať technické aspekty, lebo dôležité je len to, že takýto intenzívny pocit stiesnenosti a toho, že som s hrdinami tam hore, k takému niečomu sa žiadny iný film nepriblížil. Pre každého filmového fanúšika povinnosť vidieť v kine, minimálne pre iný a celkom nevšedný filmový zážitok.

• 15.10.2013  06:26

Dúfal som, že budem môcť ísť s hodnotením aj vyššie, ale bohužiaľ sa nedá. Všetko je formálne tak ako by malo byť, čo však proste nieje dosť. Celý film je snimany z pohľadu hlavných predstaviteľov a teda tej najvyššej vládnucej dánskej elity a mne chýbal nejaký "big picture". Takto ma napríklad línia s "vpádom" osvietenstva do dánska úplne minula, keďže človek sa vôbec nedozvedel aké mali rôzne zmeny reálny dopad na ľudí, resp. krajinu. Avšak režisér určite vedel čo robí, lebo okolnosti okolo dánskeho panovníka sa mu podarilo zachytiť, najmä prevzatie moci z ruk kráľa(kýmkoľvek) malo grády. Čiže celkovo sa nemám nejak na čo sťažovať, snáď len na to, že niektoré veci sa filmu nepodarilo dostatočne predať.

• 14.10.2013  06:41
    Poslední noc (2009)

Ďalší z tučných Seagalov. Tentokrát s mutantami a takmer bez Stevena pred kamerou. Ani jedno z toho film nezachranilo. Blbosť.

• 14.10.2013  06:36

Neviem so dosť dobre predstaviť človeka, pre ktorého môže byť tento film obľúbeným. Nič som si z tohto snímku neodniesol. Alebo počkať, niečo predsa - prehnané umelecké ambície filmu proste nesedia. Keď sa chcel Lynch za každú cenu realizovať týmto štýlom, mal si vyprodukovať svoje predstavenie s "Plackou" na divadelných doskách, ale OMFG čo to robí v tomto filme, to nedáva zmysel. Prosto nepochopiteľný blabol, ktorého "twist" v záverečnej tretine má zrejme len zakryť, aký je tento film v skutočnosti bezduchy. 1* za lesbicke scény vďaka ktorým som nezaspal a za to, že má naozaj zaujímalo rozuzlenie i keď za to nakoniec samozrejme nestálo. P.S. Každý kto nepochopí film ale aj tak mu dá 5*, musí byť podľa buď hlupák, alebo trpí nejakou krutou pozou.

• 11.10.2013  06:48

Nebolo to zlé, alez môjho pohľadu to nebolo ani také vyuzite ako to mohlo byť. Žiadna scéna mi neutkvela v pamäti a o pár týždňov/mesiacov si budem pamätať len to, že to bola Monster's varianta na filmy tociace sa okolo študentského života(a crazy príhod s ním spojenými). Toto všetko je ok, a nič proti tomu nemám, ale tu sa šlo len na pol plynu.

• 9.10.2013  06:35

Žiadna genialita sa nekoná, ale keďže Del Toto nezabudol ako sa točia filmy, tak výhrady smerujú presne k tomu, čo sa dalo vytusit už z trailerov. Opulentna akcia žiadny film geniálnym nespravila a rovnako tomu je aj v tomto prípade. Trivialny príbeh s pribeznymy logickymi chybami robí do celkovej fasády hlboké trhliny. Na druhú stranu treba ale poznamenat, že som sa celý film bavil a aj na hereckej a vztahovej úrovni všetko funguje tak ako má, čo je podľa mňa celkom zázrak.

• 7.10.2013  06:38
    Stážisti (2013)

Úprimne, toto mohli byť kľudne aj 2*. V prvej polovici filmu som sa len aklimatizovať na štýl humoru dvojice Vaughn + Wilson, ale keď už k tomu došlo tak som sa bavil. Nič na čo by som spomínal, ale na stravenie oddychového večera to bolo ok. Ešte poznámka, kadencia akou to hlavná dvojka melie pantom, otestovali samotné hranice toho čo titulky ešte znesú, dabing by tu bol zrejme na mieste(aj keď niečo takéto sa mi vyslovuje len ťažko).

• 7.10.2013  06:18

Pre boha, toto malo byť zas čo. Mallickov New World som nepredychal a musel ho vo svojej dobe vypnúť v polovici a toto takmer dopadlo rovnako. Intelektuálny(zrejme, to musí posúdiť každý sám za seba) blabol, bez hlavy a päty. Útržky deja sa miešajú so zábermi zo sledovania vesmírnych telies, National Geographic a Putovania s dinosaurami. WTF? Ak mal režisér nejakú predstavu čo chcel týmto filmom povedať, tak predomnou túto dokonale ukryl. Stredná tretina filmu, ktorá obsahovala 90% deja, mala svoje kvality a atmosféru, ale zvyšok bolo čisté utrpenie. S Mallickom som už asi nadobro skončil.

• 7.10.2013  06:09
    Parker (2013)

Prečo, prečo zas tak sedivo priemerný Jason? Ďalší akcnak strihu, akých má Statham vo filmografii minimálne desiatku. Je to akčné, je to neoriginalne, malo by to byť direct-to-dvd. Stále je to samozrejme 2 triedy nad Seagalom, ale to nič nemení na tom, že toto je zbytočný film, na ktorý si už zajtra nespomeniem.

• 1.10.2013  06:42

Tento film dostáva od Pýchy a Predsudku s Keirou Knightly brutálny výprask. Tu je jasne vidno ako niekto dokáže z rovnakého materiálu(aspoň v mojich očiach) vytrieskat mnohonásobne viac resp. menej. Tu aj tam hrali kvalitný herci, ale raz darmo, tam kde Meria podala zrejme životný výkon je Anne Hathaway zúfalo nudná a v tomto kontexte vyzerala ako mŕtvola. McAvoy klasicky super, ale nudný film nezachráni ani on. Škoda, na vlastné počudovanie som si všimol, že filmy z tohto obdobia anglickej histórie celkom môžem.

• 24.9.2013  06:20

A tak nebolo to nejaké zlé, len strašne tuctove. Boli tu rôzne scény, ktoré mohli fungovať(hniezdo, boj s Ursom), ale akosi nič, žiadne vzrušenie sa nedostavilo. Mladému Smithovi som jeho "drsne" ja neveril ani chvíľu a jeho "tupé" ja ma stvalo. Will, ten spravil všetko aby jeho syn mal vo svojej filmografii veľký film, ale to myslím na jeho prerazenie stačiť nebude(a ani by podľa mňa nemalo). Na to, že to bol "survival" film, nedostatok napätia je naozaj zásadný.

• 17.9.2013  06:33

Super. Pre mňa zatiaľ najpríjemnejšie prekvapenie tohto roka. Po traileroch som čakal v podstate trapnu sracku a dostal som vtipný nasup(s trochou trapnosti ako to už býva zvykom pri tejto parte hercov). Absolútnou nutnostou k tomu aby sa vám tento film mohol páčiť je nutnosť orientovať sa vo filmoch tu účinkujúcich hercov(hrajúcich mimochodom samých seba). Narážky na rôzne filmy tu tvoria veľkú časť humoru a skoro všetok "inteligentný" humor, ktorý by sa netýkal onanie alebo čohosi podobného. Ak teda poznáte tu hrajúcich hercov, máte radi ich tvorbu tak pri tomto filme by ste sa mali baviť, tvorcovia sa pri jeho nakrúcaní bavili očividne.

• 16.9.2013  06:31
    Croodsovi (2013)

Omg, tak toto nie. Aj keď je toto animak určený od pohľadu pre menšie deti, bolo naozaj nutné aby to bolo také tupé? To, že je celá rodina retardovana(čo reprezentuje to že to sú praludia) to chápem, ale to, že im praveky McGuiver prezentuje hviezdy ako svoj objav, to už bolo na mňa priveľa. A jedna takáto "silná" WTF scéna pripadá na každých pár minút filmu. Nedokázal som sa cez to preniesť a to by som povedal, že som pomerne otrly. Ak je aj film pre deti, podľa podľa mňa by si mali dať tvorcovia majzla aspoň v tom aby dospelé publikum nesral svojou tupostou, aj keď chápem že s týmto mojím pohľadom na tento film, som skôr rarita. 2* dávam nakoniec preto, lebo ku koncu bola kadencia rodinných hodnôt taká vysoká, že má proste zasiahli a v tomto bode film skutočne fungoval.

• 9.9.2013  06:26

Len tak ďalej. Niekto musel po filme Warm bodies vrátiť zombie tam kam právoplatne patria, medzi jeden z top spôsobov ako anihilovat ľudstvo a bezpečne prehnat hlavného hrdinu. Vysoký rozpočet(190 mega) tu je vidieť na veľkom počte skvele spracovaných exterierov a masových(doslova) scénach. Tomuto filmu naozaj nemám čo vytknúť okrem toho, že nebol geniálny... a za to tá jedna hviezda dole.

• 9.9.2013  06:16

Riziko ďalšieho sablonoviteho akcnaku odvratene. Ale bolo to tesné. Aby sa tento film odlíšiť od zbytku v tomto žánre, stačil mu v podstate jeden dejovy zvrat(Noomi Rapace asi fakt nechce hrať len obyčajnú pipku hlavného hrdinu), a kvalitne zvládnuté remeslo. Nehovorím, že tento film je nezabudnuteľný, ale po jeho dopozerani som vedel povedať prečo to za to stálo.

• 6.9.2013  06:35

Vo všetkých ohľadoch slabšie ako prvý diel. Je to hlupejsie, nudnejsie a čo je v tomto filme asi najsmutnejšie, tak ani akčné sekvencie nedokážu strhnúť tak ako by mali. Tento film mal poriadne porodne komplikácie a muselo sa hodne dotacat a pretacat, podľa mňa ale najväčší problém, ktorý z tohto všetkého musel vyjsť bol ten, že sa muselo strihať a skracovat aby sa novy materiál do filmu zmestil. Nadväznosti medzi scenami sú strašné. Nakoniec ešte pár slov k hereckým výkonom. Sú tu(na rozdiel od jednotky)! Ale napriek tomu keď Rock dostane hlavnú úlohu v akčnom filme a nedokáže to "uhrať", niečo prehnite musí byť v tomto filme.

• 2.9.2013  06:33
    Blesk (2011)

Už som s týmito akčnými Stathamovymi potratmi stratil trpezlivosť. Je to presne také isté ako posledných päť jeho filmov, kde hrá vytrvale tu istú postavu, ktorá si mení len meno. Na druhú stranu, ak niekto hľadá "Stathamovskú klasiku" mal by byť spokojný.

• 2.9.2013  06:22
    Unesená (2012)

Ďalší z chronicky neinvenčných akčňákov akých sa v poslednej dobe rojí až neuveriteľne veľa(a mám pocit, že vo väčšine z nich má prsty Jason Statham). Obávam sa, že z filmu typu "hrdinovi uniesli dcéru a ten ju chce späť" by o moc viac nevyťažil ani film v ktorom by nebol v hlavnej úlohe Nick Cage. Ten tu drží našťastie svoje "herectvo" na uzde a film aj vďaka tomu nikdy neskĺzol do trápnosti. Vďaka bohu za to. Aj tak je tento film z tých, ktoré keby človek nevidel, nič sa aj tak nestane, lebo na druhý deň po ňom nezostane v hlave ani pamiatky.

• 30.8.2013  06:29

Tento diel po päťke predstavuje typický "druhý diel". Svalovci sú svalnatejsi, akcia masívnejsia, hrdinovia nezničitelnejší, scenár blbší a fyzikálne zákony menej platné. A tentokrát už toho na mňa bolo proste priveľa na to, aby som to dokázal ignorovať. Aj pri takomto akčnom vyplachu treba poznať mieru a tu som mal pocit, že režisér miestami za túto hranicu zabiehal. Škoda, lebo v predchádzajúcom diely sa mu tejto hranici darilo pekne balancovat. A aj ten Vin Diesel by mohol viac cvičiť a menej hrať D&D.

• 28.8.2013  22:34
    Podfukáři (2013)

Veľmi silné 4*. Nech si hovori kto chce, čo chce, bavil som sa tak ako už dlho nie. Bavil v zmysle bavil a neustále som čakal čo dostanem v každej ďalšej minúte. Možno to nemalo logiku(akože asi nemalo) a možnože žiadny z predvedených trikov nieje neuskutočniteľný ale čert to ber, keď to bolo tak super podané. Snáď každá scéna(či už akčná alebo nie) na mňa pôsobila doslova vymaznaným dojmom a keď sa k tomu pripočítajú herci, ktorý sa evidentne bavili, čo viac môže človek chcieť? Nanešťastie by človek predsalen mohol chcieť napriklad "hlbšiu" zápletku a tým pádom aj uspokojivejšie zakončenie, ale toto je už na posúdení každého jednotlivca. Nakoniec mi ešte nedá nespomenúť akčnú scénu odohrajúcu sa vo "velíne" našich kúzelníkov. Len čo táto scéna skončila, mal som chuť si ju pustiť ešte raz, čo sa mi nestalo... no ani neviem kedy. Ide to aj bez premrštených výbuchov, spomalených scén a nezničiteľných hrdinov, bravo.

• 27.8.2013  06:34
    Edith Piaf (2007)

Nemám rád životopisné snímky a tento film ma o tom zas raz presvedčil. Edith Piaf som nemal zafixovanu ako nejakú geniálnu speváčku, vlastne som ju skoro vôbec nepoznal, a tento film ju ani v takom svetle nevykresluje. Mal som skôr pocit že sa dívam na klasický životopis nejakého noname rockera plný chlastu a drog. Sledovať životný príbeh psychickej aj fyzickej trosky bez toho, aby mi film povedal prečo malo zmysel sa na to pozerať považujem za stratený čas a to je presne tento prípad. P.S. Marion Cotillard je tu zmenená prakticky na nepoznanie, a bez jej vskutku oduševného výkonu by som šiel na *.

• 26.8.2013  06:31
    Návrh (2009)

Napriek tomu, že v tomto filme hrá Sandra Bullock sa kupodivu nejedná o snímok zdraviu škodlivý(ako sa to u jej filmov už tak býva). Videl som tento film už viackrát, aj keď vždy to bolo skôr náhodou, keď nebolo nič iné v ponuke. Napriek tomuto film vhodne strieda trápne a vtipné scény takým prirodzeným spôsobom, že sa proste celý čas bavím(aj keď len decentne).

<< předchozí 1 2 3