Attila Marcel (2013)

Za mě asi nejlepší film, co jsem za uplynulý rok viděl (víc do hloubky už se neodvažuji srovnávat). AtTila Marcel měl všechno, co má prváný film mít. ....no a zařadit ho žánrově pouze mezi komedie, se mi nezdá přesné.

Psycho (1960)

Dlouho jsem si řikal, že je to lehký nadprůměr, ale druhá polovina mě přesvědčila, že se jedná o další vynikající snímek.

300: Vzestup říše (2014)

v porovnání s 300: Bitva u Thermopyl působí jako Béčkový film - a že ani první snímek zrovna nepatří k nejlepším filmům, co jsem viděl.

Dogville (2003)

po všech stránkách originální,zajímavý námět, se super závěrem - kdyby to nebylo tak přííííšerně dlouhé - tři dlouhé hodiny.

Piknik (2014) (TV film)

Nehledě na námět filmu - nespravedlnost a utrpení, kterým si hrdinové museli projít, nehledě na to, že je to třeba neustále připomínat musim dát jen jednu hvězdu - Hloupé dialogy a nerealističnost nezachrání ani na naše poměry hvězdné obsazení, ani to, že místa, kde se film odehrává vcelku dobře znám.

Tísňová linka (2013)

Velmi dobré až do doby, kdy si Halle Berry, alias Jordan začne (jak typické) hrát na hrdinu, místo aby nejdřív zavolala svýho kámoše policajta a až pak vlezla do pekelné díry. but... It's already done.

Prázdniny v Římě (1953)

60 let stará romantická komedie - ani jedno ani druhé, co by mě nějak zvlášť lákalo ke shlédnutí. Opak je však pravdou, tahle stará vykopávka mě veli mile překvapila a hehí hodnocení 88% je zcela odpovídající. Milá, nevlezlá, lehká komedie s nějakou tou slzou na závěr :-)

Vlk z Wall Street (2013)

Už dlouho jsem nebyl v kině v den premiéry filmu - a bylo to znát, takhle narvané kino bývá akorát u projekcí ČSFD. Celý film stojí hlavně na DiCapriovi a musím uznat, že opšt potvrdil, že je to Pan herec, který jako obvykle předvedl parádní výkon kupříkladu scénu, kdy se plazí ke svému autu, považuji za vrchol filmu. Kameře by se také nedalo moc vytknout, stopáž mohla být trochu kratší, i když netvrdím, že bych se vysloveně nudil. Nejsem žádný vzorňáček, ale tolik nadávek za tak krátkou dobu jsem už dlouho neslyšel. Bavil jsem se, to ano, výkon hlavního hrdiny super, výkony ostatních už o poznání slabší, přesto pořád dobré, přesto mi to přišlo moc dlouho se opakující jedno a to samé, s místy laciným humorem a hlavně mi trochu leží v žaludku, že člověk, co odíral o peníze na akciích za cent pošťáky, instalatéry a další, prohnal si nosem a dalšími tělními otvory kilogramy drog a prokurvil pěkných pár let, je brán skoro jako vzor, toho jak si užít život. Asi jsem moc velký idealista, ale tohle mi prostě vadí. (17.1.2014) Přes DiCapriův skvělý výkon jsem se rozhodl změnit na 2*. (13.3.2014)

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

První čast filmu jsem se vcelku nudiĺ, zádný překvapivý zvrat ani nic inovativního, hodne chůze a trpaslíci, které nikdo nepotrebuje - všechno by zvladnul bilbo s občasnou pomoci thorina a podpořen gandalfovym pohledem. Druha čast se rozjede a rozhodne pozitivni, i když nad rámec knihy jsou pasáže z dol guldur (nevím, kdo děla kulisi, ale vánoční výzdoba v podobě klece s hlavami skřetu je moc i na larse von triera). To samé se rozhodne nedá říct o nadbytecnosti jistých dvou elfu. Paradoxně mi postava tauriel nevadila tolik jako nepřekonatelný legolas - vázne ho nemůžu už od dvou věži ani vystat. Jo a souboj na barelech mě ani moc nebaví ani nedojímá. Ale od téhle chvíle už je to mnohem lepší. První setkání s interiérem osamělé hory je proste velkolepé A ani drak nemá chybu - naopak, takhle majestátní a monstrózní jsem si ho nedokázal ani představit. Závěrem: druhy dil stejně jako první nezklame, všechno na jedničku odvedenou, ale také ničím nepřekvapí (no možná ze smak příjemné překvapí) a zkráceni na dva díly by rozhodne prospělo.