Kramerová versus Kramer (1979)

Kdybych se první polovinu filmu trochu nenudil, tak řeknu jen: "Terrific!" a dám plný počet.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Prvotřídní film s dokonalou hudbou a kvalitním dějem. Tři hlavní aktéři mají všichni silný charakter - The Bad je asi takový nejvíc přímočarý a ne tak zajímavý - prostě využij všechny a všechno, aby si se dostal k cíli (no dobře alespoň má nějaký smysl pro fér souboj) The Good - Klaďák, ale ne čistokrevný - i když občas si člověk řiká, že jako u jediného neví, co příště udělá. No a pak The Ugly - v realitě největší parchant a poslední člověk s kterým bych chtěl mít co dočinění - ale jako filmová postava nejlepší proradný skřet. Za řeč stojí i vedlejší postavy, jako bratr Ošklivého (kněz) - jeden by řekl svatý muž, ale spíš zbabělec, co utekl od rodiny a pak chce kázat morálku, či kapitán Seveřanou - na první pohled hrozný opilec, leč mu na jeho mužích ve skutečnosti dost záleží. Rozhodně stojí za zhlédnutí - já jsem se nenudil ani jednu z celých těch dlouhých 179 minut. Jo a ta závěrečná přestřelka ve třech - Dokonalost sama.

Byl jsem při tom (1979)

Skvělý námět, skvělá myšlenka, výborně zahráno - to na 90%, ale prostě jsem se docela nudil, chyběl tomu trochu větší spád, takže takových 70%

Rivalové (2013)

Říkal jsem si, že to přeci nemůže být tak dobré, jak dobré to má hodnocení. A ono je to pravda. Možná to není film nijak zvlášť inovativní, převratný, či s nějak zvlášť hlubokou myšlenkou, ale je to po každé stránce naprosto skvěle odvedený kus práce - kamera, příběh, efekty, prostě všechno ...a ta podoba...

Honnold 3.0 (2012)

Ten chlap je vážně magor!

Panství Downton (2010) (seriál)

Super seriál, první série mi přišla naprosto skvělá, ale s přirůstajícím počtem dílů se jednotlivé motivy nějak moc často opakují a tak trochu je to pořád o tom samém (já vím, že o tom je asi život, ale stejně). Jinak kostými, prostředí a vůbec všechno kolem je super.

Gravitace (2013)

rozhodně stojí za návštěvu kina! Parádní 3D podívaná. Clooney hraje jako obvykle dobře (a zábavně) a ani Sandra Bullock neni marná. Dokonce i těch fyzikálních a jiných nesmyslů zde není tolik. K tomu spousta napětí a zase napětí, trochu až hororových okamžiků a kopa dokonalých záběrú vesmíru. P.S. Alfonso by se měl neučit že země je dole a vesmír nahoře - ne naopak ;-)